rak endometrium typ G1

My wygrałyśmy, Ty też wygrasz :)
Zablokowany
Krystyna
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2013, o 07:37
Wiek: 59
Data operacji: 02 cze 2013
Powód operacji: endometrioza
Zakres operacji: usunięcie macicy wraz z przydatkami i węzłami chłonnymi

rak endometrium typ G1

Post autor: Krystyna »

Witam!
Chciałam prosić o kontakt osobę która miała operację usunięcia narządów z rozpoznaniem raka endometrium typu G1. Interesuje mnie szpital w którym wykonuje się biopsję węzła wartownika, często ograniczającą konieczność pełnej lymfadenektomii.
Pozdrawiam!
Krystyna
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: rak endometrium typ G1

Post autor: olikkk »

Krysiu witam Cię bardzo cieplutko :)
Widzę, że przygotowujesz się do operacji, która ma mieć miejsce za tydzień ... dobrze widzę, że 2 czerwca ?
Nie wiem czy znajdzie się u nas ktoś z podobnym rozpoznaniem, ale z pewnością znajdą się osoby, które będą Cię mocno wspierały w tym trudnym czasie :)
W każdym razie ja trzymam mocno kciuki za szczęśliwy przebieg Twojej operacji i życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił :)
Mam nadzieję, że dotarłaś już do interesujących Cię wątków, które warto prześledzić przed operacją, ale na wszelki wypadek polecam Ci dział
viewforum.php?f=3
Pozdrawiam Cię bardzo cieplutko i zapraszam, abyś dzieliła się z nami wszelkimi wątpliwościami ale i radościami, a tych ostatnich życzę Ci z całego serca :x
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Krystyna
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2013, o 07:37
Wiek: 59
Data operacji: 02 cze 2013
Powód operacji: endometrioza
Zakres operacji: usunięcie macicy wraz z przydatkami i węzłami chłonnymi

Re: rak endometrium typ G1

Post autor: Krystyna »

Witam ponownie!
Dziękuję serdecznie za wsparcie. Jednocześnie mam odczucie, że z takim rozpoznaniem jak moje nie ma nikogo wśród żywych :)
Mój przypadek to złośliwy rak enometrium o najwyższych rokowaniach. Chcą mi usunąć macicę, przydatki i na wszelki wypadek najbliższe węzły chłonne o które chcę powalczyć bo słyszałam, że po ich usunięciu mogą być komplikacje zdrowtne.Oczywiści lekarze mają jak zwykle różne zdania. Mam ogromny dylemat którego lekarza wybrać, czy tego który chce je usunąć, czy tego który nie chce. Słyszałam o biopsji węzła wartownika, która polega na wykryciu węzłów zaatakowanych i usunięciu tylko tych. Może ktoś o tym słyszał?
Jestem zdrową osobą o aktywnym sposobie życia /tylko mam raka/ i nie chcę żeby było inaczej!!!!!
Pozdrawiam!
Krystyna
Awatar użytkownika
Roszpunka66
Posty: 171
Rejestracja: 10 lut 2013, o 22:48
Wiek: 40
Data operacji: 30 mar 2009
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estradot od 2010r.

Re: rak endometrium typ G1

Post autor: Roszpunka66 »

Witaj, Krystyno :ymhug:
Przepraszam, że piszę z opóźnieniem, mam trochę kłopotów. W dodatku nie wiem, do którego wątku zaglądasz ;)
Myślałam też, że szukasz tylko konkretnej osoby z podobnym rozpoznaniem i namiarów na lekarza. Moje rozpoznanie było inne.

Po Twoim ostatnim poście muszę jednak coś napisać.
Krystynko, ależ oczywiście, że jest wiele kobiet wśród żywych, które mają za sobą wygraną walkę przy takiej jak Twoja diagnozie! To wcale nie jest rzadkość. Wręcz przeciwnie, rak endometrium niestety zdarza się często, tylko u kobiet nieco starszych – ogromnie rzadki jest jedynie we wczesnej młodości.
Piszesz, Krystynko, że masz stwierdzonego raka endometrium G1. Czyli jest to raczek o najmniejszym z możliwych stopniu złośliwości. Oczywiście sprawa jest poważna, operacja absolutnie konieczna, ale dopiero stopień zaawansowania choroby pozwala na jakieś bliższe prognozy.

Pytasz o biopsję węzła wartownika. Jest często stosowana, nie tylko w operacjach narządu rodnego. Niezupełnie polega ona na wykryciu węzłów zaatakowanych.
Lekarz w czasie zabiegu pobiera po prostu próbkę z tzw. węzła wartownika, czyli pierwszego, najbliższego głównego węzła, odpowiadającego za gospodarkę limfatyczną, do którego spływa chłonka z interesującego go rejonu ciała. Jeżeli wartownik jest czysty, to operator może nie wykonywać limfadenektomii regionalnej (a to Cię chyba teraz najbardziej interesowało).
Niestety, czysty wartownik nie daje 100% gwarancji, że wszystkie inne są czyste – choć prawdopodobieństwo jest spore.
Zatem część lekarzy jest zwolennikami biopsji i pozostawienia reszty węzłów, jeżeli nie ma przerzutów. Inni stoją na stanowisku, że lepiej dmuchać na zimne – i wykonują limfadenektomię.
A która z opcji jest lepsza? To zależy od konkretnego przypadku. Zwłaszcza, jak bardzo choroba jest zaawansowana w momencie wykrycia.
I to jest chyba, Krysiu, w tej sytuacji najważniejsze!
Jeszcze raz zdecydowanie mówię, że nawet osobiście znam kobiety, które miały endometrialnego raka trzonu macicy. I żyją, i cieszą się zdrowiem, fizyczną i duchową sprawnością. Taką, jak przed operacją :kolobok_yes:
Pozdrawiam Cię bardzo gorąco.
Obrazek Roszpunka Obrazek
Krystyna
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2013, o 07:37
Wiek: 59
Data operacji: 02 cze 2013
Powód operacji: endometrioza
Zakres operacji: usunięcie macicy wraz z przydatkami i węzłami chłonnymi

Re: rak endometrium typ G1

Post autor: Krystyna »

Witam Cię Roszpunka66!
Nie umiem jeszcze poruszać się po tym forum. Wysłałam Ci odpowiedź ale nie mam jej w swoich postach więc piszę jeszcze raz.
Nie będę mogła informować o przebiegu swojej rekonwalescencji ponieważ nie mam w domu internetu.
Ostatni raz w pracy przed operacją jestem 29 maja więc odezwę się po powrocie. :)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie. @};-
Krystyna
Awatar użytkownika
Roszpunka66
Posty: 171
Rejestracja: 10 lut 2013, o 22:48
Wiek: 40
Data operacji: 30 mar 2009
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estradot od 2010r.

Re: rak endometrium typ G1

Post autor: Roszpunka66 »

Witaj, Krystynko :ymhug:
Poruszasz się po forum całkiem sprawnie :kolobok_yes: , Twoja wiadomość dotarła do mnie bez problemów :)
Oj, szkoda, że nie będziesz miała z nami kontaktu w tym pooperacyjnym okresie. Właśnie wtedy czasami pojawiają się jakieś pytania, wątpliwości.
Bo do pracy to tak zaraz, Krystynko, nie wrócisz przecież. Koniecznie musisz odpocząć, dojść do siebie bez pośpiechu.
W każdym razie będziemy tu na Ciebie cierpliwie czekać, myśleć o Tobie i zaciskać mocno kciuki począwszy od 2 czerwca - od samego rana!
Pozdrawiam Cię bardzo gorąco :x i już znikam, bo też jestem w pracy.
Obrazek Roszpunka Obrazek
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: rak endometrium typ G1

Post autor: olikkk »

Krysiu wobec tego już dziś zapewniam Cię, że trzymam kciuki i będę z Tobą myślami, czekając na Twój szczęśliwy powrót do domu i szybki dostęp do internetu, żebym mogła poczytać co u Ciebie słychać :)
Trzymaj się - pozdrawiam Cię cieplutko :-* @};- %%- %%- %%- @};-
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Awatar użytkownika
Beaplus
Posty: 223
Rejestracja: 13 lut 2013, o 09:23
Wiek: 44
Data operacji: 08 mar 2011
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy, usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE

Re: rak endometrium typ G1

Post autor: Beaplus »

Krysiu ja również trzymam kciuki, będę myślami przy Tobie, powodzenia. Czekam na dobre wieści od Ciebie. %%- %%- %%- :-* :-*
ObrazekPlusik
zanet14
Posty: 14
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 18:23
Wiek: 26
Data operacji: 05 maja 2012
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Zakres operacji: silny krwotok po porodzie ;(

Re: rak endometrium typ G1

Post autor: zanet14 »

Ja rowniez KRYSIU zycze bezproblemowej operacji:*:*:*:*
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: rak endometrium typ G1

Post autor: olikkk »

Krysiu mija 9 dni od Twojej operacji i mam nadzieję, że jesteś już w domciu, choć nie wiem kiedy do nas zajrzysz :-\
W każdym razie już Cię witam i życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia :-*
5-Krysiu-witaj-w-domciu--2427.jpg
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Zablokowany

Wróć do „Wygrywamy z rakiem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość