Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2024-07-21 09:08:00 Aktualizacja dnia: 2024-06-01 09:35:27
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

„CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ, PRAWDZIWIE
ZMARTWYCHWSTAŁ”
(Łk 24, 34)

W


Niech radość Wielkanocy
napełni nasze serca
nadzieją i obfitością łask
od Chrystusa Zmartwychwstałego.Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei.
Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka.
Życzymy aby Święta Wielkanocne przyniosły radość,
pokój oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.


Przez śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa cała ludzkość została ogarnięta nieskończonym miłosierdziem, które gładzi wszystkie grzechy i przeprowadza ze śmierci do życia. Jezus obarczył się grzechami wszystkich ludzi, cierpiąc i umierając wszedł w to wszystko, co oddziela człowieka od Boga, co niszczy jego prawdziwe życie i szczęście. Zmartwychwstając, definitywnie przezwyciężył wszelki grzech i śmierć: Zwycięstwo pochłonęło śmierć. Gdzież jest, o śmierci, twoje zwycięstwo?... Bogu niech będą dzięki za to, że dał nam odnieść zwycięstwo przez Pana naszego Jezusa Chrystusa (1 Kor 15, 54-55.57).

w
autor: Duszyczka Gosia L.


W

autor: Duszyczka Gosia L.


Kochane Duszki!

Drodzy Goście strony Duszków!


Pan Jezus na Wielkanoc
wstał z grobu bardzo rano obudzony.
Matka Boska szukała Go w grobie.
Znalazła kamień w połowie odwalony.
 
Stanęła płacząca nad głazem:
„Co zrobili z Tobą tym razem, o Chryste?!”
Gołąb skrzydła nad Nią rozwinął:
„Matko, w grobie nie szukaj Syna, bo zmartwychwstał”
 
Kazimiera Iłłakowiczówna
 
Zmartwychwstać do Życia
 
Tyle już było w naszym życiu Wielkanocy, „tyle już Alleluja” – jak pisał ks. Jan Twardowski. Czym jest Wielkanoc? Niektórzy czekają na Wielką Sobotę i Rezurekcję, jeszcze inni – na poświęcenie pokarmów, jeszcze inni – na wielkanocne śniadanie i „zajączka”. Czasem Wielkanoc wypada w marcu (jak teraz), ale prawosławni i katolicy obrządków wschodnich będą obchodzić ją dopiero 5 maja – u nich trwa Wielki Post. Czy jednak myślimy o tym, że Wielkanoc – to przede wszystkim Zmartwychwstanie? „Pierwszy dzień tygodnia, w którym Jezus Chrystus zmartwychwstał” – tak liturgia Mszy św. mówi o niedzieli. W języku rosyjskim polskiemu „niedziela” odpowiada wyraz „woskriesienje” – co należy tłumaczyć dosłownie jako „Zmartwychwstanie”. Ciekawe, że słowa „woskriesienje” używano nawet w czasach wojującego ateizmu…


Pan Bóg zmartwychwstał mimo przywalenia Grobu ogromnym kamieniem i postawienia przy nim straży. Pana Boga nikt nie ukradł – mocą zbawczej siły wstał z grobu „gdy jeszcze było ciemno”. Zmartwychwstając, dał nam życie, abyśmy „mieli je w obfitości”.


Spróbujmy się zastanowić – czy mamy w sobie tyle siły, żeby zmartwychwstać. Nie chodzi, oczywiście, o wstawanie z grobu – to nastąpi dopiero, gdy Pan przyjdzie – ale o przemianę wewnętrzną. Wielki Post był czasem pokuty i nawrócenia, ale Wielkanoc nie znaczy, że tego nawrócenia można nagle zaprzestać – po kontroli drogowej nie możemy jechać dalej z niedozwoloną prędkością, prawda? Okres Wielkanocny jest czasem radosnym, ale nie jest to czas „odpoczynku” od pracy nad sobą. Jeżeli próbowaliśmy w Wielkim Poście rzucić palenie – spróbujmy w tym wytrwać. Jeżeli postanowiliśmy nie pić alkoholu – postarajmy się zachować abstynencję. Jeżeli zdecydowaliśmy się, że dla zdrowia zrzucimy kilka kilogramów – nie wpadajmy teraz w obżarstwo (stoły wielkanocne, uginające się od różnych mięs i smakołyków, niestety, temu sprzyjają). To tylko „zdrowie ciała”. A zdrowie ducha?


Nie ma już co prawda Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, ale nie znaczy to, że można przestać się modlić. Powiem inaczej – jest wiosna, coraz cieplej. Spróbujmy rozmawiać z Nim na łonie natury – w parku, na łące, nad rzeką, kopiąc ogródek, sadząc kwiaty. Można też medytować, sprzątając mieszkanie i robiąc „remanent” garderoby. Bóg zmartwychwstał i żyje, my też możemy zmartwychwstać – nie tylko pozbywając się starych i niepotrzebnych rzeczy. Pozbywajmy się też złych nawyków i przyzwyczajeń, uporządkujmy nasze mieszanie, ogród, ale też nasze wnętrze. Jeżeli w Wielkim Poście często się modliliśmy i przystępowaliśmy do Sakramentów – chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tak robić dalej. Jeżeli znajdowaliśmy czas na pomoc potrzebującym – można dalej to robić – przeprowadzić starszą osobę przez jezdnię, zrobić zakupy, przynieść z apteki leki, dziecku sąsiadów wytłumaczyć zadanie z matematyki… Można się po prostu pomodlić lub potrzymać za rękę…
Nie zaprzestawajmy pracy nad sobą – uczmy się tego, co nam nie bardzo wychodzi: gotowania – jeżeli nie potrafimy gotować, sprzątania – jeżeli nie umiemy dobrze sprzątać. Rozwijajmy talenty i zdolności – chociaż nie każdy może zostać drugim Michałem Aniołem, Luciano Pavarottim, Robertem Lewandowskim czy drugą Justyną Kowalczyk. Wiadomo, że warto mieć hobby – nie mówię tu o tym, że koniecznie musi być związane z naszym zawodem, a w naszych „ciekawych czasach” nie każdy ma pracę – może jednak warto pomyśleć, czy aby hobby nie jest czymś, co może nam się przydać i dać przysłowiowy „kawałek chleba”?
Kiedy to piszę, nie znamy jeszcze nawet daty konklawe. Kiedy tekst się ukaże – Następca św. Piotra już będzie znany. Pan Jezus obiecał, że nie zostawi nas sierotami, Łódź Piotrowa, którą jest Kościół, po refleksjach, związanych z abdykacją Benedykta XVI znów ma Sternika i wypływa na pełne morze. Jest wzburzone, ale woda w nim nie jest zamulona ani pokryta bagnem. Wiemy, że będą burze i wichury, ale wiemy też, że Pan zmartwychwstał i nie pozwoli, by ta Łódź Piotrowa zatonęła. Trwajmy przy Zmartwychwstałym, przy Następcy św. Piotra, a to pomoże nam zmartwychwstać do Życia.


Jezus żyje! Alleluja!

Duszyczka Irenka W

autor: Duszyczka Gosia L.Wielkanoc 2013r.


Zatopić się w Bożym Miłosierdziu!

Zatrzymajmy się na moment w gonitwie dnia codziennego, uciszmy zabiegane myśli, aby radość i uśmiech zagościły w naszych sercach.
Bo Wielkanoc to czas radości Zmartwychwstania Pana Jezusa Chrystusa, który kolejny raz chce wejść do naszego serca i życia, aby na nowo obudzić w nas prawdziwego, czystego i nowego człowieka, takiego jakiego stworzył na początku. Bóg zanurza nas w swoim Synu Jezusie Chrystusie, który oddał swoje życie na krzyżu za nas, aby nas uwolnić od grzechu. Abyśmy byli wolni i mogli żyć na zawsze! To nie wszystko co dla nas zrobił. On jeszcze dał sobie przebić Swoje serce, aby się wylała Jego cała Miłość na nas! On pragnie nas zanurzyć w swoim nieskończonym Bożym Miłosierdziu. Pan ten wielki dar daje nam zaraz po swoim Zmartwychwstaniu w drugą Niedzielę Wielkanocną. Otwiera nam swoje serce, z którego wypływają wszystkie Łaski. Nie zmarnujmy tego wielkiego daru jaki Bóg nam daje! Pozwólmy ogarnąć swoje troski i obawy w obolałe dłonie Jezusa Miłosiernego, który zawsze czeka na każdego z nas, z otwartymi ramionami. Nie ważne jakim jesteś: nędzny, grzeszny, poraniony - po prostu przyjdź i powiedz Mu - Jezu Ufam Tobie .

Duszyczka Marta.


w
 
Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2024