Zasady korzystania z forum – w odniesieniu do przepisów

Jak poruszać się po forum i jak pisać
Zablokowany
admin_duszek_zbyszek
Administrator
Posty: 159
Rejestracja: 1 gru 2012, o 14:04
Wiek: 46

Zasady korzystania z forum – w odniesieniu do przepisów

Post autor: admin_duszek_zbyszek »

Zasady korzystania z forum – w odniesieniu do przepisów prawa


Każde forum ma swój regulamin, ale oczywiście nadrzędne są przepisy prawne.
Obowiązują nas przynajmniej 3 ustawy – o…:
1. Ochronie Danych Osobowych,
2. Ochronie Praw Autorskich,
3. Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną,
4. trzeba pamiętać, że wpisem lub innym swoim działaniem można naruszyć przepisy kodeksu cywilnego lub nawet karnego – czyli przepisy innych ustaw. Niestety – przyczyny naruszenia prawa mogą być niezwykle różnorodne – ale domyślamy się, że może być to obrażanie, pomawianie, rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji itd. itp. Tutaj dodatkowy komentarz jest taki, że takie posty podlegają bezwzględnej konieczności szybkiego usunięcia.

Co regulują te przepisy (odpowiednio):
1. dostęp do naszych danych osobowych, ich ochronę – a co ważniejsze prawo do zarządzania nimi np. poprawienia, usunięcia, ograniczenia rozpowszechniania; w praktyce oznacza, że możemy np. wystąpić do osoby zarządzającej danymi (moderator, administrator) o ich zmianę lub usunięcie; jest tu pewien problem prawny – bo nie uznaje się pseudonimu - nicku jako ściśle danych osobowych, jest kwestia dobrej woli moderatora forum: modyfikacja lub usuwanie pseudonimu,
2. dotyczy ochrony napisanych przez nas postów – trzeba pamiętać , że pozostają one naszą własnością, choć są wpisywane na stronę społeczności; prawo autorskie jest niezbywalne, ale za to można odpowiednią umową komuś przekazać materialne zarządzanie własnymi wytworami autorskimi - wtedy to gdzie, w jaki sposób, w jakiej formie (zależnie od umowy) się te wytwory ukażą – zależeć będzie od innej osoby/instytucji, ale warunek: musi być informacja o właściwym autorze; niejako drugą stroną prawa do naszych postów jest wzięcie za nie odpowiedzialności prawnej – jeśli postem naruszymy przepisy – odpowiadamy za nie my,
3. przepisy regulujące relację: klient usługi elektronicznej a osoba/instytucja, która ją realizuje; dotyczy głównie adminów i właścicieli stron, serwerów – m.in. chodzi o zapewnienie jakości i ciągłości usług oraz bezpieczeństwa na miarę możliwości technicznych, także danych kontaktowych do usługodawcy (prócz tego są tu niejako powtórnie przywołane przepisy z dwóch poprzednich ustaw, szczególnie o ochronie danych osobowych – w kontekście usługi elektronicznej).

Dodatkowego komentarza wymaga punkt 2 – co innego wpisy własne, co innego zaczerpnięte z innego źródła (dotyczy to tekstów, rysunków, grafiki, zdjęć itp. – pochodzących z innych stron WWW, książek, filmów itd.). Te drugie wymagają nie tylko podania tego źródła, ale także wiedzy i zgody autora. Wyjątek – gdy autor lub strona wprost oświadcza, że można z tych materiałów korzystać bez pytania i używać je na innych stronach. Jeśli materiał jest zamieszczony bez tej wiedzy i zgody autora – powinien zostać niezwłocznie usunięty. Dyskusyjne jest natomiast „opieranie” się, „bazowanie” na czyichś materiałach. Formalnie prawo nie jest łamane, ale pozostaje problem – na ile wykonana kompilacja wnosi nowe informacje. Choć słowa bywają inne, ale często widać, że dany materiał jest faktyczną kopią innego – niewątpliwie nie jest to powód do dumy, a i potrzeba publikacji takiego „potworka” jest dyskusyjna.

Uczulam na to (same Duszki pilnują tego bezwzględnie!) – już mieliśmy tutaj kłopoty z jednym z naszych gości na WWW, korzystających z naszych serwerów (nie wchodzę w szczegóły), były to długie dyskusje z udziałem biura prawnego, wnioskami o blokowanie itp. Dla mnie strata czasu i zawracanie głowy, efekt taki, że ów nasz gość musiał dogadać się z właścicielem treści, a ja miałem dodatkową pracę z wycinaniem tego z stron – powiem krótko, w przypadku takiego sygnału będę musiał usuwać takie posty szybko i bez zbędnej dyskusji. Proszę zatem przejrzeć dotychczasowe wpisy i… usunąć „podejrzane” lub poprosić właściwego autora o zgodę – to naprawdę nie jest takie straszne! Zresztą dzięki temu może uda się uzyskać wartościowe kontakty. A na pewno warto się zastanowić, czy chcecie Panie tworzyć forum Syrenek, czy forum kradzieży tekstów dla Syrenek.

Efekty przepisów (odpowiednio):
1. Możemy prosić o zmianę danych lub usunięcie konta, ochronę i nieudostępnianie tych danych niepowołanym osobom; Brak ich poszanowania – np. kłopot z usunięciem konta.
2. Możemy prosić o zmianę wpisu, jego usunięcie, a także decydować o tym co się z nim dzieje (jeśli jest wykorzystywany inaczej, niż sami to zdecydowaliśmy – np. być publikowane w innych miejscach Internetu bez naszej zgody); Brak ich poszanowania – np. kłopot usunięciem lub modyfikacją swoich wypowiedzi, lub problemy z ich rozpowszechnianiem bez naszej zgody.
3. Możemy prosić, by usługa działała :-) – zgodnie z umową.

Według przepisów obowiązuje nas następująca kolejność realizacji odwołania (jak zobaczymy logiczna w strukturze) – zaznaczyłem jak to jest na forum Syrenek:
- moderator strony, forum, (Olikkk)
- administrator strony, forum, (Duszek Zbyszek)
- administrator serwera, (Duszek Zbyszek)
- administrator – dostawca Internetu, (Vectra)
Warto utrzymać tę kolejność, pomijanie poszczególnych stopni oznacza niejako brak zaufania do nich. Może być też przyczyną nadmiernej reakcji wyższego stopnia – np. zablokowania całej strony/łącza, gdy chodzi tylko o jedną wypowiedź na forum.

Duszki stoją tutaj na stanowisku, że nie należy utrudniać użytkownikom korzystania z ich uprawnień.

Teoretycznie odwołanie – nie jest równoznaczne z reakcją, często następuje dopiero po uzasadnieniu/ przedstawieniu odpowiedniego wyroku sądu… Jest to także kwestia umowna – administrator strony jest często związany umową z użytkownikiem i nie chce tracić klienta. W każdym razie jeśli takie prośby nie są wykonywane – administratorzy „szczebli wyższych” mają prawo do blokowania treści, stron czy całych serwerów.

Jest też druga strona sprawy – żądanie usuwania swoich postów – oczywiście jest zasadne. Ale… przecież niszczy to strukturę forum, zadawanych pytań i odpowiedzi. Jest to działanie dosyć brutalne i z pewnością niezbyt „ładne”. By opiekunowi forum nie robić kłopotów – lepiej się zastanowić przed umieszczeniem wpisów, czy chcemy by one były zapisane i pozostały na danym forum. Stąd na wielu forach zablokowane jest usuwanie własnych wpisów, nawet ich edycja – ale to znów nie jest w pełni zgodne z prawem.

Jeśli forum ma swój regulamin – to dobrze, jednak przepisy prawne mają charakter nadrzędny, a postanowienia nie mogą być z nimi sprzeczne (jeśli tak – stają się wówczas nieważne).

To tak w wielkim skrócie – mam świadomość, że nie jest to pełny przegląd praw i uprawnień forumowiczów, w dodatku przydałaby się do każdego punktu interpretacja prawnika. Ale jest to punkt wyjścia.

Pozdrawiam
Duszek Zbyszek
---
Administrator: Duszek Zbyszek http://www.duszki.pl oraz http://www.zjk.pl
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Zasady korzystania z forum – w odniesieniu do przepisów

Post autor: olikkk »

Bardzo dziękuję Duszkowi Zbyszkowi za przedstawienia nam zasad obowiązujących na forum w odniesieniu do przepisów prawa i zasad grzecznościowych obowiązujących na forum :kolobok_curtsey:

Jak wszystkie wiecie z korespondencji jaka do wszystkich dotarła, poprosiłam o to Duszka Zbyszka, w związku z ostatnimi wydarzeniami na forum, ponieważ przy tej okazji dowiedziałam się, że i ja nie posiadam wystarczającej wiedzy w tej kwestii :(
admin_duszek_zbyszek pisze: ..... Proponuję zatem przeczytanie koszmarnie długiego i nudnego tekstu - w dodatku osoby, która nie jest prawnikiem (więc komentarze są bardzo wskazane), ale ma odrobinkę własnego doświadczenia z racji zawodu i długiej pracy z Internetem ....
bulbinka536 pisze: przebrnęłam przez regulamin przedstawiony ,,w skrócie'' przez Duszka Zbyszka #-o Bardzo proszę w większym skrócie Olikkk trzy punkty starczą ;) streszczenie łopatologiczne :p
Może wobec tego co nieco wytłumaczę na przykładach z życia naszego forum, na ile potrafię ;)

1. Dane osobowe
Mamy prawo do tego, aby je skorygować lub usunąć.
O ile wiem, samodzielnie można zmienić swoje hasło i adres mailowy.
Hasła i tak nikt nie zna, adres mailowy jest chroniony.
Na zmianę nicku może wyrazić zgodę moderator, administrator, ale przyznam że nie rozumiem po co go zmieniać ? ....

2. Ochrona praw autorskich
Tekst napisany na forum ( bądź innej stronie internetowej, w książce itd ) jest własnością autora i nie wolno nam go kopiować bez podawania źródła i zgody autora.
Przykłady u nas są i niestety trzeba będzie to usunąć :(
Proponuję więc w prosty sposób unikać tej pułapki, podając link do ciekawego artykułu i każdy sobie przeczyta jak będzie miał ochotę. Tu zaś ograniczmy się wyłącznie do naszych osobistych wypowiedzi i nie będzie problemu :) Zresztą jak wiem, nikt nie lubi jak pojawiają się tu długie kopiowane teksty :(

Teraz sprawa naszych osobistych wypowiedzi na tym forum.
Również są naszą własnością i też nikt nie ma prawa z nich korzystać bez naszej wiedzy i zgody, kopiować i rozpowszechniać, nie podając autora i źródła tekstu.

Kolejna sprawa, naszym tekstem możemy dysponować dowolnie, czyli korygować samodzielnie ( jeśli jest taka możliwość) lub poprosić o korektę, czy usunięcie części ( bądź wszystkich wypowiedzi ) moderatora.
To samo dotyczy prośby o usunięcia profilu.
Jeśli moderator nie wyraża zgody, wtedy dopiero zwracamy się z prośbą do administratora.
Ważne jest zachowanie tej właśnie kolejności !
Chodzi również o grzeczność i lojalność wobec moderatora forum.
Przy tej okazji warto poruszyć sprawę ewentualnych uwag i skarg dotyczących zarówno użytkowników forum jak i moderatora.
Jeśli mamy uwagi do czegoś, lub kogoś na forum, piszemy najpierw do tej osoby na PW.
Jeśli potrzebna jest interwencja, zwracamy się z prośbą do moderatora, również na PW.
Administratora powiadamiany wyłącznie w sytuacji, kiedy wcześniej podejmowane kroki nie przyniosły rezultatu.
Obrażanie, poniżanie, pomawianie, prowokacje i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat użytkowników zarówno na forum, w PW, czy innych forach internetowych jest karygodne !!!
Należy się liczyć z prawnymi konsekwencjami takich zachowań !!!
cios pisze:Ja też niewiele rozumiem. I zastanawiam się co mam usunąć ze swoich postów. Czy smayliki mogą zostać, czy kwiaty z tapeciarni, które zamieszczam z okazji jakiejś rocznicy, nie wiem...Język informatyków zawsze pozostanie dla mnie zagadką.
Przyznam, że kwestia zdjęć, czy obrazków z internetu też nie jest dla mnie jasna :(
Liczę na podpowiedź Duszka Zbyszka i ewentualną korektę moich nieudolnych wyjaśnień ;)

Jeśli jeszcze są jakieś pytania , to proszę zadawać ;)
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Zasady korzystania z forum – w odniesieniu do przepisów

Post autor: olikkk »

Jeszcze małe uzupełnienie odnośnie korygowania , bądź usuwania postów przez moderatora.
Kolejna sprawa, naszym tekstem możemy dysponować dowolnie, czyli korygować samodzielnie ( jeśli jest taka możliwość) lub poprosić o korektę, czy usunięcie części ( bądź wszystkich wypowiedzi ) moderatora.
Do tej pory raczej takich przypadków nie było, sama też nie usuwałam i nie korygowałam Waszych postów.
Sytuacja była raczej odwrotna, czyniłam starania, żeby postów nie usuwać.
Kilka razy panie same korygowały swoje wpisy, z przyczyn uzasadnionych.
W związku z tym, że życie pokazało nam ostatnio, iż z takich uprawnień trzeba będzie korzystać, w związku z tym uważam, że każde usunięcie postu i korektę ( wykonane przez moderatora ) trzeba będzie na forum zaznaczyć i uzasadnić, z czyjej inicjatywy, z jakiego powodu została wprowadzona.
Uniknie się wtedy podejrzeń i spekulacji, kto i dlaczego post zmienił, bądź usunął.
Mam nadzieję, że Duszek Zbyszek wyrazi swoją opinię na ten temat :)
Jeśli nie jest to zgodne z przepisami, oczywiście podporządkuję się.
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
admin_duszek_zbyszek
Administrator
Posty: 159
Rejestracja: 1 gru 2012, o 14:04
Wiek: 46

Re: Zasady korzystania z forum – w odniesieniu do przepisów

Post autor: admin_duszek_zbyszek »

bulbinka536 pisze:Bardzo dziękuję ,za wyjaśnienie kwestii których nie rozumiałam :)
Mam jeszcze pytanie odnośnie wklejania moich obiadków ,kwiatów i innych gifów -CO Z TYM FANTEM ?
Jak szukłam obrazków, to spotkałam się już z takim czymś ,że pisze ,że osoba nie wyraża zgody na kopiowanie i wówczas nawet nie ma możliwości kopiować ,to rozumiem ;)
To dosyć skomplikowane...
Prawo i jego interpretacje nie są jednoznaczne - wystarczy spojrzeć na Youtube i inne podobne strony, by się przekonać, ze bywa z tym różnie.

Włączmy google - szukanie grafiki: zobaczymy tam napis pod zdjęciami: to zdjęcie może być objęte prawami autorskimi...

Dobra praktyka jest taka - szanujemy czyjąś pracę. Z faktu szacunku dla wykonanej przez kogoś pracy napisania tekstu, wyrysowania rysunku - przyjmujemy domyślnie, ze zachowuje on wszelkie prawa autorskie. Innymi słowy - musi być wprost napisane na stronie, materiale, zdjęciu - że można je wykorzystać na innych stronach.

Stron z "wolną" grafiką jest na szczęście bardzo dużo - wiele stron wyraźnie mów o "wolnym" wykorzystywaniu materiałów. Stosowane przez Panie kolorowanki z tekstów itp. - tym bardziej, że często wstawia się je metodą kopiowania linku - to bardzo dobry przykład.

Może teraz nie ma sensu kasowania wszystkiego co jest na forum - ale choć na przyszłość - bardzo apeluję: proszę pomyśleć, czy sięgnięcie po czyjś materiał nie sprawi twórcy przykrości. Uszanujmy jego pracę.

Jeśli już koniecznie chcemy coś wstawić, nie znając kwestii praw autorskich - mamy dobry wybieg - WKLEJENIE LINKA do materiału! A to zawsze wolno. :-)

Pozdrawiam
Duszek Zbyszek
---
Administrator: Duszek Zbyszek http://www.duszki.pl oraz http://www.zjk.pl
admin_duszek_zbyszek
Administrator
Posty: 159
Rejestracja: 1 gru 2012, o 14:04
Wiek: 46

Re: Zasady korzystania z forum – w odniesieniu do przepisów

Post autor: admin_duszek_zbyszek »

bulbinka536 pisze:Bardzo ciekawi mnie też sprawa utworzonego niedawno ,,klonu '' przez nasze koleżanki , czy to czasem nie zalicza się do plagiatu ?
Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję :kolobok_curtsey:
Hm... mają tam swoje posty, swoją nazwę, nawet swój nieco odmienny profil forum (w sensie czym się na nim zajmują)...
Formalnie jest prawdopodobnie wszystko w porządku.

Ale na pewno pozostaje myśl, której na pewno tutaj nie rozstrzygnę (to raczej kwestia nadająca się do rozważania przez instytucję typu sąd) - bowiem sam pomysł na forum dla kobiet w takiej czy innej sytuacji - też stanowi własność intelektualną. I właśnie tutaj jest wątpliwość, czy nie naruszono tej własności. Choć jednocześnie trzeba by było wykazać - w czym forum Syrenek jest unikalne (i czy rzeczywiście tak jest, czy nie ma już innych forów o tym profilu).

Uważałbym mimo to, że wszystko jest w porządku - jednak dochodzą okoliczności powołania konkurencyjnego forum. Bo jeśli zostało zrobione "na złość" lub podobnie, ze złymi intencjami w stosunku do forum Syrenek, to jest powód do niepokoju. Ale w tym zakresie nie mogę się wypowiadać, nie znam szczegółów i dokładnych powodów rozstania, co prawda trochę wyjaśnień jedne i drugie Panie mi przesłały, ale ja tu nie jestem od rozstrzygania takich sporów... :kolobok_unknw:

Pozdrawiam
Duszek Zbyszek
---
Administrator: Duszek Zbyszek http://www.duszki.pl oraz http://www.zjk.pl
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Zasady korzystania z forum – w odniesieniu do przepisów

Post autor: olikkk »

admin_duszek_zbyszek pisze: Może teraz nie ma sensu kasowania wszystkiego co jest na forum - ale choć na przyszłość - bardzo apeluję: proszę pomyśleć, czy sięgnięcie po czyjś materiał nie sprawi twórcy przykrości. Uszanujmy jego pracę.
Jeśli już koniecznie chcemy coś wstawić, nie znając kwestii praw autorskich - mamy dobry wybieg - WKLEJENIE LINKA do materiału! A to zawsze wolno. :-)

Pozdrawiam
Duszek Zbyszek
Chciałam ten temat rozwinąć, żeby nie było nieporozumień :-?
Czy to znaczy, że można coś wkleić z "netu", podając równocześnie link do strony z której zostało to zaczerpnięte ? Czy tylko podać link do strony ?
Nie jest to dla mnie jasne :-??

I przy okazji tak sobie pomyślałam, czy nie mogłybyśmy się umówić, że kwiatki, obiadki, ciasta, zwierzaczki, bukieciki, krajobrazy itp , które chcemy zamieścić na forum, będą wyłącznie naszego autorstwa ? Przecież teraz każdy ma aparat fotograficzny, nawet komórki są z aparatem i nie ma problemu, żeby korzystać z własnych zdjęć :)
Może tym byśmy się tym właśnie odróżniały od innych stron w sposób bardzo pozytywny ?
A może też dla porządku da się zrobić blokadę, czy zastrzeżenie dla naszego forum, żeby nikt z naszych zdjęć nie korzystał i ułatwimy życie sobie i innym ?
Nie będą się wtedy zastanawiać, czy mają prawo korzystać czy nie :)

Tosia miała pomysł, na zamieszczenie tekstu
antonina_j pisze: moze ogłosmy w tytule watku "wklejone obrazki z ogolnodostepnych zbiorow internetu"?
a może taki tekst

"wklejane obrazki są wyłącznie naszą własnością" :)

Co o tym myślicie ?
Bez kolorowych obrazków będzie nam szaro i smutno :(
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
admin_duszek_zbyszek
Administrator
Posty: 159
Rejestracja: 1 gru 2012, o 14:04
Wiek: 46

Re: Zasady korzystania z forum – w odniesieniu do przepisów

Post autor: admin_duszek_zbyszek »

1.
a) Jeszcze raz - NAWET, jeśli ktoś wyda zgodę na publikację jego materiałów - trzeba napisać kto jest autorem, w dodatku miło wygląda jak się doda jeszcze odnośnik do jego strony. To oczywiste dla szacunku jego pracy.
b) jak się już obrazek ukradnie bez zgody i wklei na Syrenkach, no to już i tak fakt kradzieży zaistniał... czy się doda linka czy nie...
c) bezpiecznie i dla chcących być uczciwymi, ale leniuszkami - jest wklejenie JEDYNIE linka do interesującego materiału (no, ale tego na forum nie widać, trzeba przejść po linku na interesującą stronę)

2. Uważam, że byłoby genialnie - własne zdjęcia, teksty, rysunki plus zachowany piękny kolorowy charakter strony.

3. Troszkę się ocieramy o absurd - jeśli na ukradzionym obrazku napiszemy - "to jest nasza własność", czy to zmieni fakt kradzieży? Będzie w dodatku jeszcze jeden grzech - oszustwo gości czytających stronę, że to materiały własne.
Jeśli to nawet będzie inaczej sformułowane: "wklejone obrazki z ogolnodostepnych zbiorow internetu" - to nic to nie mówi o prawie własności, wtedy warto się spytać takiego spryciarza - ze zbiorów Internetu: czyli są Twoje, że nimi dysponujesz?

A może (prócz własnych zdjęć) zrobiłybyście Panie watek o ciekawych darmowych stronach z obrazkami - jest tego naprawdę dużo.

Pozdrawiam
Duszek Zbyszek
---
Administrator: Duszek Zbyszek http://www.duszki.pl oraz http://www.zjk.pl
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Zasady korzystania z forum – w odniesieniu do przepisów

Post autor: olikkk »

admin_duszek_zbyszek pisze: 3. Troszkę się ocieramy o absurd - jeśli na ukradzionym obrazku napiszemy - "to jest nasza własność", czy to zmieni fakt kradzieży? Będzie w dodatku jeszcze jeden grzech - oszustwo gości czytających stronę, że to materiały własne.
Napis miałby sens tylko i wyłącznie wtedy , gdyby zdjęcia były wykonane przez nas osobiście i to miałam na myśli, co zresztą napisałam :
olikkk pisze: I przy okazji tak sobie pomyślałam, czy nie mogłybyśmy się umówić, że kwiatki, obiadki, ciasta, zwierzaczki, bukieciki, krajobrazy itp , które chcemy zamieścić na forum, będą wyłącznie naszego autorstwa ? Przecież teraz każdy ma aparat fotograficzny, nawet komórki są z aparatem i nie ma problemu, żeby korzystać z własnych zdjęć :)
Może tym byśmy się tym właśnie odróżniały od innych stron w sposób bardzo pozytywny ?
Chyba nie umiem pisać ze zrozumieniem :( Chodziło mi o całkowite wyeliminowanie wstawiania obcych obrazków,
żeby uniknąć zagrożenia kradzieży prywatnej własności :-?
Niestety zdaję sobie sprawę z tego, że nie będzie to proste, bo nie każdy wchodząc na Syrenki będzie o tym wiedział ...
admin_duszek_zbyszek pisze: A może (prócz własnych zdjęć) zrobiłybyście Panie watek o ciekawych darmowych stronach z obrazkami - jest tego naprawdę dużo.
Ten pomysł bardzo mi się podoba, byłby pomocny osobom, które mają mało czasu, albo nie radzą sobie specjalnie z technicznymi sprawami ;)

Zresztą tak czy tak, trzeba będzie teraz każdego uświadamiać, co i jak mu wolno wklejać na forum, bo czy wszyscy czytają pilnie regulaminy i zasady korzystania z forum ? :(
A nawet jak czytają to i tak się niekoniecznie do nich stosują ....
A kto ma brać odpowiedzialność za zamieszczone obrazki z niewłaściwych stron ? Autor postu, czy moderator ?
Nie wyobrażam sobie jak miałabym tego pilnować :kolobok_dash2:

Czarno to widzę :(
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Zasady korzystania z forum – w odniesieniu do przepisów

Post autor: olikkk »

Utworzyłam wątek do zamieszczania adresów darmowych stron z obrazkami

viewtopic.php?f=2&t=212

ale nie podejmuję ryzyka, żeby samodzielnie podać jakikolwiek adresy :(
Czy można o to prosić Duszka Zbyszka ? Będę wdzięczna :kolobok_curtsey:
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
admin_duszek_zbyszek
Administrator
Posty: 159
Rejestracja: 1 gru 2012, o 14:04
Wiek: 46

Re: Zasady korzystania z forum – w odniesieniu do przepisów

Post autor: admin_duszek_zbyszek »

olikkk pisze:Utworzyłam wątek do zamieszczania adresów darmowych stron z obrazkami

viewtopic.php?f=2&t=212

ale nie podejmuję ryzyka, żeby samodzielnie podać jakikolwiek adresy :(
Czy można o to prosić Duszka Zbyszka ? Będę wdzięczna :kolobok_curtsey:

Za wklejone materiały bierze odpowiedzialność osoba je wklejająca - chyba że: ktoś reklamował kradzież, obrazki nie zostałyby usunięte - ma to w wtedy obowiązek zrobić moderator, jeśli tego nie uczyni staje się niejako współwinny (i dalsza drogę już znamy - administrator itd.).

Ufff... z tym to mam problem, bo darmowe strony z wolnym oprogramowaniem itp. bez problemu... A strony zdjęć i grafiki... - specjalnie się tym nie interesowałem, najwyżej na bieżąco szukalem czegoś odpowiedniego sprawdzając, czy można to wykorzystać... - i zwykle nie było z tym większego problemu. uffff uffff :kolobok_dash1: :kolobok_dash3:

Tu uwaga - sprawa wynika z faktu, że nasze strony: duszki.pl czy zjk.pl - używają WYŁąCZNIE materiałów własnych (wyjątki dotyczą podstron, które nie są prowadzone przez nas - np. Dobrych Słów Ojca Józefa).

:kolobok_cray:

DZ
---
Administrator: Duszek Zbyszek http://www.duszki.pl oraz http://www.zjk.pl
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Zasady korzystania z forum – w odniesieniu do przepisów

Post autor: olikkk »

admin_duszek_zbyszek pisze: Za wklejone materiały bierze odpowiedzialność osoba je wklejająca - chyba że: ktoś reklamował kradzież, obrazki nie zostałyby usunięte - ma to w wtedy obowiązek zrobić moderator, jeśli tego nie uczyni staje się niejako współwinny (i dalsza drogę już znamy - administrator itd.)
Czyli jak rozumiem jest tak:
Każdy kto wchodzi na forum jest zobowiązany przeczytać Regulamin i zasady obowiązujące na naszym forum.
Informacja (ogłoszenie ) viewtopic.php?f=22&t=125
na ten temat jest zamieszczona na każdej stronie, czyli zakładam, że każdy już jest pouczony i że stosuje się do obowiązujących tu zasad :)
W związku z tym, nie mam obowiązku ani nikogo pouczać, ani sprawdzać, czy przestrzega praw autorskich, zamieszczając grafikę na forum.
Każdy bierze na siebie odpowiedzialność i gdyby nawet coś było nie tak, to dopóki nikt nie zgłosi kradzieży, nic się nie dzieje.
Dopiero w chwili ewentualnego zgłoszenia, moderator usuwa grafikę i jest po problemie - tak ? Nikt z tego tytułu nie ponosi konsekwencji, ani my ani Pan ?
Wobec tego jak rozumiem, możemy bez palpitacji serca nadal karmić nasze Syrenki i obdarowywać jej kwiatami i innymi prezentami, tyle że
z większą odpowiedzialnością, natomiast bez przesadnej obawy, że ktoś z tego powodu stanie na ławie oskarżonych ;)
Wobec tego kamień z serca :kolobok_heat: i chyba możemy spać spokojnie :kolobok_lazy:
Duszka Zbyszka tradycyjnie poproszę o komentarz do moich łopatologicznych rozważań ;)
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
admin_duszek_zbyszek
Administrator
Posty: 159
Rejestracja: 1 gru 2012, o 14:04
Wiek: 46

Re: Zasady korzystania z forum – w odniesieniu do przepisów

Post autor: admin_duszek_zbyszek »

olikkk pisze: Każdy kto wchodzi na forum jest zobowiązany przeczytać Regulamin i zasady obowiązujące na naszym forum.
Informacja (ogłoszenie ) viewtopic.php?f=22&t=125
na ten temat jest zamieszczona na każdej stronie, czyli zakładam, że każdy już jest pouczony i że stosuje się do obowiązujących tu zasad :)
W związku z tym, nie mam obowiązku ani nikogo pouczać, ani sprawdzać, czy przestrzega praw autorskich, zamieszczając grafikę na forum.
Każdy bierze na siebie odpowiedzialność i gdyby nawet coś było nie tak, to dopóki nikt nie zgłosi kradzieży, nic się nie dzieje.
Dopiero w chwili ewentualnego zgłoszenia, moderator usuwa grafikę i jest po problemie - tak ? Nikt z tego tytułu nie ponosi konsekwencji, ani my ani Pan ?
Wobec tego jak rozumiem, możemy bez palpitacji serca nadal karmić nasze Syrenki i obdarowywać jej kwiatami i innymi prezentami, tyle że
z większą odpowiedzialnością, natomiast bez przesadnej obawy, że ktoś z tego powodu stanie na ławie oskarżonych ;)
Wobec tego kamień z serca :kolobok_heat: i chyba możemy spać spokojnie :kolobok_lazy:
Duszka Zbyszka tradycyjnie poproszę o komentarz do moich łopatologicznych rozważań ;)
Mogę tylko powtórzyć:

Każdy użytkownik jest zobowiązany do przestrzegania praw autorskich i ponosi odpowiedzialność prawną za ich nadużycie.
Moderator jest odpowiedzialny za szeroko rozumiany "porządek" na forum, ma reagować, gdy jest naruszane prawo, nie wolno mu ignorować przypadków naruszenia prawa. Moderator ma obowiązek przestrzegać i pilnować na forum postanowień regulaminu i oczywiście prawa oraz dobrych obyczajów.
Kradzież sama w sobie jest przestępstwem, a w świetle np. nauki Kościoła - grzechem.

Pozdrawiam
Duszek Zbyszek
---
Administrator: Duszek Zbyszek http://www.duszki.pl oraz http://www.zjk.pl
Zablokowany

Wróć do „Wsparcie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość