Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2024-05-23 11:18:00 Aktualizacja dnia: 2024-05-11 10:09:10
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Tłumaczenie Duszyczki Irenki - 2014 :-)
 

Kijów oczami Wiktora Szenderowicza

Za www.gordonua.com

 

http://gordonua.com/publications/SHenderovich-Kak-materyy-drug-kievskoy-hunty-i-ukrofashist-v-zakone-vo-Lvov-ezdil-50491.html

Jako zagorzały przyjaciel junty w Kijowie i ukraiński faszysta wedle prawa rosyjskiego, wyrażam zaniepokojenie i skrajne rozczarowanie wynikami  mojej inspekcji podczas podróży do Lwowa (Ukraina Zachodnia).

Na ulicach tej twierdzy faszyzmu ukraińskiego stale słychać język rosyjski. W biały dzień oprowadzane są wycieczki, których uczestnicy mówią po rosyjsku. Samosądów nie odnotowano.

Ulica Ruska dotąd nie została przemianowana na Waszyngtońską; jest ulica Czajkowskiego, ulicy Wagnera brak. Flag UPA jest mało, swastyk - w ogóle nie ma. Na ulicy Kopernika na murze ktoś napisał poprawną ukraińszczyzną : " Miejsce nazizmu jest na śmietniku historii". Na ulicy Starożydowskiej przywitała się ze mną kobieta z Murzynkiem w wózku. Ulicą Bandery spacerują studenci Uniwersytetu "Politechnika Lwowska".

W muzeum  na Rynku, w centrum miasta, działa wystawa "Opowieści z dzielnicy żydowskiej". Na patriotycznym "pchlim targu" na al. Szewczenki na jedną skromną broszurkę o treści antysemickiej przypada kilkadziesiąt tomów, poświęconych historii okupacji bolszewickiej Ukrainy. Jest dzień wolny, więc pod sztandarem czerwono-czarnym dawną chwałę oręża wspominają leciwi już żołnierze formacji nacjonalistycznej UNA-UNSO, ale jest ich dużo mniej, niż osób, obserwujących przebieg partii szachów,
rozgrywanej na ławeczce obok.

W kantorach są przyjmowane ruble rosyjskie (chociaż ich pracownicy wyrażają zdziwienie, gdy ktoś chce ruble kupić). Mieszkańcy miasta są wyluzowani i uprzejmi, pogoda jest ładna, a kawa - dobra. Działają sklepy z zabawkami, na przykład z lwem przy wejściu, postacią dobrze znaną z sowieckich filmów animowanych.

Mam propozycję natury praktycznej: wściekły antyrosyjski Zachód Ukrainy trzeba filmować w Lubercach (miejscowości niedaleko Moskwy). Będzie bliżej, swastyk tam jest dużo więcej, a Rosjanin szybciej i łatwiej dostanie tam w mordę.

Pisarz Wiktor Szenderowicz
Tłumaczenie Irena Kulesza - Duszyczka Irenka


Wróć do strony głównej

Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2021