Najczęstsze dolegliwości po operacji

bbeatka
Posty: 18
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 10:08
Wiek: 48
Data operacji: 16 wrz 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: miesniaki
Zakres operacji: wyciecie macicy i szyjki

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: bbeatka »

Dzieki Bogu ze tu jestescie,bo to czlowiek niby wie co powinien,a czego nie, a i tak potrzebuje zeby go ktos do pionu doprowadzil. Naprawde kazda dobra rada warta zlota.
aneta
Posty: 134
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:03
Wiek: 38
Data operacji: 07 sie 2013
Metoda operacji: laparoskopia
Powód operacji: nieprawidłowy wynik hist-pat z materiału pobranego z macicy i szyjki macicy, mięśniaki
Zakres operacji: macica z jajowodami
Wynik HP: atypowy przerost endometrium ASCUS
Terapia hormonalna: nie stosuję

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: aneta »

Beatko, ja miałam plamienia prawie dwa miesiące, ale oznaczało to tylko tyle, że się jeszcze nie zagoiło na szwie w pochwie. dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest, byś do pracy jeszcze nie wracała. po pierwsze niezagojiony szew ( a taki masz skoro jest plamienie) moze podczas wysiłku puścić i narobisz sobie kłopotów, po drugie może sie nabawić infekcji w pochwie (wiadomo warunki pracowe) i przez ten niezagojony szew może sie to rozejść dalej. Moja gin na wizycie po około 2 mies od operacji jak zobaczyła na badaniu jeszcze plamienie tak właśnie mnie uświadomiła. DObrze, że masz takiego szefa, która ma taką pielęgniarkę z głową, że tak powiem :)
bbeatka
Posty: 18
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 10:08
Wiek: 48
Data operacji: 16 wrz 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: miesniaki
Zakres operacji: wyciecie macicy i szyjki

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: bbeatka »

Wiesz Anetko u mnie wlasnie minelo rowno 8 tyg od operacji i na ostatniej wizycie lekarz mnie pytal czy krwawie,ale ja powiedzialam ze tylko mam plamienia takie zolte,bo krwi do tej pory nie bylo.Poza tym wiedzial ze dwa tyg po operacji przeszlam ostra infekcje .
Ale o czym tu mowic jak ja nawet nie chodze do ginekologa tylko do lekarza pierwszego kontaktu,bo w UK do ginekologa potrzebne jest skierowanie. Wlasnie dlatego chce pojechac do PL jak najszybciej , zrobic sobie USG i skonsultowac to z gilekologiem.
Jedyne USG jakie mialam tu robione to kiedy wyladowalam w szpitalu z infekcja ,a poniewaz lekarzy trzech nie wiedzialo co to jest przywiezli USG i uzyli go ,co nie znaczy ze przekonani byli co widza. Jedyne co uslyszalam podczas badania to - co to za babelki sa? -
bbeatka
Posty: 18
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 10:08
Wiek: 48
Data operacji: 16 wrz 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: miesniaki
Zakres operacji: wyciecie macicy i szyjki

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: bbeatka »

Nie zasiegalam opinii na temat prywatnych wizyt u angielskich lekarzy ale sa polskie gabinety gdzie mozna bez problemu porobic podstawowe badania.Niestety to dosc drogo i nie w kazdym miescie.Ja mam najblizaj do Wakefield i tam musze jechac jakies 45min samochodem. Ceny takie ze jak musisz to zaplacisz i z glodu nie umrzesz ,ale jak ja teraz chce to usg i jescze mam do zrobienia zeba i 2 male ubytki to z cala pewnoscia odczula bym to dosc dotkliwie. Wstawienie inplanta 2 x drozej niz w PL
http://poldent.co.uk/index.php/pl/cennik

Dzis nie widze krwi tylko cos co wyglada jak uplawy,wiec mam nadzieje ze nic sie nie dzieje powaznego. Moze za duzo ostatnio chodzilam.? Jestem niestety taka powsinoga. Nie potrafie usiedziec na miejscu.Nawet dzis kiedy postanowila nie wychodzis z domu to nosi mnie strasznie i co chwile tylko gora ,dol po domu ;-)
Awatar użytkownika
Fiona
Posty: 15
Rejestracja: 24 mar 2014, o 09:15
Wiek: 51
Data operacji: 10 mar 2014
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięta macica z przydatkami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: Fiona »

Jestem 6 tygodni po operacji. Od pasa w dół czuję się świetnie. Lekarz powiedział, ze po 4 tyg. można współżyć. Na początku było ostrożnie, ale teraz jest super. 16 lat temu miałam operację podszycia pęcherza pod spojenie łonowe z powodu nietrzymania moczu. Było dobrze, ale po histerektomii jest jakby troszkę trudniej utrzymać mocz. Może muszę bardziej poćwiczyć mięśnie Kegla? Od drugiego dnia po zabiegu biorę plasterki i problemy z przekwitaniem są niewielkie. Dokucza mi natomiast łatwa męczliwość. Czekam na EKG wysiłkowe i echo serca. Pisałam w innym wątku o zaczadzeniu w piątej dobie po operacji. Hormony tarczycy są ok, morfologia wróciła praktycznie do normy, ekg spoczynkowe ok. Czy to kwestia powikłań po zatruciu CO czy dolegliwości po histerektomii? Jak jest u Was z męczliwością? Dla mnie spacer z psem do pobliskiego parku do już szczyt możliwości. Dosłownie mnie zatyka, jak mam iść dalej. Przejdę 2 km i wysiadam.
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: olikkk »

Fiono z tą męczliwością czyli kondycją po operacji jest bardzo różnie i same musimy wyczuć co nam wolno i na ile, więc słuchaj organizmu i rób tak jak sobie tego życzy , a z czasem wszystko wróci do normy :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Awatar użytkownika
Roszpunka66
Posty: 171
Rejestracja: 10 lut 2013, o 22:48
Wiek: 40
Data operacji: 30 mar 2009
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estradot od 2010r.

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: Roszpunka66 »

Moniks kochana :ymhug:
Nie znam Twojej historii, ale myślę, że objawy nie mają związku z plastrami.
Według najnowszych rekomendacji PTG ze stycznia tego roku wcześnie wdrożona hormonoterapia ma za zadanie właśnie chronić przed chorobami kardiologicznymi.
Jesteś młodą kobietką i Twoje serducho pozbawione ochronnego parasola w postaci endogennych estrogenów ma trochę trudniej :(


Myślę też, kochana, że Twoja sytuacja, przeżycia związane z operacją, stres... miały niemały wpływ na równowagę wewnętrzną organizmu.
A serduszko to odczuwa... :(
Obrazek Roszpunka Obrazek
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: olikkk »

Moniks ja nie miałam, a miałaś wcześniej problem z krążeniem ?
Rozumiem, że masz kolejne podejście do plasterków i kolejny problem :kolobok_girl_sad:
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Awatar użytkownika
Roszpunka66
Posty: 171
Rejestracja: 10 lut 2013, o 22:48
Wiek: 40
Data operacji: 30 mar 2009
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estradot od 2010r.

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: Roszpunka66 »

Syrenki kochane :ymhug:
Menopauza sama w sobie to nie tylko sławetne uderzenia gorąca.
Często właśnie towarzyszą jej kołatania serca, palpitacje, zakłócenia rytmu.
Możemy czuć się takie jakieś rozedrgane.
Kobietki, które nie stosują hormonów, też tak mają. I to często z dużo większą siłą.
Najbezpieczniej jest przy nasilonych dolegliwościach zrobić EKG, czasem jeszcze echo serca żeby wykluczyć rzeczywiste problemy kardiologiczne.
Jeżeli badania niczego nie wykazują, to znaczy, że to są nasze objawy wypadowe :(
Wtedy nie jest to groźne, choć nieprzyjemne. Wiem coś o tym :p ;)

Zachęcam jednak najpierw do badań, bo u kobiet 50+ to nie rak jest najczęstszą przyczyną zgonów, a właśnie choroby układu krążenia. Wcześniej estrogeny chronią nasze serducha, potem mamy równie ciężko jak nasi mężczyźni.
Obrazek Roszpunka Obrazek
Awatar użytkownika
Roszpunka66
Posty: 171
Rejestracja: 10 lut 2013, o 22:48
Wiek: 40
Data operacji: 30 mar 2009
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estradot od 2010r.

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: Roszpunka66 »

Ależ, Ciosku
Na drugie to Ty nasz Dobroć, a na trzecie Tolerancja... :-*
Będzie dobrze :ymhug: :-*
Znikam już, bo pofruną beze mnie ;)
Jak mi się nie chce, no... :-s
Pa.
Obrazek Roszpunka Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Najczęstsze dolegliwości po operacji i jak sobie z nimi radzić”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość