Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2024-07-21 09:14:48 Aktualizacja dnia: 2024-06-01 09:35:27
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!Mariatzel

„Bo kto trzyma się spódnicy naszej drogiej matki, jest podwójnie chroniony podczas swojej ziemskiej drogi”.[1]

Duszyczka Irenka, która jest moją serdeczną przyjaciółką, poprosiła mnie o napisanie paru zdań na temat pielgrzymki do Mariatzel w Austrii, podczas której miałam okazję być na Mszy Świętej w przepięknym sanktuarium maryjnym.

Myślę, że każda podróż, której celem jest odkrywanie Bożej prawdy i miłości pozostawia w sercu pielgrzyma niezatarty ślad. I jestem pewna, że tyle jest na niej łask, ile problemów, spraw czy decyzji powierza się Jezusowi.

Ja osobiście wiele się dowiedziałam podczas podróży. Myślę, że łaskę spotkania się z Jezusem i Maryją w Mariatzel wymodlili mi moi „duszkowi przyjaciele” i za to im dziękuje.

Wiem, że jestem tylko skromnym, niedoskonałym dzieckiem Bożym, którego kochający ojciec obdarza wieloma łaskami, pomimo iż czasem jestem przekonana, że na nie zasługuję. Na szczęście Pan Bóg mój brak pewności siebie wybacza mi i każdego dnia daje mi wiele. Pewnie znajdą się takie osoby, które myślą podobnie jak ja i chcąc samych siebie ukarać, biczują się i uważają za osoby niegodne miłosierdzia Jezusa. Ale On i tak wtedy KOCHA. Jest podwójnie szczęśliwy, gdy nasze serca rozpiera radość, i obdarza czystą miłością wtedy, gdy nasza dusza krzyczy z rozpaczy. Głaska nas po głowie, gdy skruszeni przeprosimy za swoje złe zachowanie i uśmiecha się ciepło, gdy zwracamy serca w stronę dobra. Jego uczucie jest bezwarunkowe i dostępne dla każdego. I nie trzeba się bać, nawet gdy sumienie nas dręczy, bo klękając do sakramentu pokuty spotykamy się z nieskończoną dobrocią serca Jezusowego, który nigdy nas nie potępia. On kocha morderców, gwałcicieli, prostytutki, złodziei i sprawców przemocy. Nie odwraca się nawet od najgorszego łotra na ziemi. Tylko na nas czeka. I przede wszystkim Pan Bóg nie jest mściwy, i nie chce żebyśmy cierpieli. Prawdziwą radością są dla niego serca czyste, pokorne i miłujące bliźniego, które są niczym anielskie zastępy w zwykłym, szarym świecie, i żywym dowodem na to, że Pan Bóg naprawdę istnieje. Nikt z nas nie jest doskonały, i On to rozumie. Wie, co w danej chwili jest dla nas dobre, choć po ludzku, może się wydawać zupełnie inaczej. On może wszystko, i nawet z najczarniejszej sytuacji potrafi wyprowadzić dobro, musimy mu tylko na to pozwolić i zaufać mu. Naprawdę nikt nie powinien bać się spowiedzi świętej, bo to chyba jedno z największych zwycięstw szatana. A prawdziwą wolnością i obroną przez zakusami diabła, jest KOMUNIA ŚWIĘTA, z której trzeba jak najczęściej korzystać. I nie przejmować się upadkami, bo Pan Bóg nas kocha chyba właśnie dlatego, że jesteśmy niedoskonali. Nawet okrutne zbrodnie, jakich dokonuje człowiek mogą się stać łaską daną od Jezusa, bo pozwalają na prawdziwą skruchę serca i pomagają dostrzec jeszcze bardziej jak wielkiej jest JEGO miłosierdzie.

Drugim orężem walki jest dla nas Maryja, która chroni nas przed szatanem i jego kuszeniem. Można się do niej zwracać, jak do kochającej matki, która potrafi wyprowadzić człowieka z najgorszej, po ludzku nie dającej się rozwiązać sytuacji. Zawierzając jej, zyskujemy dodatkowe siły.

Pielgrzymująca[1] Słowa pochodzą z homilii księdza Marka, uczestnika pielgrzymki do Mariatzel w dniach 22-23 sierpnia 2009 roku, kapłana świętochłowickiej parafii.

 


Wróć do strony głównej

Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2024