Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2024-07-21 09:38:10 Aktualizacja dnia: 2024-06-01 09:35:27
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!


JAKI JEST DOM PTYSIACZKA?

Dom jest drewniany, ma kominek, w którym w zimie figlarnie trzaska ciepły ogień, a nad nim wisi portret całej rodziny Ptysiaczka. Przy kominku stoi bujany fotel, a na nim jest czerwona, ręcznie robiona narzuta. Często nasz stworek buja się na nim beztrosko, patrzy na ogień w kominku i promiennie uśmiechnięty nuci ulubione piosenki lub słodko pogwizduje. W salonie znajduje się kanapa, stół i czarne, wysokie krzesła, a w oknach na parapecie stoją różnokolorowe kwiaty, o które dba mama Ptysiaczka.

Kuchnia jest przestronna, ma duże okno, stół, krzesła. Prawdziwym świętem w kuchni Ptysiaczka są czekoladowe babeczki, które stworek piecze razem z mamą zimą lub na jesień.

Latem Ptysiaczek spędza czas na ogromnej werandzie przed domem, która wręcz tonie w fioletowych kwiatach, pije z mamą lemoniadę i czyta książki, albo bawi się z przyjaciółmi.

W pokoju różowego stworka znajduje się zrobione ze sztucznych kwiatów ogromne serduszko, do którego przypina on imiona swoich przyjaciół, a tym samym chroni ich i pomaga w pokonywaniu przeciwności losu. Codziennie odkurza serduszko i pilnuje, by mama o nie dbała.

Ptysiaczek ma również biurko, przy którym odpisuje na listy swych zmartwionych przyjaciół. Tutaj powstają słowa pociechy, nadziei, miłości, szczęścia, dobroci. A życzliwy atrament, którym pisze, nigdy nie wysycha.

Niedaleko jego domu rośnie drzewko z wygiętym konarem, na którym wisi huśtawka, zrobiona przez jego tatę z niebieskiego, grubego sznurka i starej opony. Po drugiej stronie chatki Ptysiaczka znajduje się ogródek ze ślicznymi kwiatami i niewielkim bzem.

I tak, jak powyżej opisano, wygląda skromny, ciepły i życzliwy dom Ptysiaczka, do którego ciepły stworek zaprasza wszystkie zmartwione, cierpiące dzieci. I choć nie obiecuje, że rozwiąże wszystkie problemy jego małych przyjaciół, to daje swoje słowo, że żadnego z nich nie zostawi w potrzebie, wspomoże dobrym słowem, odpisze na list i sercem będzie zawsze przy swoich kochanych maluchach.

 

Autorka

Sylwia Jaworska


Wróć do strony głównej

Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2024