Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2019-06-27 05:15:16 Aktualizacja dnia: 2019-05-06 15:50:13
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 13 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2018 i 12 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Przemyślenia Duszyczki Ani II o miłości

Miłość – moje rozważania…

Dawać – nie mając nic a jednak tak wiele. Bo miłość pomnaża się przez dzielenie jej. Kochamy. Obdarzamy innych tym wielkim darem, którym mogą obdarowywać wszyscy, a robi to tak niewielu. Chodzimy po świecie nie dostrzegając osoby, która przechodzi obok. Człowieka, który czasem milczeniem woła o pomoc. A przecież wystarczy kierować się sercem, dostrzec w tej osobie Chrystusa na pozór bezbronnego a mogącego tak wiele. Czasem wystarczy jedno słowo, aby w tym człowieku obudziła się chęć do życia i by zrozumiał sens istnienia. Wielka miłość ujawnia się w małych gestach dobroci, które czynimy, na co dzień. Trzeba umieć robić rzeczy małe, bo to one prowadzą wciąż w górę aż do wielkich czynów. A cuda zaczynają się dziać wtedy, gdy jak mówi Biblia kochamy nawet nieprzyjaciół swoich. Najtrudniej pokochać tych, którzy nas zranili. Najbardziej kochamy wtedy, gdy umiemy obdarować uczuciem osobę nam daleką. Wtedy ujawniamy największą miłość do człowieka a przez to i do Boga. Miłość to podstawa naszej wiary. Wszyscy szukamy Boga. Ale znaleźć możemy Go tylko poprzez miłość. Bo On jest Miłością. Chrystus poświęca swe życie dla nas, choć niejednokrotnie tak bardzo Go ranimy. Czy my potrafilibyśmy tak ukochać człowieka by oddać życie za niego? Gdy kochamy kogoś prawdziwie jesteśmy gotowi na poświęcenie wszystkiego dla jego dobra. Radość z bycia z kimś potrzebuje ofiary. Pytanie Boga o miłość to pytanie o to czy jesteśmy gotowi wziąć na ramiona swój krzyż, czy jesteśmy gotowi oddać wszystko dla dobra innej osoby i poświęcić się woli bożej. Człowiek niekochany umiera wewnętrznie aż w końcu sam nie potrafi kochać. Bo człowiek by kochać musi poznać miłość, musi się w nią zagłębić. Niczym wielki dom, gdy miłości w nim nie ma.

My - ludzie słabi, poranieni nieraz przez samych siebie, potrzebujemy bliskości drugiej osoby, potrzebujemy bliskości Boga. Te dary możemy zdobyć miłością, ale tylko tą całkowicie bezinteresowną. Tak jak bezinteresowna była miłość Chrystusa. Bóg nie musiałby nas stwarzać nie musiałby posyłać swego Syna na śmierć. A Jezus?? On też nie musiał pokornie zgadzać się na wolę Ojca. A jednak zrobił to. Przeszedł drogę męki i dał się ukrzyżować by nas odkupić. Ukochał nas ponad wszystko. Czy nie warto zrobić, choć najmniejszego gestu dobroci, by, choć trochę odwdzięczyć się za tyle darowanych dni? Warto. Ale jakże często nie chcemy tego? Dlaczego uciekamy od miłości? Bo nie potrafimy zrozumieć jej potęgi. Boimy się kochać, bo to oznacza cierpieć, nieść krzyż wraz z Jezusem na Golgotę. Nie ma prawdziwej miłości bez cierpienia. A cierpienie za kogoś to właśnie największa miłość. Wyrzekając się siebie w imię Boga czujemy, że ta miłość ma sens. Głęboki sens. Czasem ktoś zapyta: „po co kochać? Po co tyle cierpieć, gdy można łatwo przejść przez życie?” Ja odpowiem krótko. Nie pytaj po prostu kochaj, a zrozumiesz sens miłości.

                                                                                Duszyczka   Ania II

A tutaj prosimy posłuchać nagrań Ani II koncertu chóru szkolnego, do którego należy:
Cantate Domino
Halleluja
Regina caeli
Wróć do strony głównej
Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2018