Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2019-06-26 03:08:05 Aktualizacja dnia: 2019-05-06 15:50:13
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 13 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2018 i 12 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!


obrazekJak nie rozbić się o krzyż, czyli...
o miłości Bożej

Internetowe Rekolekcje Paschalne 2008

dla wszystkich, którzy czują się przygnieceni ciężarem swego krzyża, nie widzą sensu swojego cierpienia, są wypaleni, smutni, przygnębieni oraz dla wszystkich, którzy pragną odnaleźć głębię swojego życia w Miłości Boga objawionej na Krzyżu i w Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa.

 

 


„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał…” (J 3, 16)

Jezus Chrystus przyszedł na ziemię po to, by pokazać nam, jaki naprawdę jest Bóg, jaki naprawdę jest Ojciec. Dlatego to, co robił Jezus, było głoszeniem Dobrej Nowiny o Królestwie Ojca. Wszystkie Jego słowa, gesty, znaki i cuda miały ukazać prawdziwe oblicze Boga. Chrystus do tego stopnia był konsekwentny w tym działaniu, że przyjął cierpienie, krzyż i śmierć, by pokazać, że Bóg „do końca nas umiłował” (J 13, 1). Krzyż wypływa z całego życia Jezusa, z Jego bezgranicznej miłości ku człowiekowi. Jednak dla nas bardzo często krzyż jest znakiem, o który się rozbijamy, w którym nie widzimy i nie doświadczamy wiary, nadziei i miłości. Dla Chrystusa krzyż był miejscem całkowitej wierności Ojcu, zaufania i miłości – do Niego i do ludzi. Ale czy jest tym samym dla nas?

W tych rekolekcjach chcemy pokazać najważniejsze momenty historii zbawienia, które ukażą nam kim Bóg jest, poprzez to w jaki sposób działa w historii ludzkości oraz w historii naszego życia. Chcemy pokazać, że Bóg naprawdę i na serio jest zatroskany o każdego z nas, zależy Mu na nas i w każdej okoliczności życia jest po naszej stronie – nawet wtedy, kiedy rozbijamy się o krzyż, cierpienie, śmierć. Chcemy pokazać, że Bóg woli umrzeć na krzyżu, niż pozwolić, abyśmy mieli zginąć i stracić jedność z Ojcem.

Rekolekcje będą trwały przez cały okres Wielkiego Postu i cały okres Wielkanocny aż do Zesłania Ducha Świętego włącznie. Będą składały się z czterech części. Pierwsza część to okres Wielkiego Postu do Niedzieli Palmowej. Drugi okres, bardziej intensywny, z codziennymi rozmyślaniami, to Wielki Tydzień oraz Oktawa Zmartwychwstania Chrystusa do Niedzieli Miłosierdzia włącznie. Trzecim czasem będzie cały okres Wielkanocny. Na koniec – znów bardziej intensywnie – przeżyjemy trzy dni przed Zesłaniem Ducha Świętego jako przygotowanie do tej uroczystości.

Początek rekolekcji - Środa Popielcowa, 6 lutego 2008

Zapraszam na www.ginter.jezuici.plWróć do strony głównej
Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2018