Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2024-07-21 09:33:04 Aktualizacja dnia: 2024-06-01 09:35:27
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Rozważania Duszyczki Madlen

Materiały nadesłane przez Duszyczkę Madlen


Dłużniku, możesz godnie żyć.

Jeśli dostałeś już wezwanie do zapłaty od komornika, tzn. że odbyła się już rozprawa z wyrokiem sądu orzekającym o Twojej winie, że musisz zapłacić należną kwotę zaciągniętego kredytu, pamiętaj, że nie jest to sprawa zakończona. Masz prawo godnie żyć  pomimo tego, że popełniłeś błąd (zaciągając kredyt np. na zachcianki i później nie spłacając go ponieważ nie miałeś już pieniędzy).

Stosownie do treści art. 801 i 761 §1 kpc i §17 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 9 marca 1968 roku w sprawie czynności komorników (Dz. U. Nr 10, poz 52 ze zmianami), komornik wzywa do udzielenie informacji niezbędnych do prowadzenia egzekucji . Takie informacje to: jakie dłużnik posiada mienie ruchome, nieruchomość, prawa majątkowe, miejsce pracy, nr rachunku, prowadzenie działalności gospodarczej.

Jeśli nie podamy komornikowi takich informacji, komornik wtedy zajmie majątek dłużnika. I w tym celu zarządzi otwarcie mieszkania oraz innych pomieszczeń i schowków, przeszuka nasze rzeczy (art. 814 kpc). Czynności przeszukiwania mieszkania będą odbywać się pod nadzorem policji i ślusarza. Zajęte ruchomości zostaną odebrane dłużnikowi i sprzedane w drodze licytacji.

Wyjaśnienie:

Jeśli jesteś dłużnikiem i masz wyrok musisz podać komornikowi informację o swoim majątku.

Jeśli jesteś dłużnikiem i masz wyrok,  nie masz żadnego majątku i jesteś zatrudniony na etacie również musisz podać komornikowi informacje o tym, że nie posiadasz majątku. Dowodem, ze nie posiadasz majątku jest pismo z Urzędu Miasta lub Gminy o tym, że nie widniejesz w rejestrze płatników podatków od nieruchomości bądź ruchomości. Oznacza to, że nie posiadasz takiego majątku.

Jeśli mieszkasz z rodzicami, jesteś tam tylko zameldowany. W księgach wieczystych nie istniejesz jako współwłaściciel, wiec dom, mieszkanie i wszystko co się tam znajduje nie jest Twoje, więc komornik nie może tego zająć.

Jeśli pracujesz za najniższą krajową, komornik również nie może zająć Ci wynagrodzenia ponieważ od 1 stycznia 2011 musi komornik zostawić z Twojej pensji 1033 zł netto (nie dotyczy dłużników alimentacyjnych).

Jeśli  jesteś dłużnikiem i nie pracujesz, nie posiadasz żadnego majątku, również musisz podać komornikowi takie informacje. Dodatkowo dowodem na to, że nie pracujesz jest zaświadczenie z Urzędu Pracy, że jesteś zarejestrowany jako bezrobotny.

W przypadku bezskutecznej egzekucji dłużnik może zostać wpisany do rejestru dłużników niewypłacalnych (art. 55 ustawy z dnia 20.08.1997r. o Krajowym Rejestrze Sądowym). A to oznacza, że komornik może zawiesić ściągnięcie długu do czasu, aż znajdziesz pracę. Lub może całkowicie umorzy postępowanie egzekucyjne.

Więc jak godnie spłacać kredyt?

Jesteś chrześcijaninem i musisz zacisnąć zęby. Jeśli nie pracujesz – szukaj pracy. Idź do jednego z oddziałów Caritas Polska w swojej miejscowości i popytaj o kursy, które pomagają znaleźć pracę.

Jeśli pracujesz oddawaj połowę pensji na konto banku, w którym masz kredyt. Zacznij spłacać najpierw te najmniejsze kredyty, a później te większe. 

Pamiętaj, że Bóg zawsze pomaga i wyciąga nas z tarapatów – musimy mu zaufać i spłacać kredyt. W takiej sytuacji trzeba być pokornym i ufnym oraz wytrwałym – tylko dzięki temu będziemy w stanie godnie żyć. Nie warto uciekać, chować się i wstydzić się, że jesteśmy dłużnikami. Trzeba mężnie stawić czoło naszym błędom i naprawiać to, co zostało przez nas zniszczone.

Pytania można kierować na adres: MagdalenaMyczko@poczta.fm


Wróć do strony głównej
Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2024