Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2023-12-09 12:04:47 Aktualizacja dnia: 2023-12-03 09:16:08
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

List Duszyczki Irenki do redakcji Do Rzeczy - 26 września 2016 :-)


Szanowny Pan Paweł Lisicki

Redaktor Naczelny Tygodnika „Do Rzeczy”

W sprawie artykułu Pana Redaktora Waldemara Łysiaka "Tańczenie kozaka (z prysiudami)"

 

Sieradz, dnia 26 września 2016 r.

Szanowna Redakcjo!


Pan Waldemar Łysiak "wysmażył"  na łamach ostatniego numeru "DO RZECZY" kolejny artykuł anty-ukraiński - prawdopodobnie Autor odniósł wrażenie, że mu spada popularność. Żeby podgrzać atmosferę, artykuł ów "zadedykował" zbliżającemu się Polsko-Ukraińskiemu Forum Historyków.

Na Ukrainie pan Redaktor widzi banderowską propagandę wszędzie i na każdej ulicy - proszę go, by wskazał mi palcem, gdzie owa propaganda jest głoszona w piśmie POLSKIM na Ukrainie o nazwie "KURIER GALICYJSKI" oraz w szkołach z POLSKIM językiem nauczania,, a także w POLSKICH organizacjach i stowarzyszeniach.

Pisanie, że Ukraina ma "banderowski zad",  jest co najmniej niegrzeczne. To samo dotyczy: "kicania" Prezydenta RP przed ukraińską (czytaj: probanderowską) oligarchią"(koniec cytatu).

W swoim pisaniu o "banderowcach" i "UPAdlinie" redaktor Łysiak jest co najmniej nieoryginalny - podobne posty pozostawia mnóstwo osób, także na portalach prawicowych. Pan Łysiak chętnie pisze o "zapędach terytorialnych" Ukraińców i niechętnie - o wpisach internetowych w rodzaju: "oddajcie nam Lwów".

Jestem bardziej niż pewna, że redaktor Łysiak uzna za "banderowską propagandę" wszystko, co dotyczy Ukrainy - nieważne, czy chodzi o pomnik Bandery, czy o audycję telewizyjną o Ukrainie. Wczoraj, czyli 25 września, TVP 2 wyemitowała program "Podróże z historią" zatytułowany "Jedyne takie miasto" - o Lwowie. To miasto, gdzie się urodziłam i w którym przeżyłam 36 lat (obecnie mam 43 i od 7 lat mieszkam w Polsce). Wcześniej przez 13 lat pracowałam tam w polskiej prasie - "Gazecie Lwowskiej" i już wspomnianym "Kurierze Galicyjskim".

Ku ogromnej "rozpaczy" Waldemara Łysiaka muszę napisać, że autor filmu "Jedyne takie miasto", Pan Redaktor Radosław Kotarski, spacerował po Lwowie bez najmniejszych przeszkód. Został wpuszczony do gmachu Ossolineum i do gmachu Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki, gdzie dawniej obradował Sejm Galicyjski. Przejechał się lwowskim tramwajem i napił się herbaty w kawiarni "Szkockiej" (uwaga: Ukraińcy przywrócili oryginalną pisownię!) http://szkocka.com.ua/main.html .

Obecnie jest tam kawiarnia i restauracja.

Ponadto Ukraińcy odczyszczają ściany frontowe kamienic w Rynku i pokazują polskie nazwy znajdujących się tam kiedyś sklepów. Dbają o książki polskich autorów, znajdujące się w Ossolineum... Dbają o jedyne takie MIASTO...

Podsyłam link do audycji:
http://vod.tvp.pl/26817085/jedyne-takie-miasto

Nie wierzę, że redaktor Łysiak obejrzy ten wspaniały film, jak nie wierzę w to, że pojedzie na Ukrainę i zobaczy, jak tam wygląda codzienne życie. Wierzę jednak mocno (bo wiara góry przenosi), że jego nastawienie do Ukrainy się kiedyś zmieni.

Serdecznie pozdrawiam,

Irena Kulesza

Wróć do strony głównej

Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2021