Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2024-07-21 09:29:19 Aktualizacja dnia: 2024-06-01 09:35:27
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Rozważania Duszyczki Irenki na rocznicę Duszków - 1 listopada 2009 :-)


Refleksja na rocznicę

Już dwa lata jestem w Duszkach...  Z całą pewnością, za mały to okres, by dokonywać jakichkolwiek podsumowań, a jednak, aczkolwiek to NASZA rocznica, spróbuję…

Naszego Duszka Koordynatora, czyli Duszka Zbyszka poznałam we wrześniu 2007 roku. Obcując z Nim na co dzień (jesteśmy małżeństwem od czterech miesięcy) widzę dobitnie, jak potrafi „zarażać” innych tym, co dobre, szlachetne i wartościowe. Zanim się poznaliśmy, każde z nas kroczyło własną drogą, mieszkaliśmy bardzo daleko od siebie. Spotkaliśmy się, jak się to dziś mówi - „w sieci” i po krótkim czasie przystąpiłam do Duszków. Nie mogę sobie wyobrazić życia bez pomagania innym, więc  moja obecność w Duszkach jest niejako naturalną realizacją tej potrzeby.

Wkrótce dołączyłam do Duszków Modlitewnych, a potem zaczęłam pisać do osób, które zostawiały i zostawiają intencje modlitewne na naszej stronie oraz innych portalach internetowych (najwięcej intencji, jak dotąd, jest na portalu Katolik.pl). Nie wszyscy odpisywali i odpisują, ale się nie zrażam. Wiem, że nie każdy jest w stanie przelać swoje uczucia „do sieci”, niejako podając je do wiadomości ogółu. Szczególnie wzruszające są podziękowania, w których nasi Podopieczni mówią, że nastąpiła poprawa relacji w rodzinie, dziecko lub rodzice wracają do zdrowia… Teraz wszyscy modlimy się za Filipka. Jego Babcia przesłała intencję wiele miesięcy temu, niemalże od razu po tym, jak się urodził. Potem nawiązaliśmy kontakt z ciocią Filipka, s. M. Amabilis. Ufamy wszyscy, że będzie zdrowy, ale „należy się modlić i nie ustawać…”

Nie wszyscy w naszej Wspólnocie są dobrego zdrowia. Każdego dnia kontaktujemy się z Duszyczką Renią Ślosarczyk. Jest Ona dla mnie przykładem, jak żyć, ofiarowując całkowicie Bogu swoje życie i cierpienie, jednocześnie w nim się nie zatracając, działając z Nim, dla Niego i dla innych.  Ona też potrzebuje naszej modlitw o to, by Pan stale trwał przy Niej, by obdarzał siłami i zdrowiem.

Zdążyłam już także poznać bliżej Olę, która jest Siostrą Zbyszka. Po raz pierwszy spotkałyśmy się … 14 lat temu, a ponownie – w grudniu 2007 (to zupełnie odrębna historia). Przykład Oli uczy mnie, jak żyć wbrew cierpieniu fizycznemu, wspierać innych, pomagać, zachowując poczucie humoru i pogodę ducha.

Nie jestem lekarzem ani pielęgniarką, tylko  dziennikarzem i tłumaczem. Dzięki Zbyszkowi, który jest psychologiem oraz inżynierem, wiem, że można nieść pomoc innym – tak na co dzień, niekoniecznie wykonując zawód, związany z leczeniem, pielęgnowaniem i opieką.  Nie działam, jak Matka Teresa, ale jest ona dla mnie wzorem do naśladowania. Tak samo, jak Ojciec Święty Jan Paweł II, który od pierwszych do ostatnich chwil swego pontyfikatu uczył, jak kochać i się nie lękać. On też nie mógł dotrzeć do wszystkich, potrzebujących pomocy i modlitwy, a jednak za życia i po śmierci sprawiał i sprawia, że wiele osób przez Jego wstawiennictwo u Boga odzyskuje siły i zdrowie.

Pan Bóg jest nieskończenie dobry – doświadczam tego każdego dnia. Wspiera mnie, gdy pracuję, zajmuję się domem, gdy się modlę. W jednej ze swoich ulubionych książek z dzieciństwa przeczytałam: „Chcesz być bohaterką? Żyj, jak należy. A gdy będziesz szła na stracenie, nie popchnij staruszki, nie przewróć dziecka, nie nadepnij na łapę psu”. Niby łatwe, a jednak wymaga wysiłku, prawda?

Każdy dzień kończymy ze Zbyszkiem wspólną modlitwą, ogarniając nią także wszystkie Duszki i naszych Podopiecznych. W Dniu Wszystkich Świętych, w rocznicę powstania naszej Wspólnoty, będziemy prosić Boga i Wszystkich Świętych, aby nieustannie trwali z nami i w nas, by pomagali służyć bliźnim jak najlepiej, by nasi Podopieczni cieszyli się dobrym zdrowiem i długim życiem.

Niech Bóg błogosławi także Wam, Duszki i udziela potrzebnych Łask.

Z darem modlitwy i serdecznymi pozdrowieniami

Duszyczka Irenka

Wróć do strony głównej

Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2024