Proszę o interpretacje wyników histopatologicznych

Zablokowany
gaudi23
Posty: 4
Rejestracja: 5 paź 2013, o 14:18
Wiek: 43
Data operacji: 02 lip 2011
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Obustronne torbiele endometrialne,16.09.2013 łyżeczkowaniemacicy i usunięcie torbiela endometrionalnego
Zakres operacji: Endometrioza na otrzewnej, pęcherzu, jelicie grubym
Wynik HP: ostatni hist. wyskrobiny z trzonu macicy-polypi oarvi endometrii, fragmenta endometrii atrophici i parva myometrii oraz parva endocervicis; z szyjki- ectropia cervicalis cum metaplasia sqamosa oraz endocervicitis chronicaexacerbata; z tarczy szyjki- CIN1, koliocytosis , cervicitis chronica
Terapia hormonalna: Wisanne, teraz Jeanine

Proszę o interpretacje wyników histopatologicznych

Post autor: gaudi23 »

:ymhug: :kolobok_training1: Cześć dziewczyny!
Mam wielką prośbę, jeśli chodzi o interpretacje moich ostatnich wyników histopatologicznych, bo zostałam odesłana z niczym i jestem przerażona, czy nie będzie za późno.

Ostatni wynik z 16.09.2013 - hist. wyskrobiny z trzonu macicy-polypi oarvi endometrii, fragmenta endometrii atrophici i parva myometrii oraz parva endocervicis; z szyjki- ectropia cervicalis cum metaplasia sqamosa oraz endocervicitis chronicaexacerbata; z tarczy szyjki- CIN1, koliocytosis , cervicitis chronica
Jakie jest leczenie , bo ja oprócz tabletek z jodem i wizyty na 18.12.2013 nic nie wiem, moja wiedza opiera się na domniemaniu i wiadomościach z internetu, co przyznam wprowadza jeszcze większy chaos. Jeśli chodzi o historię choroby , to włóczyłam się od 20 lat po lekarzach i robiąc co 1,5 roku usg nic mi nie wykryto , oprócz wrzodów w dwunastnicy, co później w przyśpieszonym tempie wszystkie moje bóle krwotoki, skąpomocze szybko zostały wyjaśnione po łyżeczkowaniu i operacji obustronnych torbieli na jajnikach w 2011. Diagnoza endometrioza. Co mogli to wycieli, ale oprócz macicy obrosłą jelita(stąd wrzody i blizny), otrzewną i pęcherz. Od tamtej pory biorę hormony (wisanne, a później jeanine) z różnymi przerwami, bo przecieżnie mogę brać ciągle, ale gdy przestawałam, to wyrastały mi różne torbiele, które nie raz mi pękały, całe szczęście, że nic się nie stało, ale po ostatniej przerwie wyrósł mi torbiel endometrialny i go łyżeczkowali, ale niepokoi mnie ten wynik i nie wiem , co dalej .Błagam powiedzcie mi, czy wiecie jakie jest dalsze leczenie, bo w gąszczu tych różnych odpowiedzi nie wiem, co dalej , czy wyciąć wszystko,ale u mnie to nie koniec. Serdecznie pozdrawiam i jestem pełna podziwu za tak wielki optymizm, jaki z was wieje , to już orkan. Trzymajcie się.
gaudi23
Posty: 4
Rejestracja: 5 paź 2013, o 14:18
Wiek: 43
Data operacji: 02 lip 2011
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Obustronne torbiele endometrialne,16.09.2013 łyżeczkowaniemacicy i usunięcie torbiela endometrionalnego
Zakres operacji: Endometrioza na otrzewnej, pęcherzu, jelicie grubym
Wynik HP: ostatni hist. wyskrobiny z trzonu macicy-polypi oarvi endometrii, fragmenta endometrii atrophici i parva myometrii oraz parva endocervicis; z szyjki- ectropia cervicalis cum metaplasia sqamosa oraz endocervicitis chronicaexacerbata; z tarczy szyjki- CIN1, koliocytosis , cervicitis chronica
Terapia hormonalna: Wisanne, teraz Jeanine

Re: Proszę o interpretacje wyników histopatologicznych

Post autor: gaudi23 »

Dzięki, ale poruszam jeszcze się po omacku i nie mam doświadczenia z wpisami na forum. Po mojej pani doktor, która lakonicznie mi odpowiadała na moje pytania i przez moją wtedy jeszcze nie świadomość, niestety nie zapytałam jej o te wszystkie pytania, które miałam , ale po poznaniu już mojego problemu. Dlatego dziwię się, że mam wizytę dopiero 18.12 i nie wiem , czy nie szukać pomocy gdzieś indziej, ale jeśli wszystko będzie do wycięcia, to nie chcę wypaść z obiegu. Trzymaj się ciepło. @};-
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Proszę o interpretacje wyników histopatologicznych

Post autor: olikkk »

Gaudi witam Cię cieplutko już na forum :-*
Oj wcale Ci się nie dziwię, że nie wiedziałaś o co pytać bo żadna z nas nie wie, dopóki nie zapozna się z problemem i to zwykle w internecie ;) bo niby gdzie, skoro tu najłatwiej :)
Poczytasz, popytasz i dopiero wtedy zorientujesz się w czym rzecz i o co dopytywać ewentualnie lekarza :)
My zawsze podpowiadamy, żeby zacząć od znalezienia dobrego lekarza, potem robimy listy pytań ( na kartce ;) żeby nie zapomnieć języka w gębie :P ) i dopiero wtedy można pogadać, bo wiemy już o czym :)
Faktycznie długi okres oczekiwania na kolejną wizytę, no i ja bym raczej nie czekała cierpliwe, tym bardziej że trochę tego masz w środku :-?
Inna sprawa, że z końcem roku wszędzie limity pokończone na operację, ale konsultacja z dobrym lekarzem i przygotowanie do ewentualnej operacji warto zacząć jak najszybciej :)
Na ile się da coś podpowiemy i powolutku się uspokoisz :)
Trzymam paluchy za Ciebie i zapraszam, wpadaj jak tylko zechcesz o coś zapytać :)
Pozdrawiam cieplutko :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
gaudi23
Posty: 4
Rejestracja: 5 paź 2013, o 14:18
Wiek: 43
Data operacji: 02 lip 2011
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Obustronne torbiele endometrialne,16.09.2013 łyżeczkowaniemacicy i usunięcie torbiela endometrionalnego
Zakres operacji: Endometrioza na otrzewnej, pęcherzu, jelicie grubym
Wynik HP: ostatni hist. wyskrobiny z trzonu macicy-polypi oarvi endometrii, fragmenta endometrii atrophici i parva myometrii oraz parva endocervicis; z szyjki- ectropia cervicalis cum metaplasia sqamosa oraz endocervicitis chronicaexacerbata; z tarczy szyjki- CIN1, koliocytosis , cervicitis chronica
Terapia hormonalna: Wisanne, teraz Jeanine

Re: Proszę o interpretacje wyników histopatologicznych

Post autor: gaudi23 »

Dzięki za podtrzymanie na duchu, ale chyba wolę wypaść z obiegu (poradnia przy szpitalu wojewódzkim w ólsztynie) i zacznę się leczyć prywatnie w Trójmieście i chyba za ewentualną operację nie będę musiała płacić prywatnie.
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Proszę o interpretacje wyników histopatologicznych

Post autor: olikkk »

Gaudi nie ma znaczenia gdzie będziesz operowana, ani jaki lekarz Cię kieruje na operację, prywatny czy z NFZ , operacja jest za darmo :)
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
gaudi23
Posty: 4
Rejestracja: 5 paź 2013, o 14:18
Wiek: 43
Data operacji: 02 lip 2011
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Obustronne torbiele endometrialne,16.09.2013 łyżeczkowaniemacicy i usunięcie torbiela endometrionalnego
Zakres operacji: Endometrioza na otrzewnej, pęcherzu, jelicie grubym
Wynik HP: ostatni hist. wyskrobiny z trzonu macicy-polypi oarvi endometrii, fragmenta endometrii atrophici i parva myometrii oraz parva endocervicis; z szyjki- ectropia cervicalis cum metaplasia sqamosa oraz endocervicitis chronicaexacerbata; z tarczy szyjki- CIN1, koliocytosis , cervicitis chronica
Terapia hormonalna: Wisanne, teraz Jeanine

Re: Proszę o interpretacje wyników histopatologicznych

Post autor: gaudi23 »

W takim razie chyba zmienię lekarza, bo wizyta 18.12 to za późno, tym bardziej, że mówiła że pobierze cytologię, an wynik znów trzeba czekać, a z tego co czytałam, jest stan raka szyjki przedinwazyjny to operacja byłaby kiedy ? a może już się przekształci w inwazyjnego . Jutro szukam lekarza gdzieś w
Trójmieście, bo mam 140 km. Pozdrowienia :-ss
Awatar użytkownika
malkaziu63
Posty: 109
Rejestracja: 24 sie 2013, o 16:24
Wiek: 50
Data operacji: 29 sie 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Torbiel na jajniku i mięśniak macicy.
Zakres operacji: Laparotomia, nadszyjkowe wycięcie macicy z przydatkami.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen50

Re: Proszę o interpretacje wyników histopatologicznych

Post autor: malkaziu63 »

Witaj Gaudi!!! Ja miesiąc temu też miałam operację usunięcia wszystkiego...Też byłam w takim samym nastroju jak Ty...trafiłam na te forum przypadkiem szukając w internecie wiadomości o mojej chorobie i powiem Ci, że to co zrobiły dla mnie Syrenki, to nikt mi w życiu tak nie pomógł...Na tych wynikach co opisałaś też się za bardzo nie znam, ale posłuchaj innych Syrenek...One mają większe doświadczenie i zrób tak jak Ci podpowiadają...Przede wszystkim nie czekaj, tylko telefon i iść do lekarza oraz pamiętaj głowa do góry...Będzie wszystko dobrze. Czekamy na jakieś wiadomości od ciebie...Życzę dużo zdrówka...Ściskam Cię bardzo mocno i całuję... :) :x :ymhug: :ymhug: :ymhug: %%- @};- %%-
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Proszę o interpretacje wyników histopatologicznych

Post autor: olikkk »

Gaudi co u Ciebie słychać ? Podjęłaś jakieś kroki, żeby szukać innego lekarza, czy czekasz na umówioną wizytę w grudniu ?
Szepnij proszę słówko jak się czujesz :)
Pozdrawiam cieplutko :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Zablokowany

Wróć do „Wyniki badania histopatologicznego - co oznaczają , jak je rozumieć?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość