Bóle, kaszle - co robić?

Zablokowany
Awatar użytkownika
MałaMi1980
Posty: 92
Rejestracja: 2 paź 2013, o 11:24
Wiek: 33
Data operacji: 26 wrz 2013
Metoda operacji: cięcie pionowe
Powód operacji: Rak szyjki macicy I B1
Zakres operacji: Podłużne otwarcie powłok jamy brzusznej.Całkowite rozszerzone wycięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima
Wynik HP: OK!!!
Terapia hormonalna: Fem 7 Combi

Bóle, kaszle - co robić?

Post autor: MałaMi1980 »

Witam dziewczyny,
Jestem nowa na forum. W zeszły czwartek zostałam poddana operacji radykalnego usunięcia macicy z powodu nowotworu (jak w opisie). To co przeżywałam po operacji to jakiś koszmar (mam niski próg bólowy), od wczoraj jestem w domu i głupieje, bo zamiast czuć się coraz lepiej ja czuje się coraz gorzej. Zaczęło się od tego, że w nocy nie zmrużyłam oka. W buzi sucho jak w pustyni (pomimo tego, że dużo piję), co chwila drapanie w gardle, niemożność odksztuszenia w zasadzie to nawet nie wiem czego. Jestem przerażona. Rano zwlekłam się z łóżka połamana jak paralityk (szpitalne niewygodnie łóżko zrobiło swoje) i w zasadzie funkcjonuje na lekach przeciwbólowych ale tych ogólnodostępnych w aptece, bo lekarz przepisał do domu tylko zastrzyki przeciwzakrzepowe. Dziewczyny błagam pomóżcie, jeszcze parę takich dni i nocy i oszaleję. Sama już zastanawiam się czy to tylko moja psychika czy rzeczywiście coś jest nie tak. Boję się kaszlnąć ze względu na ból i żeby nic mi sie nie rozeszło. Tak się nie da żyć...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
MałaMi1980
Posty: 92
Rejestracja: 2 paź 2013, o 11:24
Wiek: 33
Data operacji: 26 wrz 2013
Metoda operacji: cięcie pionowe
Powód operacji: Rak szyjki macicy I B1
Zakres operacji: Podłużne otwarcie powłok jamy brzusznej.Całkowite rozszerzone wycięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima
Wynik HP: OK!!!
Terapia hormonalna: Fem 7 Combi

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Post autor: MałaMi1980 »

Dzięki ismenko, nie wiem czy to przeziębienie - w sumie do wczoraj podawano mi w szpitalu antybiotyki. Moja ciocia twierdzi, że te problemy z gardłem to od narkozy (operowano mnie przez 3,5 godziny), w szpitalu tego nie czułam bo cały czas byłam na lekach. Może to wszystko teraz ze mnie wychodzi.... Wymacałam sobie za to w gardle takie niewielkie zgrubienie, które boli przy nacisku, obejrzała to i stwierdziła, że to może krwiak po rurce. Ale prawie tydzień po zabiegu? To jest dla mnie zupełnie nowa sytuacja, nigdy nie miałam operacji i może jestem już po prostu przewrażliwiona. Ten brak hormonów też dobija - huśta mi nastrojami jak z Polski do Ameryki...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
koniczynka3102
Posty: 131
Rejestracja: 26 cze 2013, o 09:30

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Post autor: koniczynka3102 »

Witaj, kaszel faktycznie moze byc po narkozie,kazdy oraganizm inaczej znosi znieczulenie,powinnas skontaktowac sie lekarzem i powinien przepisac Tobie leki przeciwbolowe , bo oczywiscie po operacji moze bolec,ale troche , tak zeby bol nie byl dokuczliwy , ja otrzymalam ketonal i czopki przeciwbolowe i spokojnie spalam cala noc,pozdrawiam cie serdecznie i zycze zdrowka :) :) :)
Awatar użytkownika
MałaMi1980
Posty: 92
Rejestracja: 2 paź 2013, o 11:24
Wiek: 33
Data operacji: 26 wrz 2013
Metoda operacji: cięcie pionowe
Powód operacji: Rak szyjki macicy I B1
Zakres operacji: Podłużne otwarcie powłok jamy brzusznej.Całkowite rozszerzone wycięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima
Wynik HP: OK!!!
Terapia hormonalna: Fem 7 Combi

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Post autor: MałaMi1980 »

Dzięki dziewczyny, sama sobie teraz pluję w brodę, że nie zwróciłam uwagi na brak leków przeciwbólowych. Koleżanka przyniosła mi przed chwilą Tramal - podobno jest bardziej bezpieczny niż Ketonal - więc może wezmę dla spokoju na noc. Ismenka - dzwonienie do szpitala nic mi nie da - operowana byłam 35 km od miejsca zamieszkania, a mojego lekarza ciężko tam zastać. Mam nadzieję, że tej nocy będzie lepiej.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
MałaMi1980
Posty: 92
Rejestracja: 2 paź 2013, o 11:24
Wiek: 33
Data operacji: 26 wrz 2013
Metoda operacji: cięcie pionowe
Powód operacji: Rak szyjki macicy I B1
Zakres operacji: Podłużne otwarcie powłok jamy brzusznej.Całkowite rozszerzone wycięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima
Wynik HP: OK!!!
Terapia hormonalna: Fem 7 Combi

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Post autor: MałaMi1980 »

Dzięki dziewczyny za wsparcie :) Jesteście kochane i dzięki Wam czuje się spokojniejsza. Wiecie ja boję się już zażywać te leki przeciwbólowe, bo przez te 6 dni w szpitalu praktycznie non stop mnie faszerowali jakmiś lekami. Na ból pomagała mi tylko mieszanka przygotowana przez anestezjologa. Podali mi tego naprawdę sporo :P Czułam się jak lekoman. Mam nadzieję, że to co teraz przechodzę to tylko jakieś uboczne skutki tego wszystkiego. Dam Wam znać jutro jak przetrwałam noc. Dzięki raz jeszcze za wsparcie. Pozdrawiam
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Post autor: olikkk »

MałaMi powitam Cię jeszcze tutaj :kolobok_give_rose:
Jak piszesz w szpitalu dostawałaś spore ilości leków przeciwbólowych i to raczej mocnych jak widzę,
więc raczej nie dziwne, że kiedy zostałaś wysłana do domu bez środków przeciwbólowych, teraz odczuwasz silniejszy ból niż przedtem :(
Tramal jest wyjątkowo dobrym ( skutecznym ) specyfikiem i przepisywanym w skrajnych przypadkach,
więc musisz zachować dużą ostrożność jeśli go weźmiesz bez konsultacji z lekarzem ...
Poczytaj sobie o tym leku, bo musisz wiedzieć jaki to lek i jakie ma działanie i skutki uboczne.
http://www.dokteronline.com/pl/tramadol/tramal/
http://narkomania.akcjasos.pl/content/view/111/
Troszkę bym się bała brać go sama, zwłaszcza że byłaś faszerowana różnymi silnymi lekami ....
Wskazany byłaby jednak konsultacja z lekarzem, choćby telefoniczna jak sugerowała Kasia.
Na oddziale będą wiedzieli co brałaś i czy możesz po tym brać tramal.
Tak czy inaczej życzę Ci spokojnej nocy i szybkiej ulgi w cierpieniu :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Awatar użytkownika
MałaMi1980
Posty: 92
Rejestracja: 2 paź 2013, o 11:24
Wiek: 33
Data operacji: 26 wrz 2013
Metoda operacji: cięcie pionowe
Powód operacji: Rak szyjki macicy I B1
Zakres operacji: Podłużne otwarcie powłok jamy brzusznej.Całkowite rozszerzone wycięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima
Wynik HP: OK!!!
Terapia hormonalna: Fem 7 Combi

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Post autor: MałaMi1980 »

Dzięki dziewczyny za troskę. Jednak podjęłam decyzję, że bez konsultacji z lekarzem nie biorę nic poza ibupromem. Za bardzo się boję tych świnstw-czytałam o nich. Do tego coraz intensywniej odczuwam skutki braku jajników-oprócz uderzeń gorąca i nerwowości doszły jeszcze duszności. No cóż organizm walczy :) Postaram się przestać zaźywać przeciwbóle bo naprawdę w szpitalu faszerowali mnie równo tymi mieszankami. Trzymajcie kciuki za moją dzisiejszą noc :*
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Post autor: olikkk »

MałaMi trzymam oczywiście :-bd :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Awatar użytkownika
MałaMi1980
Posty: 92
Rejestracja: 2 paź 2013, o 11:24
Wiek: 33
Data operacji: 26 wrz 2013
Metoda operacji: cięcie pionowe
Powód operacji: Rak szyjki macicy I B1
Zakres operacji: Podłużne otwarcie powłok jamy brzusznej.Całkowite rozszerzone wycięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima
Wynik HP: OK!!!
Terapia hormonalna: Fem 7 Combi

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Post autor: MałaMi1980 »

Witajcie dziewczyny, niestety z przepanej nocy nici. Znalezienie dogodnego miejsca w łóżku zajęło mi godzinę. Przez następną nawet spałam by obudzić się z trudem łapiąc oddech. I po spaniu. Najśmieszniejsze jest to, że jak siedzę to jest w miarę ok. Echhh druga nie przespana noc, dostałam znów ataku duszności. Zastanawiam się czy to nie tkwi w mojej głowie. Już sobie myślę, że może w szpitalu coś źle zrobili, bo to takie uczucie jak po wybudzeniu z narkozy kiedy nie mogłam zlapać pierszego oddechu. Okropieństwo. Oj nie miałam pojęcia, że będzie aż tak ciężko. Pozdrawiam Was cieplutko-wyśpijcie się za mnie :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Post autor: olikkk »

MałaMi przykro mi, że kolejna noc nieprzespana :(
Nie wspominasz jednak o bólu ;) Czyżby nie było aż tak źle ? ;;)
Próbuję sobie przypomnieć kto wspominał o dusznościach po operacji :-?
Znalazłam Mortimerkę , która się uskarżała na takie dolegliwości, ale jeszcze później ją dopadło niż Ciebie ....
Zobacz w tym poście:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,1 ... tki_m.html

U Morti prawdopodobnie były to problemy z tarczycą, a czy u Ciebie z tarczycą jest ok ?
Myślę, że w Twojej sytuacji dobrze by było zaopatrzyć się w Remifemin, który jest bez recepty i z pewnością złagodzi Twojej problemy, czego doświadczyłam osobiście, ale też wiele naszych Syrenek. Zastępuje terapię hormonalną, więc to wszystko co Ci dokucza powinno przynajmniej złagodzić, a jest całkowicie bezpieczny :)

http://menopauza.info.pl/2010/11/27/remifemin/

Kilka dni trzeba poczekać na wyraźne rezultaty, ale warto spróbować :)
Trzymam kciuki żeby było coraz lepiej :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Awatar użytkownika
MałaMi1980
Posty: 92
Rejestracja: 2 paź 2013, o 11:24
Wiek: 33
Data operacji: 26 wrz 2013
Metoda operacji: cięcie pionowe
Powód operacji: Rak szyjki macicy I B1
Zakres operacji: Podłużne otwarcie powłok jamy brzusznej.Całkowite rozszerzone wycięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima
Wynik HP: OK!!!
Terapia hormonalna: Fem 7 Combi

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Post autor: MałaMi1980 »

Hej dziewczyny, co Wy ze mną już macie... Do tego całego majdany doszła jeszcze jedna dolegliwość. Pospałam trochę rano na prawym boku - niestety potem ledwo wstałam z łóżka. Odezwał się ból taki, że myślałam, że po ścianach będę chodzić. Ta noga pobolewała mnie już wcześniej (tj. w szpitalu) ale myślałam, że jest po prostu nadwyrężona od tego, że cały czas na niej spałam. Od razu w ruch poszła maść, amol i ibuprom - niestety rwie mnie tak, że nie mogę sobie znaleźć miejsca. Ból umiejscowiony jest jakby na pośladku i pod nim (tak na granicy). Wycięli mi węzły chłonne, na dodatek miałam cały czas cewnik ZO przez który podwali leki i teraz to pewnie wychodzi. Czy któraś z Was też tak miała? A jeśli tak to znacie jakieś dobre sposoby na pozbycie się tego koszmarnego bólu? Dobiłam się tym totalnie.
kasia7915c dopiero w poniedziałek mam jechać na zdjęcie szwów, po wynik HP i na kontrolę - wtedy mi powiedzą jak dalej będzie przebiegało leczenie. Nie wiem tylko czy do tego czasu wytrzymam to wszystko. Posypałam się psychicznie na maksa. Zawsze myślałam, że mam silną psychikę, bo życie nieraz dało mi w kość, ale zawsze jakoś sobie radziłam. Niestety - ten ból mnie przerasta. Co do mojego lekarza rodzinnego - dzis jak mnie tak bardzo zaczęła boleć ta noga to zastanawiałam się nawet nad wezwaniem pogotowia. Do lekarza w tym stanie nie dotrę, bo nie mam auta, a nie wyobrażam sobie jazdy autobusem. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że na to wszystko musi patrzeć mój synek.... To mnie najbardziej boli....
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
MałaMi1980
Posty: 92
Rejestracja: 2 paź 2013, o 11:24
Wiek: 33
Data operacji: 26 wrz 2013
Metoda operacji: cięcie pionowe
Powód operacji: Rak szyjki macicy I B1
Zakres operacji: Podłużne otwarcie powłok jamy brzusznej.Całkowite rozszerzone wycięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima
Wynik HP: OK!!!
Terapia hormonalna: Fem 7 Combi

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Post autor: MałaMi1980 »

olikkk dzięki za radę, kupię jeszcze dziś ten preparat. Co do mojej tarczycy - u mnie jest z nią OK
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
cass80
Posty: 142
Rejestracja: 6 mar 2013, o 14:48
Wiek: 33
Data operacji: 27 mar 2013
Metoda operacji: cięcie pionowe
Powód operacji: rak szyjki macicy Ia1 G2
Zakres operacji: Usunięcie macicy, transpozycja jajników
Wynik HP: OK (Brak komórek rakowych w pobranym materiale)

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Post autor: cass80 »

Witaj MałaMi, bardzo mi przykro, że Cię to spotkało. Jesteśmy w tym samym wieku.....Czas po operacji jest faktycznie bardzo trudny, ale wkrótce Twoje dolegliwości na pewno zaczną ustępować i będzie już tylko coraz lepiej. Ja też w szpitalu dostawałam różne mieszanki na ból bo nic mi nie pomagało....jedna siostra już była na mnie zła i powiedziała, że jeszcze trochę i mnie "zaćpie". Z czasem jednak ból ustąpił i pewnie u Ciebie za niedługo też to w końcu nadejdzie:-)
W dolegliwościach "gardłowych" nic nie pomogę bo nie miałam tego problemu...trzymam kciuki za szybką rekonwalescencję i taki sam wynik HP jak mój :-)
Pozdrawiam cieplutko :ymhug:
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Post autor: olikkk »

MałaMi i co u Ciebie słychać u schyłku dnia ? Czy udało Ci się skonsultować z lekarzem ?
Zaniepokoiłaś mnie .... czy masz jakąś opiekę w domu przy sobie i dziecku ?
Mam nadzieję, że nie jesteś sama z tymi wszystkimi problemami ...
Pozdrawiam Cię i życzę spokojniejszej nocy :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Awatar użytkownika
MałaMi1980
Posty: 92
Rejestracja: 2 paź 2013, o 11:24
Wiek: 33
Data operacji: 26 wrz 2013
Metoda operacji: cięcie pionowe
Powód operacji: Rak szyjki macicy I B1
Zakres operacji: Podłużne otwarcie powłok jamy brzusznej.Całkowite rozszerzone wycięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima
Wynik HP: OK!!!
Terapia hormonalna: Fem 7 Combi

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Post autor: MałaMi1980 »

Hej dziewczyny. Przepraszam, że wczoraj się nie odzywałam, ale miałam koszmarny dzień. Przeleżałam wczoraj w łóżku dosłownie od rana do dziś. Jeśli chodzi o moje dolegliwości: zdenerwowałam się wczoraj i zadzwoniłam na oddział szpitala gdzie byłam operowana zaniepokojona tymi skurczami nogi. Niestety nie pocieszyli mnie - kazało się, że to klasyczne objawy rwy kulszowej. No tak - jestem w stanie w to uwierzyć skoro prawie przez 6 dni miałam w kręgosłupie cewnik do ZO. Podłamałam się jak poczytałam co to za cholerstwo. Ale nic - wysmarowałam się na noc Voltarenem, zażyłam apapik i.... przespałam noc!!!! Co prawda budziłam się ze dwa razy, trochę mi było niewygodnie, bo bałam się innej pozycji niż na wznak ale udało się!!!
Mam do Was jeszcze parę pytań: czy po takiej operacji jak nasz ruch jest wskazany> Nie wiem co mam robić. Jedni mówią, że trzeba cały czas leżeć w łóżku, bo inaczej wszystko źle się w środku pozrasta i poukłada, inni piszą, że trzeba dużo chodzić, żeby nie było zrostów a ja w sumie sama już nie wiem co robić. Poradźcie. I jeszcze kwestia apetytu. Nie mam w ogóle ochoty na jedzenie. Dosłownie wmuszam w siebie jakieś marne ilości, bo wiem, że muszę, żeby mieć siły. Macie jakieś sposoby na zwiększenie apetytu?
olikkk kochana, jestem u moich rodziców z synem. Także na szczęście nie jestem z tym sama bo nie dałabym rady :)

Wyobraźcie sobie, że dzwoniłam dzisiaj do mojego lekarza rodzinnego, żeby zamówić wizytę domową. Dowiedziałam się, że nie ma szans, bo Panią mało interesuje to, że jestem po takiej operacji. Lekarz jeździ tylko na wizyty do ludzi na wózkach i obłożnie chorych....

Dziewczyny kołuję transport i jadę do lekarza. Odezwę się później.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Post autor: olikkk »

MałaMi dobre wieści o spokojnie przespanej nocy :D Cieszę się też, że nie jesteś sama :)
O tym co usłyszałaś do lekarza wolę się nie wypowiadać :(
Ja też po operacji musiałam się włóczyć po lekarzach z silnym stanem zapalnym kolana no i żeby załatwić to sprawnie poszłam do prywatnego,
bo innej szansy nie było :(
Taką mamy służę zdrowia niestety :(
Co do ruchu po operacji to wskazany jest i owszem ale umiarkowany ;)
Ile ma go być , podpowie Ci sam organizm :) Ruszać się ile potrafisz, ale jak będziesz czuła, że powinnaś odpocząć, to zmykaj do łóżeczka :)
Życzę Ci łatwiejszego dnia od poprzednich i szczęśliwego dotarcia do lekarza :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Awatar użytkownika
MałaMi1980
Posty: 92
Rejestracja: 2 paź 2013, o 11:24
Wiek: 33
Data operacji: 26 wrz 2013
Metoda operacji: cięcie pionowe
Powód operacji: Rak szyjki macicy I B1
Zakres operacji: Podłużne otwarcie powłok jamy brzusznej.Całkowite rozszerzone wycięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima
Wynik HP: OK!!!
Terapia hormonalna: Fem 7 Combi

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Post autor: MałaMi1980 »

Dziewczyny wróciłam od lekarza. Trochę mnie pocieszyła, że to niekoniecznie od razu rwa co zależany od tylu dni kręgosłup. Na szczęście przepisała mi leki na "jakby co" i jestem spokojniejsza. Ufff... zmęczyłam się tą wyprawą. Ale psychicznie i fizycznie czuję się już lepiej. Brzuch aż tak nie ciąży, wkurzają mnie jeszcze tylko szwy. Byle do poniedziałku... Mam nadzieję, że wynik HP będzie ok i nie będę musiała jeszcze męczyć się z radioterapią. Pozdrawiam Was kochane i mocno całuję :-* Jesteście Wielkie :) Bez Was byłoby mi ciężko :x
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
aneta
Posty: 134
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:03
Wiek: 38
Data operacji: 07 sie 2013
Metoda operacji: laparoskopia
Powód operacji: nieprawidłowy wynik hist-pat z materiału pobranego z macicy i szyjki macicy, mięśniaki
Zakres operacji: macica z jajowodami
Wynik HP: atypowy przerost endometrium ASCUS
Terapia hormonalna: nie stosuję

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Post autor: aneta »

Cześć MałaMi,
zacznę od kaszlu i drapania w gardle, miałam tak do dwóch tygodni po opreacji. Potem wszystko przeszło. Z kaszlem była masakra, dlatego starałam się raczej odchrząkiwać.
Jeśli chodzi o ruch,to ja miałam zalecenia by szybko zacząć się ruszaj jak najwięcej w miarę oczywiscie możliwości. Dlatego juz na drugi dzień po operacji wstałam i potem więcej chodziłam niż leżałam. Dlaczego? Z powody zrostów na ranach. Ja co prawda byłam operowana laparoskopowo, ale w środku same rany. jesli nie będzie się ruszać to tak Ci sie to nienaturalnie pozrasta, że potem moze cały czas czuć dyskomfort. Drugim powodem dla którego trzeba się ruszać jest możliwość powstania zakrzepu jak się nie ruszasz. Ja wróciłam do pracy teraz około 2 miesiące po operacji i mam zalecenie by co godzinę na 10-15min wstawac i się ruszać. Tak więc ruszaj sie kochana. Rany na brzuchu też się szybciej wygoją.
U mnie pierwsze 2-4 tygodnie też była masakra z samopoczuciem. Potem coraz lepiej. Niestety nie umiem Ci doradzić z hormonami, to dla Ciebie dodatkowa uciążliwość, która daje się we znaki.
Trzymaj się i bądź dobrej myśli, ważne że dziada wycięli i już go nie masz w sobie i nie może Ci większej krzywdy zrobić.
pozdrawiam
Aneta
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Post autor: olikkk »

MałaMi bardzo się cieszę, że po wizycie u lekarza psychicznie i fizycznie czujesz się już lepiej :)
Teraz spokojnie już będziesz nabierała sił i będzie coraz lepiej, czego Ci z całego serca życzę :kolobok_give_heart2:
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Awatar użytkownika
MałaMi1980
Posty: 92
Rejestracja: 2 paź 2013, o 11:24
Wiek: 33
Data operacji: 26 wrz 2013
Metoda operacji: cięcie pionowe
Powód operacji: Rak szyjki macicy I B1
Zakres operacji: Podłużne otwarcie powłok jamy brzusznej.Całkowite rozszerzone wycięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima
Wynik HP: OK!!!
Terapia hormonalna: Fem 7 Combi

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Post autor: MałaMi1980 »

Dziewczyny jeszcze jedno mam pytanie. Podczas operacji usunęli mi też 1/3 pochwy. Czy ja teraz będę mogła jakoś normalnie współżyć czy czeka mnie celibat do końca życia?
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Zablokowany

Wróć do „Najczęstsze dolegliwości po operacji i jak sobie z nimi radzić”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość