Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2019-02-17 09:42:04 Aktualizacja dnia: 2018-12-23 10:19:12
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 13 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2018 i 12 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Kim jesteśmy, skąd sie wywodzimy i co robimy?

Jesteśmy po to, by pomagać innym, wspierać, odpisywać na listy i wypowiedzi, na które nikt inny nie ma ochoty, nie chce lub nie może odpisać. Tym sie różnimy od innych podobnych organizacji, że robimy to za pośrednictwem Internetu, całkowicie dobrowolnie i nieodpłatnie. A właściwie to będzie miło, jeśli dzięki nam ktoś sie uśmiechnie lub zmówi modlitwę w intencje potrzebujących.

Tworzymy mała internetową społeczność, Kolonię Duszków - bo prócz pomagania innym wspieramy także wzajemnie siebie. Są wśród nas Duszki i Duszyczki w każdym wieku (najmłodsze muszą oczywiście pracować pod opieką) i o wszelkich możliwych zawodach i zajęciach.

Duszki zostały powołane do życia 1 listopada 2005 roku. Istnieje nieprzypadkowa zbieżność z datą Wszystkich Świętych, choć oficjalnego patrona jeszcze nie mamy. Najpewniej pomaga nam wiele św. Jan Bosco.

Tak naprawdę nieoficjalnie działaliśmy juz jednak znacznie wcześniej, właściwie od roku 2003, a w grupie kilku osób już od roku 2004. Pierwsze Duszki to Zbyszek oraz bardzo wiele pracująca Monisia (która jednak później nie dołączyła z powodów osobistych do naszej Kolonii), a także Duszyczka Sława. Z Duszkami od dawna współpracowała i później dołączyła do Kolonii Duszyczka Ola. Kolonia powstała z zaproszenia juz kilku współpracujących ze sobą osób. W chwili powstania było już nas 10 Duszków.

Pierwszym miejscem naszego działania były bardzo różne stronki ówczesnego Internetu. Tak zostało do dziś - w chwili obecnej działamy na wielu stronach, wymienię wybrane: www.katolik.pl, www.duchowy.pl, www.bosko.pl, www.niepelnosprawni.pl. Cóż - pełno jest nas w całym Internecie ;-) Naszym podstawowym miejscem odwiedzin do dziś pozostaje Źródełko na stronie Duchowej Pomocy www.adonai.pl. Działamy tam jednak w sposób gościnny, a i administrator nie przychylił sie do prośby użyczenia nam małego kącika (może i dobrze się stało - profile Adonai i Duszków są odmienne i było tak od samego początku, częściowo dlatego powstała ta nasza mała zaciszna stronka). Trudno sie dziwić - jak komuś na stronie "zalęgną się" takie... Duszki ;-) Jednak często to właśnie my wykonujemy najcięższą pracę - odpisując na wpisy potrzebujących. I to bez rozgłosu, zwykle także bez podziękowania.

Każdy - jeśli tylko chce - może do nas przystąpić (tak naprawdę nie jest to takie proste, bo zaproszenie otrzymuje się od Duszków, a na nie trzeba już czymś sie zasłużyć, np. pomocą komuś - nawet niewielką). Oczywiście, czeka na niego także sporo pracy, bo choć Kolonia jest dla Duszków, to najważniejsze dla nas - nieść innym pomoc i radość.

Gdyby ktoś miał wątpliwości co do naszego wyglądu to: nie widać nas, odbicie mamy tylko w czystej toni Źródełka, poza tym mamy po dwa oczka, uszka, rączki i ogonek z wtyczką do internetu jak na Duszka Internetowego przystało. Duszkowa powłoczka - poszeweczka jest wypełniona Chęcią Duchowej Pomocy.

Wróć do strony głównej
Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2018