Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2024-07-21 09:37:29 Aktualizacja dnia: 2024-06-01 09:35:27
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Relacja Duszyczki Irenki :-)


Armenia w kamieniu

8 lipca 2012 r. w Domu Katolickim przy parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu odbyło się otwarcie wystawy zdjęć ks. infułata Stanisława Pindery: „Kamienie silniejsze niż człowiek”. Wystawa jest pokłosiem pobytu Autora w Armenii – kraju małym, ale pięknym i bardzo wiernym Bogu.

inne
Ambasador Armenii w Polsce Pan Aszot Galojan

Na uroczystość otwarcia przybyli: ks. kardynał Zenon Grocholewski, Prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego (specjalnie przybył z Rzymu), ks. bp włocławski Wiesław Alojzy Mering, Ambasador Armenii w Polsce Pan Aszot Galojan. Byli obecni również przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich i lokalnych, a także licznie zgromadzeni parafianie i goście. Spotkanie uświetnił chór „Cantate Deo” Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu pod dyrekcją Idziego Matyszczaka.

inne
Ks. kardynał Zenon Grocholewski, Prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego

Zebranych przywitał ks. Marian Bronikowski, proboszcz parafii Wszystkich Świętych. W swoim przemówieniu nawiązał do historii Armenii i do Pisma Świętego, które mówi, że „Arka Noego osiadła na Górze Ararat”. Armenia – to najstarsze chrześcijańskie państwo świata – chrześcijaństwo zostało tu ustanowione w roku 301, dzięki św. Grzegorzowi Oświecicielowi. Dopiero 12 lat później zniesiono prześladowania chrześcijan w Rzymie.

Ks. Bronikowski
Ks. Marian Bronikowski, proboszcz parafii Wszystkich Świętych

Dostojni Goście – ks. Kardynał Zenon Grocholewski i ks bp. Wiesław Alojzy Mering zaznaczali, przede wszystkim, wymiar duchowy wystawy i to, że jest ona tym, co łączy. Natomiast wyraźnie wzruszony Pan Ambasador, przemawiając w naprawdę dobrym języku polskim, dziękował, że ta wystawa mogła powstać i mówił wiele o możliwości współpracy Polski i Armenii. Wystawa dowodzi, że, aby zorganizować wspaniałą imprezę, promującą kulturę i tradycje innego kraju, wcale nie trzeba jechać do Warszawy.

inne
Ks. bp włocławski Wiesław Alojzy Mering

Oczywiście, udzielono głosu Autorowi – ks. prałatowi Stanisławowi Pinderze, który należy do Związku Artystów Fotografików Polskich. Ksiądz Stanisław mówił o swoim zakochaniu w Armenii, o pięknie tego kraju, naznaczonego ludobójstwem tureckim, o Araracie, chaczkarach (tak się nazywa święty krzyż Ormian), o wspaniałych ludziach, z którymi doskonale się porozumiewał – mimo różnic językowych i wyznaniowych – większość Ormian należy do Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego, a na czele tego Kościoła stoi Katolikos Wszystkich Ormian Karekin II.

inne
Prezydent Miasta Sieradza Pan Jacek Walczak

Na wystawę złożyło się kilkadziesiąt zdjęć, które w 2007 r. ukazały się w wydaniu albumowym „Kamienie silniejsze niż człowiek”. Autor fotografuje świątynie, domy, cmentarze, próbując pokazać, że ludzie umierają, ale kamienie po nich zostają. Zdaje się, że próbuje tymi zdjęciami mówić: „Człowieku, to jest piękne! Nie niszcz tego i nie zamieniaj w ruinę!” Oczywiście, nie mogło zabraknąć licznych ujęć góry Ararat.

Z pewnością, ta wystawa na długo pozostanie w pamięci zwiedzających. Dziękujemy wszystkim Organizatorom, a Autorowi życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Duszyczka Irenka tekst

Duszek Zbyszek zdjęcia

Wróć do strony głównej

Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2024