Proszę o poradę - alicja518 - ( badania przed operacją )

Jakie znieczulenie, co zabrać do szpitala, czego się spodziewać w szpitalu, szczepienie przed operacją , czy walczyć o zachowanie jajników
Zablokowany
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Proszę o poradę - alicja518 - ( badania przed operacją )

Post autor: olikkk »

Wątek jest kontynuacją założonego wcześniej, który można prześledzić tutaj

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,1 ... orade.html

Wybrane posty:

alicja518 20.09.11, 20:32
Proszę Was o pomoc.
Witam. Mam na imię Ala i niedługo tzn. za 3 tygodnie będę miała usuwaną macicę, z powodu mięśniaków.
Czy jeśli miałam robione łyżeczkowanie w maju, to te wyniki będą aktualne przed operacją, czy muszę mieć robione jeszcze teraz przed.
Dostałam wykaz badań jakie muszę dać przed operacją. I tam pisze: wyniki badań histopatologiczne, cytologiczne, oznaczoną grupę krwi-Rh,
Nie wiem czy te wyniki z mają będą aktualne, czy któraś z Pań się orientuje jak to jest.
Czekam niecierpliwie na odpowiedź. Ala

...
alicja518 21.09.11, 12:19
Dziękuję Wam Wszystkim za te wypowiedzi, na prawdę jest mi bardzo miło, że mogę tu być. Wczoraj siedziałam cały dzień i czytałam tu o Was.
Dużo żeczy juz wiem, ale wiecie jak to jest im bliżej terminu tym bardziej się boję.
Od paru dni to już nawet spać nie mogę. Chcę to zrobić bo wiem, że to najlepsze dla mnie rozwiązanie, ale z drugiej strony żal, że to muszę zrobić i ten strach.
Ja byłam już trzy razy pod narkozą i tego się najbardziej boję, gdzyż mam w rodzinie przypadek bardzo przykry, ale nie chcę o tym mówić (bo to jest wciąż świeże).
Mam dużo pytań, tylko nie wiem od czego zacząć.
Np. czy w dniu przyjęcia do szpitala (mam być na czczo) nic już nie będę mogła zjeść,
jak to u Was wyglądało.
Czy po operacji to naprawdę tak strasznie boli. Czy będę musiała ze sobą mieć podapaski.
Bo nie wiem czy będę krwawić, nic nie wiem, opowiedzcie mi jak to było u Was od dnia przyjęcia, jeśli mogę o to prosić.
Ala
......

alicja518 23.09.11, 18:22
Hej!
Nie będę wszystkich z imienia wymieniać, bo zajęło by mi to dużo czasu, dlatego tu i teraz bardzo, bardzo wszystkim Wam dziewczyny dziękuję!!!
To wszystko co tu przeczytałam dużo mi pomogło, czuję się tak jakbym była juz po...
Śmieszne, ale tak mi jakoś ulżyło. Jest mi na prawdę lepiej, już się tak nie boję.
Trochę pytań mam jeszcze:
czy przed operacją muszę być ogolona?
Bo jak rodziłam drugie dziecko to nie musiałam być ( rodziłam siłami natury), teraz chyba będę cięta, nie wiem ale chyba tak.
Nie lubię tak wiecie, na goło, bo potem mnie wszystko swędzi. Wolę normalnie.
I jeszcze jedno, powiedzcie mi jak to jest z odwiedzinami. Kiedy będzie mógł przyjść mój mąż do mnie, wiem że w różnych szpitalach jest różnie ale tak mniej więcej.
Jestem ze Śląska a operację będę miała w Rydułtowach.
Narazie tyle , mocno wszystkie Was ściskam i pozdrawiam
....

alicja518 23.09.11, 19:05
Ja mieszkam w Rybniku, witaj sąsiadko.
A swoją drogą to szybko odpisujecie, dzięki za to. No cóż jak trza to trza będę się golić.
Ja byłam już trzy razy usypiana, dwa razy czyszczenie raz poronienie. I zawsze po czułam się nieźle, nie miałam mdłości i nawet fajnie bo mogłam sobie spać i spać (lubię spać), ale myślę tak sobie że to będzie inne usypianie chyba trochę mocniejsze, ale nie chcę niczego słyszeć.
Jeszcze coś mówiłyście że po... często ma się gazy, tak jest zawsze? bo ja nie mam z tym na codzień problemów, czy wszystkie tak miałyście?
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Proszę o poradę - alicja518 - ( badania przed operacją )

Post autor: olikkk »

beaplus 20.09.11, 21:56

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,1 ... tml?wv.x=2

Alu ja łyżeczkowania nie miałam w ogóle robionego. Ważne,żebyś miała aktualną morfologię, w szpitalu w którym ja byłam zrobiono mi morfologię w dniu przyjęcia, nie chcieli absolutnie morfologii robionej w innym laboratorium, ale to już zależy od szpitala. Mój ginekolog zalecił mi zrobienie jeszcze wymazu z pochwy w celu wykluczenia ewentualnych bakterii, które mogłyby utrudnić gojenie po operacji. Cytologię też miałam sprzed 4 miesięcy. Trzymam kciuki, powodzenia Obrazek
Aha i jeszcze oczywiście grupę krwi i szczepienie na żółtaczkę.
--
Obrazek42lata, 08.03.2011 usunięcie trzonu macicy Obrazek
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Proszę o poradę - alicja518 - ( badania przed operacją )

Post autor: olikkk »

layla01 21.09.11, 10:55

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,1 ... tml?wv.x=2

Witaj Alicjo
Wszystko zalezy od szpitala i tamtejszych wymogów.
Przed pójściem do szpitala musialam wykonać szereg badań: morfologia z rozmazem, cukier, wr, badanie moczu, rtg klatki, ekg, grupa krwi (ale miałam cały stary dowód, więc było OK), zaswiadczenie o szczepieniu na zółtaczkę, itp... Natomiast łyżeczkowania wcale nie miałam robionego...

Pozdrawiam Cię serdecznie i zachęcam do lektury naszych wątków tematycznych Obrazek
--
ObrazekObrazekObrazek46 lat, 8.06.2011 laparoskopia zakończona laparotomią - usunięta szyjka, macica i przydatki (mięśniakowatość macicy, dysforyczny PMS), hist-pat OK, HTZ - był oesclim, teraz activella + asequrella ObrazekObrazekObrazek
Zablokowany

Wróć do „Co warto wiedzieć przed operacją”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość