Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2024-07-21 09:39:46 Aktualizacja dnia: 2024-06-01 09:35:27
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Relacje Duszyczki Irenki :-)


Jarmark Bernardyński w Warcie 2012

Już od kilku lat ojcowie bernardyni, mieszkający w klasztorze w Warcie, organizują „Jarmark Bernardyński”. Odbywa się 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Takie jest też wezwanie kościoła klasztornego, więc w tym dniu jest tu odpust parafialny.

Już w poniedziałek, 13 sierpnia, ulicami Warty przeszła procesja z figurą Matki Bożej Zaśniętej. Jezus mówi w Ewangelii o córce Jaira: „dziewczynka nie umarła, tylko śpi” (Mt 9, 24). Maryja, wzięta do Nieba ze swym ciałem, nie umarła, tylko zasnęła – stąd nazwa święta maryjnego w Kościele greckokatolickim: „Uspinnia Preswiatoji Bohorodyci” i prawosławnym „Uspienije Priesviatoj Bogorodicy”.

15 sierpnia o godz. 12.00 w kościele klasztornym w Warcie odbyła się uroczysta suma odpustowa i procesja. Po niej były atrakcje dla duszy i ciała – można było kupić foldery o klasztorze, ręcznie zrobione przez siostry bernardynki (ich klasztor jest po sąsiedzku) kartki okolicznościowe i różańce. Grała orkiestra dęta. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa i pokazy strażackie. Jako że pora była już obiadowa, długa kolejka ustawiła się do „kuchni polowej”, gdzie sympatyczne panie serwowały pyszną grochówkę, żurek i bigos. Trochę dalej kucharz w długim zielonym fartuchu i białym „kołpaku” podawał pyszne pieczone kiełbaski, kaszankę i drób. Można było zobaczyć (i spróbować!) całego pieczonego prosiaka:) Nie zabrakło też pysznych ciast domowej roboty, upieczonych przez miejscowe gospodynie. Było dużo radości i humoru, a i apetyt dopisywał:)

Impreza się udała, a cały dochód z niej został przeznaczony na remont wież klasztoru oo. bernardynów. Jest to dobry przykład, jak połączyć przyjemne z pożytecznym, dobro ducha i dobro ciała. Mamy nadzieję, że spotkamy się w Warcie za rok.

Duszyczka IrenkaWróć do strony głównej

Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2024