Na kłopoty z forum - bardzo ważne! Od Duszka Zbyszka

Jak poruszać się po forum i jak pisać
Zablokowany
admin_duszek_zbyszek
Administrator
Posty: 159
Rejestracja: 1 gru 2012, o 14:04
Wiek: 46

Na kłopoty z forum - bardzo ważne! Od Duszka Zbyszka

Post autor: admin_duszek_zbyszek »

Drogie Syrenki!

Jeśli istnieją jakiekolwiek problemy z działaniem forum np. logowaniem proszę mnie o tym natychmiast informować.
Jeśli taka informacja nie trafi do mnie - ktoś inny także będzie miał podobne kłopoty, bo nie zostanie rozwiązany jakiś problem, nie zostanie poprawiona konfiguracja lub działanie oprogramowania.
Dotyczy to wszelkich problemów z obsługą forum.

Cieszy mnie, że pomagacie sobie, macie własna "pomoc techniczną", czasem rzucicie okiem do FAQ. Ale nie wszystko tak się da rozwiązać. Niestety - w ogóle nie wszystkie problemy daje się rozwiązać. Forum to program jak każdy inny i działa tak dobrze, jak może najlepiej ;) A ja nie jestem "święty turecki" czy prawdziwy duch, by zdalnie zgadnąć co komu działa dobrze, co źle. Jestem tylko Duszkiem ;) W dodatku wielu spraw nie da się poprawić, są jakie są - program jest darmowy i pewne kwestie techniczne działają tak jak działają.

Natomiast nie ma zbyt dużego sensu informowanie osób nie będących w temacie na "forum pogaduch", chyba że chodzi o tzw. "pytanie ogólne". Ja to zwykle zobaczę, ale nie zawsze, lepiej wysłać PW od razu do mnie.

Jeśli są problemy logowania:
- jeśli ktoś liczy, że może jednocześnie jeść obiad, oglądać film, czytać bajeczkę dziecku i jednocześnie się logować - to to się w ponad połowie wypadków nie uda, to jest jak mawia młodzież "jazda po bandzie", musi się skończyć kłopotami
- przeglądarki często automatycznie zapisują hasła i nazwy kont, także wtedy gdy źle wpiszemy dane - potem te złe hasła podpowiadają...
- nie zalecam logowania z telefonów komórkowych (chyba, że mają pełną klawiaturę - nie dotykową) - ogólnie trzeba być niezłym kamikadze i wojownikiem z Sajgonu, by tego dokonać (palcując na ekranie), ale może jestem już ze starego pokolenia...
- podczas logowania program forum zapisuje ciasteczka - przy problemach logowania i innych związanych z forum - proszę je koniecznie usunąć

Pamiętajmy:
- logowanie jest wrażliwe na małe i duże litery, każdy znak jest istotny
- po kilku błędnych logowaniach następuje czasowa blokada logowania
- podczas logowania proszę poczekać na reakcję programu, zanim zaczniemy coś klikać i przechodzić na różne podstrony
- choć ostatnie, ale najważniejsze: jeśli źLE WPISZEMY LOGIN LUB HASŁO, to NA PEWNO SIE NIE ZALOGUJEMY. Komputer to bezduszna maszyna - sprawdza wszystko bardzo dokładnie, nie zgodzi mu się jeden znaczek, to nas odrzuci. Prowadząc ze studentami zajęcia od kilkunastu lat - widziałem jak się studenci logują - na 100000 logowań, jest zwykle 30000 błędów (!!!), ale może z 10 wynika z problemów z programem lub komputerem, pozostałych 29990 - to błędy "palcówkowe".

Pozdrawiam
Duszek Zbyszek
---
Administrator: Duszek Zbyszek http://www.duszki.pl oraz http://www.zjk.pl
Zablokowany

Wróć do „Wsparcie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość