Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2024-07-21 10:06:35 Aktualizacja dnia: 2024-06-01 09:35:27
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Rozważania Duszyczki Perełki

Materiały nadesłane przez Duszyczkę Perełkę


CIEPŁY LIST - PRZEPUSTKĄ DO SERCA CHOREGO DZIECKA  

         Zastanawialiście się kiedyś, Drodzy Czytelnicy, jak wiele potrzeba, aby wywołać uśmiech na twarzy bliźniego”; czy jest recepta uniwersalna na ten uśmiech?; jak cenny jest uśmiech i czy jeden uśmiech może być cenniejszy od drugiego?; czy myśleliście nad konsekwencjami Waszych dobrych uczynków, to znaczy jak daleko one sięgają i jak wiele miłości dają drugiemu człowiekowi oraz jego otoczeniu?

         Jeśli nigdy się nie zastanawialiście się, to… pora, aby to zmienić. Jak?  Wystarczy wejść na stronę www.marzycielskapoczta.pl, poczytać o tej wspaniałej inicjatywie i … zacząć działać maleńkie cuda, ubogacać świat, poprzez radość chorego dziecka.

Nie pamiętam, skąd uzyskałam informację o tym portalu, ale któregoś dnia weszłam, przeczytałam, i spodobała mi się ta inicjatywa.

         Na początku jednak mój entuzjazm do wysyłania kartek był raczej ślimaczy, aż tu nagle obejrzałam filmik na omawianej stronie i podjęłam decyzję, aby wysłać drugą już kartkę, tym razem do bohaterki reportażu, ponieważ ujęła mnie jej osobowość, sposób bycia i wtedy zaczęło do mnie docierać, że te listy do malców nie są „jakimś” dobrym, zwykłym uczynkiem, ale – wielkim dobrem, ponieważ chyba nie muszę nikogo przekonywać, że uśmiech dziecka jest małym cudem, a zwłaszcza wtedy, gdy zdobi buzię chorego maluszka. Wydatek jest naprawdę nieduży, na tyle jest on mały, aby nie naruszyć mojego naprawdę skromnego budżetu, a sprawia mi tyle radości świadomość, że jakieś dziecko dzięki mnie uśmiechnie się, znajdzie siłę do walki, a w konsekwencji jego rodzice staną się bardziej odporni na przykre niespodzianki losu, a do ich serca zastuka nowa, całkiem świeża, bezinteresowna nadzieja, gdyż zdadzą sobie sprawę, że jest na świecie ktoś, kto tak po prostu martwi się o ich dziecko, któremu życie postawiło pod nogi potężną kłodę, której samo nie przeskoczy, bo jest na to po prostu za maleńkie…

         Nie wiem jak Wy, Drodzy Czytelnicy, ale ja lubię pisać listy, dostawać je od swoich przyjaciół, którzy mieszkają na drugim końcu Polski. Do tej pory moja korespondencja była prowadzona głównie przez Internet. Cieszę się z każdego elektronicznego listu, i dziękuje, że mogę mieć z kimś kontakt. Ale jeszcze bardziej moje serce się raduje, kiedy napiszę list lub kartkę do małego dziecka, które mieszka gdzieś daleko ode mnie i czeka właśnie na mnie, a także na Was, prosi o pomoc.

Proszę Was, Drodzy Czytelnicy, wyślijcie kartkę tym maluszkom, dla których los nie był na tyle łaskawy, aby dać zdrowie. Każda Wasza kartka jest cenna a dzieci dziękują za nie na swoich profilach, albo nawet wysyłają listy zwrotne, co jest naprawdę piękne oraz wzruszające!

         Pomóżcie dzieciom uwierzyć, że mogą wyjść z choroby łykając nie tylko potrzebne lekarstwa, ale karmiąc duszę ciepłymi słowami, które płyną prosto z serc różnych ludzi, o różnych zawodach, mających różne zainteresowania, doświadczenie, lecz posiadających jedną wspólną cechę – empatię, która nie pozwala przejść im obojętnie wobec nieszczęścia tych, którzy nie zawinili w niczym, a jednak cierpią!

         Jeśli czas lub środki finansowe nie pozwalają Wam na wysłanie kartki, możecie napisać kilka szczerych, serdecznych słów na profil dziecka. Jestem przekonana, że każdy taki tekst, jest małym punktem zapalnym, który prowadzi te wspaniałe, dzielne maluchy do zdrowia. Proszę, zapoznajcie się z tym chociaż i wtedy podejmijcie decyzję. Tymczasem zapraszam Was na stronę i z serca Was wszystkich pozdrawiam.

Duszyczka PerełkaWróć do strony głównej
Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2024