Dostrzeganie bliĽnich i odkrywanie warto¶ci. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym ¶wiecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i w±tpi±cych).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, warto¶ci, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2024-07-21 09:08:32 Aktualizacja dnia: 2024-06-01 09:35:27
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)by¶ porozmawiać o czym¶ ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Go¶ci Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Go¶ci
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mog± używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodę na to)!

Stowarzyszenie pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy „Przyjaciele Seniorów”

obraz1obraz3obraz2

Wrocław, lipiec 2011 r.

Drodzy Przyjaciele

 

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy „Przyjaciele Seniorów”  i wszystkich Członków Stowarzyszenia  zwracam się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe, modlitewne lub personalne – bardzo cenny jest każdy gest, za który z głębi serca dziękujemy.

 

Koncentrujemy się na pomocy osobom starszym, szczególnie tym, które zostały dotknięte chorobami otępiennymi mózgu,  Alzheimerem, demencją czy depresją.

Pomagamy również dzieciom. Chcielibyśmy, aby różnica wieku pomiędzy poszczególnymi osobami nie wpływała negatywnie na relacje między nimi.

Kładziemy nacisk na integrację międzypokoleniową już od najmłodszych lat, dlatego też realizujmy projekt, gdzie Seniorzy z deficytem pamięci spotykają się z przedszkolakami i z nieco starszymi dziećmi, z prowadzonego przez nasze Stowarzyszenie Klubu i Klubu Środowiskowego Dzielnego Dzieciaka - dziewczynki i chłopaka.

Obecnie Stowarzyszenie prowadzi we Wrocławiu, na rzecz ww. grup wiekowych, trzy ośrodki: 
1. Dzienny Dom Pomocy Społecznej dla osób starszych z deficytem pamięci.
2. Klub Środowiskowy Dzielnego Dzieciaka - dziewczynki i chłopaka.
3. Centrum Aktywizacji Seniora i Wspierania Rodziny.

Wykwalifikowana kadra, która u nas pracuje, kładzie nacisk na indywidualne traktowanie każdego z naszych podopiecznych. W ramach terapii prowadzimy różnorodne zajęcia mające na celu usprawnienie pamięci, logicznego myślenia, mowy. Pragniemy, by nasi podopieczni czuli się potrzebni, lubiani i akceptowani. Inicjujemy więc różne przedsięwzięcia: spacery, wycieczki, spotkania z interesującymi ludźmi. Wprowadzamy elementy arteterapii. Organizujemy spotkania okazjonalne związane ze świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy, Dniem Babci i Dziadka,  karnawałem, urodzinami, imieninami, itp.  Chcemy, aby seniorzy mogli godnie i aktywnie spędzić złote lata swojego życia. 

 

Obecnie kontynuujemy remont naszego Pałacyku przy ul. Sołtysowickiej 59 „a” we Wrocławiu (mieści się tu już Klub Środowiskowy Dzielnego Dzieciaka - dziewczynki i chłopaka) gdzie chcemy aby jak najszybciej mogły tu przebywać na pobyt stacjonarny osoby z deficytem pamięci jak również i inne osoby starsze. Potrzebne nam są materiały budowlane, pieniądze na ich zakup oraz pokrycie wykonywanych prac budowlanych, a w najbliższym czasie wyposażenie ośrodka.

 

Aby bliżej zapoznać się z naszą działalnością zapraszamy na naszego bloga Przyjaciele Seniorów.

 

 Z serdecznymi pozdrowieniami i nadzieją na choćby najskromniejszy gest  składamy wyrazy szacunku;.

 

Prezes Stowarzyszenia

Prośba o wsparcie w remoncie Pałacyku w pliku pdf - pobierz  


Wróć do strony głównej

Dostrzeganie bliĽnich i odkrywanie warto¶ci. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym ¶wiecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i w±tpi±cych).
Powrót na stronę główn±      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalno¶ć materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno je¶li chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - s± one wytworem i własno¶ci± zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgod± ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie tre¶ci i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania tre¶ci na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2024