Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2024-04-17 01:03:22 Aktualizacja dnia: 2024-04-07 10:17:04
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Rozważania Duszyczki Irenki na 10 lat jej działalności w Duszkach :-)


Dziesięć lat we Wspólnocie Duszków

Owocem ciszy jest modlitwa. Owocem modlitwy jest wiara. Owocem wiary jest miłość. Owocem miłości jest służba. Owocem służby jest pokój.

Św. Matka Teresa z Kalkuty

„Upływa szybko życie, jak potok płynie czas…” Słowa piosenki oddają sens przemijania i tego, że należy się spieszyć z czynieniem dobra. We wrześniu 2007 roku, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, poznałam Duszka Zbyszka:) Pan Bóg jest wspaniały i 13 września 2007 roku Zbyszek wysłał do mnie pierwsze Duszkowe „Wieści” oraz „Czwartkową Modlitwę Duszków”. Gdy piszę te słowa, też jest 13 września, ale już 2017 roku… Jak widać, przysłowiowa „trzynastka” wcale nie musi być pechowa:)

Wiele się przez te 10 lat wydarzyło… Duszki stały się tym, na czym ze Zbyszkiem zbudowaliśmy przyjaźń, po czym narodziła się Miłość i od 8 lat jesteśmy małżeństwem. Niewątpliwie, „duszkowanie” jest czymś, co nas łączy – myślę, WSPÓLNE DZIAŁANIE w sprawie, podobającej się Bogu, jest jednym ze „składników” udanego małżeństwa:)

Po „zapisaniu się” do Duszków dołączyłam do grupy Duszków Modlitewnych. W grudniu 2008 roku dołączyłam do Rodziny Różańcowej Duszków i jestem teraz osobą, wysyłającą co miesiąc modlitwę. Nawiasem mówiąc, Rodzina Różańcowa nie składa się wyłącznie z Duszków Modlitewnych. Jest otwarta i może do niej dołączyć każdy, komu nie żal 5 minut dziennie na odmówienie dziesiątki różańca… Do różańca dołączane są modlitwy „miesięczne”. Polecamy Maryi wiele spraw, ufając, że pomoże…

Duszki Modlitewne modlą się w najróżniejszych intencjach: o zdrowie, o pomyślność w życiu, o zdanie egzaminu, o pracę, o znalezienie żony lub męża, o szczęście i miłość w rodzinie… Coraz więcej osób pracuje za granicą, Polska jest w Unii Europejskiej i aby wyjechać do krajów Unii, nie potrzeba wiz. Małżonkowie często się rozstają tylko dlatego, że dzieli ich… atrakcyjna i dobrze płatna praca za granicą. Praca w Polsce niejednokrotnie wymaga pełnej dyspozycyjności (także w niedzielę), więc małżonkowie siłą rzeczy spędzają ze sobą coraz mniej czasu… Wynikają kryzysy, zdrady, zagrożenia rozwodem… Niestety, coraz częściej modlimy się o uratowanie małżeństwa… Mamy nadzieję, że sytuacja gospodarcza w Polsce się poprawi i rodziny nie będą musiały się „rozdzielać”, a małżonkowie – harować od rana do wieczora. Ufamy, że Bóg nas wysłucha…

Modlitwy o zdrowie zdarzają się bardzo często. Ludzie proszą nas o pomoc modlitewną po wypadku drogowym, przed poważnym zabiegiem, przed porodem, w leczeniu pooperacyjnym, w chorobie nowotworowej, w rehabilitacji… Otrzymujemy informacje, że modlitwa została wysłuchana i wówczas jesteśmy szczęśliwi. Niestety, nie zawsze tak jest… Wiem, że należy być otwartym na działanie Boga, wszak codziennie mówimy do Niego: „Bądź wola Twoja”. Osiem lat temu, w styczniu 2009 roku, mimo naszych usilnych modlitw, po ciężkiej chorobie odeszła do Pana Duszyczka Joasia. W 2011 roku zmarła 22-letnia Justyna – straciła przytomność po przejściu zaledwie kilkudziesięciu kilometrów w Pieszej Pielgrzymce Sieradzkiej na Jasną Górę. Już nie odzyskała przytomności… Mieszkańcy naszego miasta długo nie mogli pojąć, dlaczego umarła w trakcie pielgrzymki przed Tron Maryi… Niezbadane są wyroki Boże, Duszki modliły się, ale wola Boża była inna… Sytuacje, kiedy Bóg ma inną wolę wobec Podopiecznych, przyjmujemy z pokorą… Wierzymy, że nasze modlitwy pomagają Im wejść do Bram Raju…

Bardzo wiele osób prosi nas o modlitwę ponownie – dlatego mamy teczkę „Intencji powtórnych”. W sobotę, 9 września, plik z intencjami powtórnymi otrzymał numer 460:) Czyli to już 460 tygodni wspólnej modlitwy… Wiemy, że nasza modlitwa jest potrzebna, cieszy nas, że ludzie okazują zaufanie osobom, które nie są zgromadzeniem zakonnym. Potwierdza to wagę świeckich w Kościele Powszechnym – Pan Bóg wie, że mają wiele do zrobienia… Bardzo często po odpowiedzi na owe „intencje powtórne” utrzymujemy z Podopiecznymi dłuższy kontakt. Skrzynka mailowa przestała wystarczać – od dłuższego czasu intencje są nadsyłane również na telefon.

Podopieczni zostawiają intencje nie tylko na stronie www.duszki.pl. Współpracujemy z Administratorem portalu Katolik.pl i otrzymujemy intencje stamtąd. Odpisuję do osób, które przy intencji zostawiają adres mailowy. Podopieczni zwierzają nam się nieraz z bardzo wielu spraw. Jestem osobą, która odpisuje na przychodzące intencje – dla mnie ważne jest podtrzymywanie na duchu i dawanie nadziei. Reakcje ludzi są różne – ale przykre odpowiedzi w rodzaju: „nie pisałem/nie pisałam do żadnych Duszków” zdarzają się bardzo rzadko.

Portal www.duszki.pl nie jest portalem, poświęconym wyłącznie modlitwie. Stali Czytelnicy naszej strony wiedzą, że urodziłam się we Lwowie, gdzie przez wiele lat byłam dziennikarzem. Od 2009 roku na stronie Duszków publikujemy numery „Kuriera Galicyjskiego” – dwutygodnika polskiego na Ukrainie, poruszającego najróżnorodniejszą tematykę. 15 sierpnia br. pismo skończyło 10 lat. Publikujemy też PDF dwumiesięcznika „Wołanie z Wołynia” (na razie pismo nie ma swojej strony w Internecie, więc strona www.duszki.pl jest jedynym miejscem w sieci, gdzie można to pismo przeczytać). „Kurier Galicyjski” swą stronę już posiada, ale jego Czytelnicy nadal wchodzą na www.duszki.pl

Strona Duszków jest również miejscem, gdzie publikujemy artykuły, rozważania, specjalne strony na Boże Narodzenie, Wielki Post i Wielkanoc. Artykuły poruszają tematykę religijną i społeczną. 10 lat temu nikt nawet nie mógł przypuszczać, że na Ukrainie wybuchnie „Rewolucja Godności”, po której od niej zostanie oderwany Krym, a w Donbasie rozpocznie się wojna, eufemistycznie nazywana „wojną hybrydową” lub „operacją antyterrorystyczną”. Piszemy więc także na tematy polityczne – nie zapominając hasła „ducha nie gaście!” Ciągle też modlimy się za Ukrainę…

Patronem Duszków jest św. Jan Bosko – to jednocześnie patron młodzieży (z młodzieżą kontaktujemy się rzadziej, ale piszą do nas rodzice dzieci w tzw. „trudnym wieku”). Wierzymy w orędownictwo św. Jana Pawła II, św. Urszuli Ledóchowskiej, patronki Sieradza i Wszystkich Świętych, którzy patronują naszej ze Zbyszkiem parafii. To także Patroni Wspólnoty Duszków – powstała 1 listopada 2005 roku.

Kiedy piszę te słowa, z wdzięcznością myślę o tym, co było moim udziałem, a także o tym, co można zrobić i komu pomóc. Już kilka razy za Wspólnotę Duszków została odprawiona Msza Święta. Podopieczni, piszący o tym, że modlą się za nas, sprawiają, że czujemy się uskrzydleni:)

Krąg Modlitwy staje się coraz szerszy. Nie zapominając o modlitwie za siebie nawzajem, wychodzimy do innych z pomocą duchową. Ufamy, że nasza służba Panu i bliźnim niesie pokój. Wiemy również, że „słudzy nieużyteczni jesteśmy, wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”.

Były to wspaniałe dziesięć lat:) Ja i Zbyszek mamy nadzieję, że będzie ich jeszcze wiele – i nie tylko w małżeństwie. Wiemy, że dając otrzymujemy… Niech Bóg błogosławi wszystkim Duszkom oraz naszym Wspaniałym Podopiecznym. Szczęść Boże!

Duszyczka Irenka

Wróć do strony głównej

Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2021