Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2024-07-21 09:33:26 Aktualizacja dnia: 2024-06-01 09:35:27
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Za pośrednictwem Duszyczki Irenki :-)


List w sprawie Mateusza i dzieci niepełnosprawnych w Skarszewach

 
Drodzy Państwo, Przyjaciele Osób Niepełnosprawnych,

Piszemy do Was z prośbą o pomoc, taką namacalną, realną pomoc. Nasz synek Mateusz Bogdanowicz, obecnie mający prawie 14 miesięcy, urodził się z wadą genetyczną - trisomią 21. Taka wada, choć to nie choroba, wymaga od nas a głównie od Mateusza, dużo pracy. Mateusz potrzebuje rehabilitacji, stymulacji ogólnorozwojowej, pracy z pedagogiem, psychologiem, logopedą i jeszcze wieloma innymi lekarzami.

Aby zapewnić Mateuszkowi jak najlepszy rozwój, jak największe szanse do godnego życia, korzystamy ze wsparcia wielu specjalistów licznych placówkach. Chyba najlepszą, do jakiej jeździmy) jest PSOUU Skarszewy, a konkretnie Zespół Terapeutyczny. Pracują tam naprawdę świetni ludzie, wspaniali fachowcy, poświęcają się bez reszty dzieciom, potrzebującym pomocy. Różnica między innymi placówkami a tą konkretną jest naprawdę duża. Zadzwoniliśmy tam i po paru dniach mieliśmy pierwsze spotkanie z zespołem diagnostycznym, a tydzień później zaczęliśmy regularne zajęcia. Nie jedne czy dwa, tylko z kilkoma specjalistami. Mateusz miał tam zarówno zajęcia z rehabilitacji, jak i z logopedą, pedagogiem, psychologiem, zajęcia grupowe i super zajęcia w sali doświadczania świata. Pomimo że droga do Skarszew, to w obie strony prawie 100 km, z wielką radością jeździliśmy tam dwa razy w tygodniu. Efekty pracy są naprawdę świetne. Mateuszek raczkuje, wstaje, ostatnio zaczął chodzić przy meblach,  teraz czekamy na pierwszy kroczek:).

Niestety, ta bajeczna scenografia powoli się kończy. Ostatnio pojawiły się problemy. Wiadomo – finansowe. Zespół Terapeutyczny finansowany jest ze środków PFRON. Niestety w ostatnim konkursie zabrakło 3 punktów do tego, aby otrzymać finansowanie. Sytuacja wygląda tak, że obecnie mamy mocno okrojone zajęcia i będziemy do Skarszew jeździć tylko raz w tygodniu. Ale są dzieci, które w ogóle nie mają szans na zajęcia. Do tej pory uczęszczało na nie ponad 100 dzieci.

 Sprawa została już nagłośniona. Była już wzmianka w „Panoramie”, audycja w Radiu Gdańsk i artykuł w lokalnej prasie, a także w internecie. Także my rodzice bierzemy się do roboty, stąd też ten e-mail, bo wierzę że razem z naszymi bliskimi, rodziną, przyjaciółmi i każdym życzliwym człowiekiem możemy więcej.

Poniżej link do Panoramy.

Drugi link - do artykułu, w którym dokładniej opisana jest sytuacja Zespołu Terapeutycznego.

http://www.tvp.pl/gdansk/informacja/panorama/wideo/27042013-1830/10905680

http://starogardgdanski.naszemiasto.pl/artykul/1827692,w-skarszewach-walcza-o-osrodek-dla-niepelnosprawnych-dzieci,id,t.html?fb_action_ids=180533262100715&fb_action_types=og.likes

Jak można pomóc?

Po pierwsze, wysyłając e-maile do PFRON z prośbą o ponowne rozpatrzenie dokumentacji konkursowej. Poniżej są trzy adresy – dwa e-maile i jeden adres poczty zwykłej. Skrzynki e-mail mogą być zapchane, ale warto próbować do skutku :)

interwencje@pfron.org.pl

rzecznik_pfron@pfron.org.pl

Prezes Zarządu Wojciech Skiba; Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych; Al. Jana Pawła II Nr.13; 00-828 Warszawa

Propozycją tekstu do PFRON:

Szanowni Państwo,

Jestem osobą, która zapoznała się z sytuacją Mateusza Bogdanowicza, dziecka niepełnosprawnego, korzystającego z pomocy Zespołu Terapeutycznego w Skarszewach. Po lekturze listu rodziców dziecka proszę o zmianę decyzji i o ponowne rozpatrzenie dokumentacji konkursowej Zespołu Terapeutycznego Koła w Skarszewach. Wiem, że dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu Zespołu dzieci mają tam wspaniałe warunki do wszechstronnego rozwoju, a efekty terapii są bardzo pozytywne.

Uważam, że pozbawiając Ośrodek funduszy na prowadzenie dalszej działalności, sprawią Państwo ogromy zawód wszystkim potrzebującym wsparcia rodzinom, które stracą możliwość otrzymywania efektywnej pomocy dla swoich dzieci. Bez niej dzieciom będzie o wiele trudniej funkcjonować wśród swoich zdrowych rówieśników.

Dziękuję za ponowne rozpatrzenie Państwa decyzji.

Z poważaniem,

>

IMIĘ I NAZWISKO

Drugi sposób - to pomoc finansowa. Można przelać pieniądze na Zespół Terapeutyczny i bardzo Was do tego zachęcam. Liczy się każda kwota, naprawdę. Wiem że są już pierwsze sukcesy. Dzięki wpłatom, które wpłynęły, dzieci zaczynają wracać na zajęcia a i terapeuci, którzy zostali zwolnieni, mają szansę powrotu.

>

Dane do przelewu:

PSOUU Koło w Skarszewach

ul. Kościerska 11a

83-250 Skarszewy

NR Konta: 40 8340 0001 0105 2416 2000 0001

Tytułem: Zespół Terapeutyczny (lub inny tekst własnej inwencji wskazujący na życzliwość :)

 

Jeżeli Państwo przeczytaliście mail ten list do końca, to bardzo Wam dziękuję, bo to już pierwszy sukces:)

Bardzo dziękuję za każdego wysłanego e-maila, a także za każdą wpłaconą złotówkę.

Dziękuję w imieniu naszym, Mateuszka i wszystkich dzieci korzystających z pracy Zespołu Terapeutycznego w Skarszewach.

Magda i Robert Bogdanowiczowie


Duszyczka Irenka


Wróć do strony głównej

Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2024