Żywienie w chorobach wyniszczających

Pomagamy Wam wygrać
Zablokowany
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Żywienie w chorobach wyniszczających

Post autor: olikkk »

Wiele naszych Syrenek ma problemy z prawidłowym odżywianiem po chemii i naświetlaniu.
Jeśli któraś z Was ma doświadczenia na ten temat, to warto się nimi tutaj podzielić :)
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Awatar użytkownika
Iss
Posty: 79
Rejestracja: 26 sty 2014, o 13:06
Wiek: 48
Data operacji: 21 sty 2014
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: macica mięśniakowata, guzy jajnika prawego, zrosty jelit z macicą i otrzewną
Zakres operacji: usunięta cała macica, prawy jajnik z jajowodem i lewy jajowód
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Climea forte na mnie dobrze działa

Re: Żywienie w chorobach wyniszczających

Post autor: Iss »

Spieszę podzielić się swoją wiedzą, bo temat jest mi bliski (Marcin był żywiony pozajelitowo oraz dojelitowo ze wzgl. na chorobę jelit).

Wszystkim osobom, które mają zbyt małą wagę i nie są w stanie przytyć przy "normalnym" odżywianiu polecam odżywki apteczne typu Nutridrink i Resource 2.0 (jest ich więcej - to są przykłady) . Ta druga wg mnie ma lepszy smak. Oba preparaty mogą zastępować normalne posiłki (można się żywić wyłącznie nimi lub tylko uzupełniać kaloryczność), ponieważ zawierają wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz witaminy i minerały. Nutridrink w 200 ml zawiera 300 kcal, a Resource 2.0 aż 400 kcal ! Mają jedną, za to wielką wadę - nie są refundowane, a cena do niskich nie należy (5-8 zł. za sztukę). Jak ktoś nie jest w stanie jeść niczego, powinien wypijać 5-7 odżywek dziennie - łatwo policzyć ile to kosztuje.
Bardzo ważna zasada- takie jedno opakowanie należy wypić w czasie nie krótszym niż pół godziny! Na początek lepiej przeznaczyć na to jeszcze więcej czasu, bo może dojść do biegunki, wymiotów, albo bólu brzucha. To nie jest zwykły napój, tylko pełnowartościowy posiłek, a przecież nikt schabowego z ziemniaczkami i kapuchą nie pochłania w dwie minuty ;)

Są też preparaty odżywcze do "zadań specjalnych" ;) niekompletne pod względem odżywczym (np. Fantomalt to węglowodany, albo Protifar - białko), którymi uzupełnia się to, czego akurat jest niedobór.

Żywienie pozajelitowe stosowane jest głównie w szpitalach, dlatego nie będę się rozpisywała na ten temat. Jak kogoś ten temat zainteresuje, chętnie napiszę co nieco.

Tyle ode mnie na początek. Jeżeli ktoś będzie potrzebował dokładniejszych informacji, albo namiarów na apteki, w których można kupić te rzeczy w przystępnych cenach, służę pomocą. Mam spore doświadczenie w tym temacie, bo mój syn prawie 2 lata był żywiony lub dożywiany preparatami z apteki.
.
.
.
1 % dla Marcina http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_benef ... arcin.html
.
.
.


Nie chcę się skarżyć na swój los
Nie proszę więcej, niż dać możesz
I ciągle mam nadzieję, że...
Że chyba wiesz, co robisz, Boże.
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Żywienie w chorobach wyniszczających

Post autor: olikkk »

To jest wypowiedź Anety na ten temat z wątku :

viewtopic.php?f=39&t=270&start=100#p18677
aneta pisze: Nie wszystkie witamy są dobre w przypadku raka, niektórymi (np. vit.B12) rak się wręcz karmi. Ja miałam stan przednowotworowy, zanim jednak się to okazało lekarz ogólny przepisał mi na poprawę czerwonych krwinek, nie zastanowił się czemu moje wyniki są takie słabe, czemu krwawienia. W szpitalu na onkologii, gdzie miałam usuwaną macicę lekarz jak usłyszał, że brałam B12 bez wywiadu onkologicznego to się za głowę złapał. Witamina ta sprzyja lepszemu ukrwieniu guza i jego dalszemu wzrostowi.
A to post Bulbinki na temat temat z wątku :

viewtopic.php?f=39&t=270&start=80#p18685
bulbinka536 pisze: Anetka .... ma rację, witamina B 12 musi być wyeliminowana z jadłospisu .
Pamiętam jak musiałam się nachodzić aby zakupić Nutridrinki dla teścia ,które nie mają w składzie witaminy B 12 .W każdej aptece jest ich od groma ,różne smaki ale tylko jeden
bez witaminy B 12 :( i to na zamówienie miałam .....
Mamy coraz większą widzę :)
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Awatar użytkownika
Iss
Posty: 79
Rejestracja: 26 sty 2014, o 13:06
Wiek: 48
Data operacji: 21 sty 2014
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: macica mięśniakowata, guzy jajnika prawego, zrosty jelit z macicą i otrzewną
Zakres operacji: usunięta cała macica, prawy jajnik z jajowodem i lewy jajowód
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Climea forte na mnie dobrze działa

Re: Żywienie w chorobach wyniszczających

Post autor: Iss »

Na temat stosowania wit. B12 u pacjentów onkologicznych zdania są podzielone - jedni specjaliści mówią, żeby unikać, a drudzy że szkodliwe przy nowotworach są jedynie duże dawki.

A tu możecie poczytać o żywieniu pacjentów onkologicznych i nie tylko:

http://www.niedajsiezjescchorobie.org/p ... orami.html

Tu znajdziecie opis produktów Resource:

http://www.nestlehealthscience.pl/products?letter=R

Tu są informacje o produktach Nutricii (np. Nutridrink)

http://nutriciamedyczna.pl/page,3,produkty.html
.
.
.
1 % dla Marcina http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_benef ... arcin.html
.
.
.


Nie chcę się skarżyć na swój los
Nie proszę więcej, niż dać możesz
I ciągle mam nadzieję, że...
Że chyba wiesz, co robisz, Boże.
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Żywienie w chorobach wyniszczających

Post autor: olikkk »

Dodam jeszcze coś na ten temat, zaczerpnięte ze strony http://stressfree.pl/siemie-lniane-popr ... e-i-urode/

Siemię lniane zamiast suplementów B12. - Najlepszym dowodem na to, że siemię nie tylko nie jest toksyczne, ale wręcz leczy, jest antynowotworowa dieta Dr Budwig dzięki której powróciło do zdrowia wielu terminalnych pacjentów, którym tradycyjna medycyna odmówiła już pomocy. Dieta ta jest oparta na mielonym siemieniu i oleju wyciskanym na zimno z ziaren lnu. Siemię nie jest przy tym nigdy podawane samodzielnie, lecz w połączeniu z sokami owocowymi, miodem, owocami lub nabiałem (surowe mleko lub wykonany z niego w domu twaróg), co powoduje, że potencjalnie niebezpieczne reakcje chemiczne nie mają miejsca, a zamiast tego siemię obdarza nas korzyściami zdrowotnymi. Dlaczego tak się dzieje? Otóż Dr Budwig odkryła, że obecny w tkankach (oraz w naszej wątrobie) enzym rodanaza w obecności związków siarki przekształca cyjanki w cyjanokobalaminę czyli witaminę B12. Jest to ważna informacja dla wegan i witarian. Nie musicie przyjmować syntetycznej B12 w tabletkach, spożywajcie zmielone siemię w owocowych sokach lub posypcie nim sałatkę, w której są cebula i czosnek. Wasz organizm sam wyprodukuje B12 w wystarczającej ilości.


Co prawda nie rozumiem za bardzo w kontekście tego co pisałyście o witaminy B12, ale znalazłam to wkleiłam ;)

a Bulbinka dodała jeszcze w innym wątku : viewtopic.php?f=57&t=292&p=25916#p25916
bulbinka536 pisze: Pisałyście coś o Nutridrinkach ,ja kupowałam je prawie 3 lata temu ,teraz nie pamiętam jaki to był smak ,wydawało mi się ,że waniliowy ,ale chyba jednak pomarańczowy :-? Innych smaków z tej serii nie było .
Tylko w jednej aptece udało mi się go zamawiać ,płaciłam koło 60 zł za 6 szt .Bez witaminy B 12
Profesor uczulił nas aby zwracać uwagę aby ta odżywka nie miała wit,B12

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Zablokowany

Wróć do „Z rakiem można wygrać”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość