Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2024-07-24 23:38:26 Aktualizacja dnia: 2024-06-01 09:35:27
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Co w prasie piszczy

Jestem politykiem, czy człowiekiem sumienia?

Publicysta Konrad Kołodziejski w artykule „Sumienie jest ważne, ale doktryna ważniejsza”, sugeruje, że posłowie, którzy nie poprą metody In vitro, są najpierw „sługami Kościoła, a dopiero potem sługami Narodu” i że „coraz bliżej do stwierdzenia, że dobry polityk, to niekatolik”.

Powstaje pytanie – czy polityka, który deklaruje, że wierzy w Chrystusa, nie obowiązuje najpierw bycie chrześcijaninem, a dopiero potem politykiem? Prezydentem, premierem, marszałkiem Sejmu, Senatu, ministrem, radnym jest się przez kilka lat, a chrześcijaninem – zawsze. Albo się jest wiernym wartościom chrześcijańskim i Bogu, albo – nie. Niewyrażenie zgody na in vitro – to wierność Kościołowi.

Można być jednocześnie i katolikiem, i dobrym politykiem, czego dowiedli Ci, którzy deklarowali, że są chrześcijanami, bronili swych wartości, nigdy się ich nie wyrzekli i zginęli pod Smoleńskiem… Przykłady można by mnożyć. A więc, politycy powinni sobie uświadomić, naciskając przycisk w Sejmie czy wypowiadając się publicznie, że ani przez moment nie przestają być chrześcijanami (nie można pisać tylko o katolikach, bo przecież są politycy wyznania prawosławnego i protestanci).

Problem zaczyna się wtedy, gdy się działa niezgodnie z sumieniem, wiarą, przekonaniami, gdy przychodzi myśl, że „to co robię, jest poprawne politycznie”. Czyżby??? Albo szanuję przykazania Boże, albo nie – albo nie zagłosują za ustawą o in vitro – albo ją poprę, w wyniku czego człowiek sprowadzi się do kategorii „zamrożonego zarodka”, a pełen radości akt małżeński – do „sztucznej inseminacji”.

Oby ci, którzy chcą poprzeć ustawę o in vitro, najpierw dobrze to przemyśleli, by potem nie musieli rwać sobie włosów z głowy i prosić Boga o przebaczenie. Inny mój felieton mówi, jak wyjść z sytuacji, by in vitro nie było konieczne.

Duszyczka Irenka

 

Wróć do strony głównej

Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2024