Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2019-02-17 09:41:57 Aktualizacja dnia: 2018-12-23 10:19:12
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 13 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2018 i 12 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!
L.p. Jak wyglądamy Duszek Opis Duszka
1.
Zbyszek

Duszek Koordynator,
Duszek Psycholog

zbyszek@duszki.pl


Duszek Zbyszek

"Napisz tyle ile masz natchnienia :) Jako założyciel i prowadzący Duszki napisz, jak powstał pomysł Duszków, co one wnoszą w Twoje życie?"

Dlaczego jestem Duszkiem?
Jak się zaczęło? Internet to częściowo miejsce mojej pracy, muszę z niego korzystać od wielu lat, gdy tylko zaczął być w ogóle dostępny. Początkowo pomyślałem, żeby samemu utworzyć stronę, częściowo swoją, a częściowo przydatną w wykonywaniu mojej pracy - i tak się stało. Jednak szybko zauważyłem, że oczywiście można działać w ten sposób, ale nie do końca jest to tym, czego potrzebują ludzie w Internecie.

Przyglądałem się rozwojowi sytuacji. Zaskoczyło mnie, że wiele osób odwiedza Sieć, zostawia swój ślad, czasem angażując mnóstwo sił i emocji, a mimo to nie otrzymuje odpowiedzi. Było to widać w swoim czasie szczególnie na Źródełku - wiele wpisów, żadnych odpowiedzi. Trzeba było przejść do działania i zacząć do nich pisać... Nie można było zostawić tych osób bez żadnej odpowiedzi.

Najważniejsze było odpisywać tak, by zachowując prawa Internetu jednocześnie zachować prywatność, tajemnicę, dyskrecję korespondencji, szczególnie ze względu na osobę, z którą się nawiązało kontakt. Dlatego kontakt przybrał formę mailową, rzadziej komunikatorem.

Najpierw sam, z czasem poznałem Monię - też pisała na Źródełku i z nią wspólnie zaczęliśmy odpisywać dzieląc się systematycznie pracą. Był to już czas, gdy trzeba było odpisać na nawet ponad 10-15 wpisów tygodniowo.

Tak powstały Duszki :) Trzeba było jeszcze tylko dopracować zasady, zebrać osoby chętne do działalności, zorganizować pracę, wymyślić nazwę... Nazwa pochodzi od Aniołów Stróżów, ale też można ją kojarzyć z Duszkami Ogniska Domowego - małymi, niewidocznymi, a bardzo pomocnymi.

Do grupy dołączyła Sława, Ola... A potem - potem można było już powołać Duszki do życia :)
1 listopada 2005 roku
(choć jak widać z przytoczonej historii, duszkowa praca trwała już znacznie, znacznie wcześniej).

Co Duszki wniosły w moje życie? Wiele pracy, spożytkowania mnóstwa wolnych chwil na wszystko to, co potrzebne jest do ich funkcjonowania. Poznanie grona niesłychanie wartościowych osób, zaprzyjaźnienie się z wieloma z nich. Uwrażliwienie się na potrzeby innych. Utworzenie humanistycznej wizji Internetu, jego humanitarnego oblicza. Poznanie Boga w różnorodności życia wielu osób.

Ale także Duszki to wiele radości, choćby z uśmiechu kogoś, kto przeczytał nasz list. I zadowolenie, że można zgromadzić ludzi, niewątpliwie wyrastających ponad przeciętność, dla których ważny jest Bóg, idee, wartości.

Zupełnie przypadkiem okazało się, że także utworzenie serwisu internetowego o możliwościach i rozmiarach większych od niejednego serwera firmowego.

Jakie będą Duszki ? Wiem, że się jeszcze bardzo zmienią i będą mogły coraz więcej. Dlatego, że one istnieją nie tylko dla samych siebie, ale także dla wszystkich innych ludzi !

2.

Duszyczka Zakonna
Duszyczka Psycholog
Duszyczka Modlitewna

olagala@duszki.pl

Duszyczka Ola
Trafiłam tu przez mojego Brata Zbyszka. Ufam Jego pomysłom. Internet to wspaniale narzędzie, o ile używa się go ku dobremu. W Duszkach tak właśnie jest.
Myślę, że każdy z nas potrzebuje pomocy i każdy z nas ma coś do dania. Nie sposób jednak kontaktować się z całą ludzkością. Konkretne dobro możemy przyjmować i dawać tylko w kręgu tych ludzi, którzy w jakiś sposób stanęli na naszej drodze. Internet znacznie ten krąg poszerza. Poznając konkretne osoby oraz ich dary, a także potrzeby, uczymy się miłości do Nich i nabieramy przeświadczenia, że każdy człowiek jest ciekawy i piękny.
To tak, jak z tą różą Małego Księcia. Trzeba pokochać jedną, jedyną różę, aby można było pokochać cały ich ogród.
Chyba dlatego jestem w Duszkach.
3.

Ania kratka
Duszyczka Modlitewna

ania.kratka@duszki.pl

Duszyczka Ania 

(kratka)

Mam na imię Ania i ogólnie rzecz biorąc interesuję się ludźmi, ich problemami czyli psychologią, ale także należe do scholi, harcerstwa i różnych innych dziwnym grup mniej formalnych. Jestem dość dziwną jak to niektórzy stwierdzają nastolatką. W zasadzie ta "dziwność" w duszkach się aż tak bardzo nie objawia bo tutaj wszyscy dajemy coś z siebie innym i działamy bezinteresownie i choć to takie rzadkie w dzisiejszych czasach w naszej wspólnocie są to jednak cechy dość popularne:) Myślę że to bardzo ważne by dzielić się swoją wiedzą ale przede wszystkim miłością z innymi. Bo dając- otrzymjemy. My też przez te kontakty sami się rozwijamy, pogłębiamy swoją wiedzę, ale i uczymy się życia. Przez to że pomagamy innym pomagamy też sobie wiemy że nie jesteśmy sami. Najlepszymi sprawdzinami są tutaj nasze chwile zwątpienia, kiedy to myśl że możemy komuś pomóc, jest bardzo ważna, jest jakby czymś co nas mobilizuje do działania, do tego by się podnieść i dalej służyć ludziom swoją radością.

4.


Duszyczka Modlitewna


beatka.zabka@duszki.pl


Duszyczka Beatka
Mam na imię Beata mieszkam w Krakowie od 24 lat. Zaliczam się do tych zbłąkanych owieczek, które w odpowiedniej chwili zostały znalezione przez Pasterza i wróciły na dobrą drogę. Kocham Boga i wszystko, co stworzył, a zwłaszcza góry i las. Moim największym marzeniem jest własna rodzina i możliwość ilustrowania bajek dla dzieci :)
Słowa które mi pomagają:
„Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał i sprawi, że twoja sprawiedliwość zabłyśnie jak światło, a słuszność twoja - jak południe" Psalm 37,5
„Panie, naucz mnie Twojej drogi, prowadź mnie ścieżką prostą"  Psalm 27,11
5.
Biedroneczka
Duszyczka Uniwersalna od Spraw Różnych

biedroneczka@duszki.pl

Duszyczka
Biedroneczka
Działam w duszkach od niedawna. A zaczęło się od tego, że ja miałam problemy i duszki mi pomogły jakoś się z tym wszystkim pogodzić, i właśnie wtedy stwierdziłam, że ja też chcę pomagać innym. Cieszy mnie to, jak komuś jest lepiej dzięki mnie, i wraca wiara w dobro i Jezusa. Ta działalność może nie zbliżyła mnie bardziej do Boga, ale przywróciła wiarę w Niego.
6.
Duszyczka Uniwersalna od Spraw Różnych

edyttka@duszki.pl

Duszyczka Edytka
Mam na imię Edyta i jestem duszkiem od roku, właściwie to Marta "wciągnęła" mnie do tej wspólnoty. Bycie duszkiem daje mi przede wszystkim poczucie tego, że mogę pomagać bardzo różnym ludziom,  czasami tylko kilkoma słowami, a czasem dłuższą rozmową. Niekiedy jest to dobry sposób na zapomnienie o własnych problemach, przedkłądanie siebie nad innych. Czasami nawet, jeśli brakuje czasu, a nawet chęci, pozostaje świadomość tego, że jako duszek jestm też odpowiedzialna za innych.
7.


Duszyczka Opiekunka Duszków Młodzieżowych


madziorka@duszki.pl

Duszyczka
Madziorka
Wśród duszków działam od wiosny zeszlego roku. Nie jest to może rewelacyjny staż tym bardziej, że mam problemy z internetem. Wszystko zaczęło się od tego, że napisała do mnie jednak z duszyczek, po moim wpisie na adonai. Potem maila przysłał Zbyszek, i tak się zaczęło. Długo wahałam się, czy przystąpić do duszków, ale Bóg mi wszystko wyjaśnił. Sama idea tej działalności jest piękna i nie mogłam z niej zrezygnować. Wołanie innych o pomoc, to wołąnie jaky samego Boga, o otwartość serca... o dobroć... czyż Bogu można odmówić ??? I tak działalność, choć z problemami, trwa do dziś. Jestem szczęśliwa, że jestem duszkiem. Bo czuję się potrzebna, i nawet w codziennym życiu, choć nie mam z Wami kontaktu, bycie duszkiem bardzo pomaga i mobilizuje. Bo działa się w otoczeniu swoim i można robić coś dobrego. Mój wiek to prawie 23 lata.
Pozdrawiam serdecznie !
8.

s.Marta


Duszyczka Kulinarna, Duszyczka Zakonna

marta.buzka@duszki.pl

Duszyczka Marta

Mam na imię Marta. Mam  20 lat. Przez parę lat prowadziłam bardzo intensywne życie parafialne: scholki, wyjazdy, organizacja itp. Poza parafią odwiedzałam hospicjum i dom pomocy społecznej. Przez te częste wizyty u tych, którzy czekali tylko na to, aby ktoś posiedział, powiedział dobre słowo, wiele się nauczylam i odkryłam w nich to, czego nadal nie umiem opisać... Wyjazdy do hospicjum, choć rzadsze, to uczyły bardzo wiele. Jednego dnia widzisz kogoś, kto walczy z chorobą, a drugiego już tej osoby nie ma... Jednego dnia pomagasz uwierzyć, że Bóg jest nawet wtedy, kiedy jest się chorym na Aids czy ma się raka... Każdy dzień z tymi ludźmi uczył wiele... Częste wyjazdy poza dom, czy to na rekolekcje, czy dni skupienia, pomagały mi łączyć codzienność z  tym wszystkim, co On stworzył... Tak  zaczęło się moje wędrowanie  z Nim....

O mnie w skrócie...

Mam 20 lat. Jestem... po prostu żyję :) Cieszę się każdym dniem, jaki On daje mi, bym umiała pomóc każdemu, kogo postawi na mojej drodze. Każdego dnia uczę się Jego Miłości, która nie jest łatwa... a wydawałoby się, że Siostra zakonna jest blisko Boga.... to sztuka, której trzeba się uczyć... to jakby zaczynać życie na nowo, ale nie samemu...

W zakonie na codzień jestem sobą :) Pracuję, uczę się, modlę... Wiele obowiązków, wiele różnych, które nieraz są nam nieznane... ale idziemy w to nieznane  aby to poznać... bo zawsze stajemy w obliczu tego nieznanego ;/  ,,,ale  żeby poznać, trzeba spróbować :) ...ja próbuje  nadal.

9.

migaweczka
Sekretarz Duszków,
Opiekunka forum duszków

migaweczka@duszki.pl


Duszyczka
Migaweczka

Jestem surdopedagogiem, pracuję z dziećmi z wadą słuchu. Oprócz tego jestem też wolontariuszką w domu dziecka, gdzie bawię się z dziećmi, czasem rozmawiamy, czasem się wygłupiamy albo przygotowujemy jakieś przedstawienie z okazji ośrodkowych uroczystości. Lubię śpiewać, co uskuteczniam w zespole wokalnym i chórze czterogłosowym. Śpiew to moja pasja i nie wyobrażam sobie bez niego życia. Śpiewam też w mojej parafii, co daje mi wiele radości :).
W rodzinie Duszków nie jestem długo, minęło dopiero kilka miesięcy od mojego przyłączenia się do tej grupy. Staram się pomóc na ile potrafię, dodaję czasem obrazki na stronkę duszkową, opiekuję się duszkowym forum i w związku z tym zasypuję inne Duszki różnymi informacjami i nowościami w mailach ;).

Cieszę się, że znalazłam się w tej grupie, bo dzięki temu mam szansę pomóc komuś, kto potrzebuje dobrego słowa i modlitwy.

10.

Renatka

Duszyczka Modlitewna, Opiekunka księgi gości i strony dla dzieci, autorka strony śpiewajmy.duszki.pl

renatka.s@duszki.pl

Duszyczka
Renata Ś.

Mam na imię Renata (34 lata). Jestem osobą niepełnosprawną. Moją pasją jest muzyka. Zawsze w moim życiu był śpiew, dawniej gdy stan zdrowia to umożliwiał, miałam swój zespół "Betania", który istniał dziewięć lat. Obecnie komponuję muzykę na komputerze. Od października 2006 r. należę do Wspólnoty Duszków. Moje życie toczy się w domu, dlatego działalność w tej Wspólnocie jest dla mnie tym bardziej ważna, bo mogę się czuć komuś potrzebna. Każda pomoc bliźniemu daje mi siłę, zapominam wtedy o swoich troskach i jestem dla Kogoś. Wielką radością dla mnie jest to, że mogę kogoś obdarzyć dobrym słowem, chwilą rozmowy i darem modlitwy. Przez to jeszcze bardziej zbliżam się do Boga.


"To co możesz dziś uczynić jest kropelką w oceanie, ale jest czymś ważnym co nadaje sens Twemu życiu"
11.


Duszyczka Opiekunka Duszków Młodzieżowych

siaba@duszki.pl

Duszyczka Siaba
W Duszkach działam od niedawna. Gdzieś tam mnie Zbyszek wypatrzył i tak jakoś poszło. Czym jest dla mnie pomoc bliźniemu? hmm dobre pytanie. Wiem, że świata nie zbawię, nie mam takich mrzonek, ale sama nie raz doświadczyłam cudu obecności dobrych ludzi w moim życiu. Czasem ta ich obecność, radość, śmiech, milczenie nawet pozwalało mi na siebie spojrzeć z dystansem, z drugiej strony, nie tylko w poziomu mojego ego...

   A ja jestem po prostu i chcę dzielić się tym co mam, tym co jest we mnie dobre..

Do Jezusa to się zbliżam ostatnio czytając Pismo św., to przede wszystkim, poza tym uparcie pracuję nad moim duchowym przeżywaniem Boga. A internet, Duszki itd., to chyba też dobra inicjatywa, i potrzebna, bo jednak przeważają tu negatywne wartości i cieszę się, że jest grupa ludzi, którzy chcą iść pod prąd, poświecając swoją wiedzę, mądrość i czas.

Właśnie CZAS. Czas pokaże, czy przydam się ludziom, którzy tego potrzebują.

12.

Duszyczka Uniwersalna od Spraw Różnych

tesia@duszki.pl

Duszyczka Tesia
Jestem Tesia. Moja działalność w duszkach dopiero się rozpoczyna. Pomoc bliźniemu jest dla mnie pomaganiem cierpiącemu Chrystusowi w drugim człowieku. Tak wiele dziś jest osób osamotnionych w swoich trudnościach, problemach, niepełnosprawności swojej czy kogoś bliskiego, w przeżywaniu samotności i różnego rodzaju nałogach. Wiele osób oczekuje choćby na promyk uśmiechu, słowa otuchy, zainteresowania nimi, podzielenia się radościami i smutkami z drugim człowiekiem. Myślę, że ta działalność w Duszkach jeszcze bardziej pozwoli mi się zbliżyć do Jezusa, gdyż kiedyś działałam poza internetem, a obecnie, ze względu na chorobę bliskiej mi osoby, pozostał mi internet jako źródło pomagania. Jedyne, co mogę dodać toto, że dostrzegłam i dostrzegam wciąż, że zbliża mnie do Jezusa dzielenie się z innymi darami i talentami, którymi Bóg mnie obdarzył.
Pozdrawiam, Tesia.
13.
Iza
Duszyczka Uniwersalna od Spraw Różnych,
w szczególności osób
z problemem alkoholowym

iza.t@duszki.pl

Duszyczka Iza

Jestem już po 30-tce. Mieszkam w Tomaszowie Mazowieckim i w swym rodzinnym mieście pracuję. Zajmuję się ludźmi, którzy weszli w konflikt z prawem. Najczęściej kieruję ich do grup anonimowych alkoholików. Zainteresowanie to także mój zawód (pedagogika, psychologia). Czytam różne książki, często o tematyce związanej z moją pracą. Należę także do drogi neokatechumenalnej.
14.


Duszyczka Uniwersalna od Spraw Różnych

nulka@duszki.pl

Duszyczka Nulka
Do wspólnoty Duszków zaprosiła mnie Duszyczka Edyta. Bardzo zaciekawiło mnie to. Spędzam trochę czasu w rzeczywistości wirtualnej i naprawdę dostrzegałam potrzebę takiej działalności. Tym bardziej poznanie Duszków uznałam za opatrznościowe. Jest to dla mnie ogromne pole dla służby innym. Dużo daje mi też "praca" wśród młodzieży w parafii (schola, Oaza). Za niecałe trzy lata najpewniej zostanę nauczycielem matematyki, co pozwoli na jeszcze większy kontakt z młodymi. Wychowana w parafii salezjańskiej szczególną uwagę zajmują w moim życiu problemy moich rówieśników czy nieco młodszych osób. A najważniejsza jest autentyczność i miłość. Tak naprawdę to ciągle uczę się tego wzroku miłości w codziennym życiu... Bo prawdę o człowieku można odkryć dopiero patrząc na niego oczami Chrystusa... I to właśnie od Niego staram się uczyć miłości.
15.
margaret

Duszyczka Modlitewna

margaret@duszki.pl

Duszyczka Margaret
Mam na imię Małgosia (Margaret z angielskiego) mam 34 lata. Więcej informacji znajdziecie o mnie na stronie Duszków. Przypomnę tylko, że jestem osobą sprawną inaczej, poruszam się na wózku inwalidzkim. Moim miejscem zamieszkania jest Dom Pomocy Społecznej. Do Duszków zaprosił mnie niedawno Duszek Zbyszek. Zdecydowałam się na wstąpienie do Wspólnoty Duszków, gdyż chcę pomagać ludziom poprzez to, aby więcej ludziom dawać z siebie niż brać od nich. Lubię pomagać innym na miarę swoich możliwości. Pomoc bliźniemu jest dla mnie możliwością spełnienia się i podzielenia tym, czym obdarzył mnie sam Bóg. Moja działalność w Duszkach dopiero się rozpoczyna. Bardzo lubię rozmawiać na gg. Lubię się często uśmiechać i mam poczucie humoru, pomimo mojego stanu zdrowia. Myślę, że do Jezusa może właśnie mnie zbliżać dzielenie się tym, w co Bóg mnie uposażył dla potrzebujących wsparcia duchowego czy innej pomocy. Cieszę się, że jestem jedną z Duszyczek.
16.

Duszek Uniwersalny od Spraw Różnych


michal@duszki.pl

Duszek Michał
Jestem rzymskim katolikiem (łacinnikiem) tak, jak przeważająca większość Duszyczek i Duszków. O wspólnocie dowiedziałem się od jednej Duszyczki Tesi. Najpierw oglądałem stronę www.duszki.pl/ – nie bardzo rozumiejąc, o co chodzi. Chciałem się zarejestrować, ale okazało się, że nie da się. Dowiedziałem się o Duszku Zbyszku i prowadziłem z nim korespondencję jak się okazuje dosyć osobistą. Aby zostać jednym z Duszków skłoniła mnie sensowność kontaktu z Duszkiem Koordynatorem oraz postawa Tesi, a także generalne czyste zasady oraz selekcja Duszków i Duszyczek. Jestem Duszkiem od paru tygodni i nie mam doświadczeń. Mogę być Duszkiem modlitewnym oraz odpowiadać na e-maile - odpowiedzi z dziedziny katechizmu oraz historii Kościoła czy szczególnie społecznej nauki Kościoła z chęcią bym sprawował. Mogę też dawać pomoc w tłumaczeniu angielsko - polskim i polsko - angielskim oraz francusko - polskim. Ewentualnie sprawdzenie pracy angielskiej dla jakiegoś dzieciaka z chęcią popełnię. Oczywiście jako posługa nie zarobkowo. Jestem od wielu lat na Drodze Neokatechumenalnej i to mnie zbliża do Jezusa. Dzielenie się doświadczeniem wiary i modlitwy oraz współudział w modlitewnym wsparciu pozwoli mi z pewnością bardziej zbliżyć się do Jezusa.
Zainteresowania: Jestem zainteresowany wszystkim co dzieje się w Polsce i świecie w zakresie cywilizacji życia. Pasjonuję się nauczaniem społecznym Kościoła, historią, szczególnie historią Polski i Kościoła. Kocham hagiografię, mam wielu ulubionych świętych - najpierw Królową Jadwigę, Świętego Augustyna, Patronów Polski itd. Ukochane Tereski Małą i Wielką. Lubię literaturę klasyczną polską i światową, mniej mnie interesuje współczesna awangarda. Moim ulubionym pisarzem i postacią jest Henryk Sienkiewicz. Interesują mnie również zagadnienia ekonomiczne i społeczne oraz problematyka tłumaczeń językowych.
17.
Irenka

Duszyczka Uniwersalna od Spraw Różnych
Duszyczka Modlitewna

irenka@duszki.pl

Duszyczka Irenka

Mam 34 lata, jestem Rosjanką i mieszkam we Lwowie. Internet – to dziś wielka rzecz, dzięki niemu poznałam Duszka Zbyszka, następnie zajrzałam na stronę www.duszki.pl. Było to w końcu września 2007 r. Zafascynowała mnie ta idea niesienia pomocy bliźniemu, ponieważ taka działalność jest moją pasją życiową, a jako studenka filologii polskiej KUL byłam w Grupie Pomocy Potrzebującym przy Duszpasterstwie Akademickim.

Poznałam Boga dosyć późno, mając 16 lat, w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze odkryłam, że ON JEST. Od tamtej chwili stale prowadzi mnie za rękę, jak Kochający Ojciec. Nieustannie obdarza mnie swą Miłością. Z czasem nadeszła taka chwila, że pojęłam, iż trzeba dawać świadectwo o Nim, co staram siię czynić każdego dnia. Widzieć Boga w drugim człowieku – to zadanie trudne, ale ważne i musimy mu sprostać. Bądzie nas sądził z Miłości...

Od kilku miesięcy jestem Duszyczką Modlitewną. Piszę do osób, które zostawiają swoje intencje na stronach żródełko, Bosko i Katolik, a także w Skrzynce Intencji Duszków. To ważne zadanie, ale i ogromna radość. Po wyslaniu przeze mnie wiadomości o tym, że modlitwa została podjęta, otrzymuję podziękowania... Publikujemy je na naszej stronie, są wzruszające i coraz bardziej utwierdzają mnie w przekonaniu, że nasza działalność jest ważna, pożyteczna, niezbędna, że jest współpracą  z Nim... Dzięki Duszkom nawiązałam nowe przyjaźnie i po raz kolejny się przekonałam, że nie ważne są tu granice, wize Schengen ani setki kilometrów. Otwarcie się na innych pozwala mi się nie zasklepiać na własnych problemach i chorobie (cierpię na epilepsję pourazową).

Na co dzień jestem redaktorem polskiego pisma na Ukrainie „Kurier Galicyjski”, gdzie występuję pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem, jako Irena Masalska. Artykuły z tego pisma też są umieszczane na naszej stronie. Myślę, że trochę przybliżają Duszkom, a także odwiedzającym stronę, życie Polaków na Ukrainie, ich przeżycia religijne, wiarę, historię, kulturę.

Interesuję się literaturą piękną (ulubionym poetą jest ks. Jan Twardowski), muzyką klasyczną (ulubieni kompozytorzy to Chopin, Czajkowski i Beethoven), kulnarią. Lubię dobre filmy i programy o przyrodzie i życiu na świecie. Piszę wiersze. Tłumaczę na języki rosyjski i ukraiński (przełożyłam na ukraiński wiersze Janiny Brzostwowskiej). Lubię się uśmiechać:) śpiewam w chórze Archikatedry Lwowskiej. Lubię obcować z naturą.

Dobry Bóg prowadzi mnie każdego dnia, wierzę, że jest w każdym i z każdym z Was... Serdecznie pozdrawiam i ogarniam modlitwą...

18.
Kalina

Duszyczka Uniwersalna od Spraw Różnych

kalina@duszki.pl

Duszyczka Kalina
Jestem studentką II roku socjologii, to studia licencjackie w KL UMCS w Białej Podlaskiej na tym roku zacznę już realizować przedmioty związane z moją specjalizacją, czyli z pracą socjalną. Jestem osobą, która zawsze stara się być otwarta na ludzi, i w realu i w internecie, pragnę pomagać ludziom, należę do oazy, piszę bloga, dużo czytam i zawszę chętnie jeśli tylko czas mi na to pozwoli włączę się w każdą duszkową akcję i postaram się pomóc, ale to Jezus zadziała przeze mnie. Sama jestem nieużytecznym sługą, a Jezus jest w drugim człowieku i ja mam się tego Jezusa w tym człowieku uchwycić. Te słowa mojego ulubionego biskupa opiekuna Przystanku Jezus ciągle brzmią mocno i wracają...
Pozdrawiam
Duszyczka Kalina
Ps. Zapraszam do dialogu:)
18.
Wojtek

Duszek Uniwersalny od Spraw Różnych

wojtek@duszki.pl

Duszek Wojtek
19.
beatka

Duszyczka Uniwersalna od Spraw Różnych

beatka@duszki.pl


Duszyczka Beatka
20.
olenia

Duszyczka Uniwersalna od Spraw Różnych

olenia@duszki.pl

Duszyczka Olenia


Wróć do strony głównej
Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2018