Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2019-09-24 11:49:18 Aktualizacja dnia: 2019-09-02 18:08:10
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 13 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2018 i 12 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!
m maj

Co czuje i co żyje, maj
                                               
mNiech z nami sławi MaryjęJak Polska długa i szeroka wedle starej praojców tradycji, odprawiamy, celebrujemy i śpiewamy nabożeństwa majowe.
Ileż w nich uroku, ciepła, wzruszenia i modlitewnego skupienia. Wierny polski lud spieszy do swych kościołów,
bądź gromadzi się przy Krzyżach przydrożnych, przy figurach, grotach i kapliczkach maryjnych.
Dźwięk majowych dzwonów niesie się po wiosennych, zielonych łąkach i ukwieconych polach,
wszędzie słychać przejmujący i przepiękny śpiew:
"Chwalcie łąki umajone, góry, doliny zielone ...",
chwalcie Boga za Maryję, za Matkę, która Polski jest Królową.

M
autor: Duszyczka Gosia L.„Pieśnią wesela witamy, o Maryjo, miesiąc Twój…”

Znowu maj, piękny maj... I nie dlatego tylko, że 3 Maja wiele setek lat temu została uchwalona Konstytucja (chociaż to też ważne), ale dlatego, że jest to miesiąc poświęcony Maryi, Matce naszego Pana.
Wspominam czas swoich studiów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Mieszkałam w Domu Akademickim w dzielnicy, nazwanej „Poczekajką” i w maju, każdego wieczora, o ile nie padało, Nabożeństwo Majowe odbywało się nie w kaplicy DA, a wychodziliśmy na zewnątrz. Szliśmy – dziewczyny i chłopaki – razem do figury, stojącej opodal, śpiewając pieśni maryjne, a przy samej figurze Matki Bożej - Litanię Loretańską. Był to piękny czas, przed godziną 21.00, kiedy robiło się już ciemno, a naszą ścieżkę oświetlało światło świec. Kończyłliśmy modlitwę Apelem Jasnogórskim i odśpiewaniem jakiejś wspólnej pieśni, najczeęściej „Cichy zapada zmrok...” Teraz, gdy mieszkam we Lwowie, trochę za tym tęsknię...
W wielu miejscach na Ukrainie i w Polsce stoją figury Matki Bożej. Teraz będzie czas, by iść do nich z modlitwą i śpiewem:

„Chwalcie łąki umajone,
góry, doliny zielone,
chwalcie cieniste gaiki,
śródła i kręte strumyki...”
 
Piękne łąki, kwiaty, zieleń traw, śpiew Litanii – to wszystko dla Niej. Przychodzimy do Niej, do Matki Boga i ludzi, by otoczyła nas swymi ramionami, zachowała od złego, pomogła, wsparła... Pani Łaskawa, Gwiazda Zaranna, Królowa Dziewic, Uzdrowienie Chorych... – to wszystko Ona. Nie ważne, ile mamy lat – i tak jesteśmy dla Niej dziećmi, które ona kocha, prowadzi za rękę, wspiera, ochrania...
Bądźmy dla Niej dobrzy, zawierzmy Jej nasze życie, zaufajmy, dajmy się prowadzić. Ona pomoże - ja to już wiem. Matka Boża w wizerunku Częstochowskim sprawiła, iż uwierzyłam, że ON JEST. Zostałam ochrzczona i bierzmowana jako Irena Maria (w wieku prawie 17 lat) i już od 19 lat Ona jest stale ze mną. W codziennej modlitwie, w różańcu, w mojej pracy, w chorobie, w chwili, gdy jest ciężko, ale także wtedy, gdy się cieszę i raduję. Prowadzi mnie po gładkiej drodze i po wybojach, kiedy wiatr w oczy. Uczy mnie dobroci, miłości, otwartości, serdeczności...
Piękny maj, cudowny, kolorowy, kwietny... Niech będzie okazją do częstych rozmów z Matką naszą i Pana, okazją do modlitwy, do śpiewu o Niej i dla Niej.

Pozdrawiam i zapewniam o pamięci w modlitwie

Duszyczka Irenka

m
autor: Duszyczka Gosia L.

 Albumy zdjęć
KAŻDY DZIEŃ Z MARYJĄ - zdjęcia Duszyczka Renata Ś.
KAŻDE STWORZENIE WIELBI MARYJĘ- zdjęcia Duszek Robert Ś.

maj  m  m  m
autor: Duszyczka Basia

M
 
Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2018