Wysiłkowe nietrzymanie moczu - mapa41

Łyżeczkowanie, operacją przez pochwę, laparoskopia, histeroskopia endoskopowa, embolizacja, histerektomia okołoporodowa, operacja przy wypadaniu pochwy, macicy, nietrzymaniu moczu, plastyka pochwy
Zablokowany
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Wysiłkowe nietrzymanie moczu - mapa41

Post autor: olikkk »

Wątek jest kontynuacją założonego wcześniej, który można prześledzić tutaj

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,1 ... moczu.html
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
helena_50
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2013, o 00:48
Wiek: 63

Re: Wysiłkowe nietrzymanie moczu - mapa41

Post autor: helena_50 »

helena_50 15.02.13, 22:40

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,1 ... tml?wv.x=2

Witam wszystkie Panie,mój problem to nietrzymanie moczu,kłopot z tym miałam już od wczesnych lat młodości,kichanie,bieganie,po porodach było jakby lepiej i teraz znowu jest od dwóch lat coraz gorzej.
Z tym ,ze ja noce mam spokojne,są dni że jakby wszystko jest dobrze,mogę chodzić godzinami i nic,a są dni ,ze muszę zmieniać wkłady kilka razy dziennie.
W końcu dostałam skierowanie na badanie urodynamiczne,zobaczymy co wykaże,a na razie dostałam leki.
Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
1grazia42
Posty: 115
Rejestracja: 10 lut 2013, o 19:11
Wiek: 43

Re: Wysiłkowe nietrzymanie moczu - mapa41

Post autor: 1grazia42 »

Witaj Helenko :) Mam nadzieję że trafisz tutaj ,operację z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu miałam trzy tygodnie temu.Jestem świeżutko i na bieżąco ,jakiekolwiek masz pytania na każde ci bardzo chętnie odpowiem,wszystko da się rozwiązać nie martw się jest to dość prosty zabieg , juz po kilku dniach można w miarę dobrze funkcjonować,efekty są wręcz natychmiastowe. Operacja jest całkowicie refundowana przez NFZ. Helenko czekam na ciebie :)
Po operacji 27.01.13 z powodu NTM metodą TVT.
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Wysiłkowe nietrzymanie moczu - mapa41

Post autor: olikkk »

monia0123 03.02.13, 19:07

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,1 ... =Forum_pow

Witam.
Jestem na forum nowa. W skrócie opiszę mój problem. W 2004 r. zachorowałam na twardzinę układową, zapalenie wielomięśniowe i zespół Renoyda (leczę się na reumatologii). w 2006r. usunięto mi macicę z szyjką ale bez jajników. od tego czasu mam problemy z utrzymaniem moczu. nie są to jakieś wielkie dolegliwości ale codziennie muszę zakładać cienką podpaskę a gdy jestem przeziębiona (kaszel, kichanie)to muszę zakładać grubą. to samo dzieje się gdy mam pełny pęcherz a np. usłyszę szum lecącej wody. w nocy kilka razy wstaję do toalety.
Porozmawialam z ginekologiem o moim problemie - przepisała mi uroflow2 ale mi nie pomogło. powiedziała że muszę zrobić badanie urodynamiczne to wtedy przepisze mi skuteczniejsze leki ale warunkiem ich refundacji jest własnie to badanie. po ok. roku zrobiłam to badanie - wyszła mi postać mieszana nietrzymania moczu i lekarz który robił to badanie powiedział że kwalifikuję się do zabiegu. i na tym koniec - on nie dał mi skierowania a moja ginekolog, gdy wróciłam z tym badaniem byla zdziwiona że go nie dostalam i przepisała mi tylko te obiecane refundowane leki które miały sprawiać cuda. niestety oprócz ceny (przy płatności 30% - ok.60 zł.za 30 tabletek - normalnie kosztują 180zł)nic dobrego mi nie przyniosły. w związku z moimi reumatologicznymi chorobami musiałam brać sterydy i mam zespół suchego oka a te tabletki jeszcze bardziej wysuszają sluzówki - są suche oczy, wyschnięta jama ustna i nosowa, opuchnięcia stawów. ginekolog zdecydowała że pozostaje mi operacja ale nie wie gdzie i kto ma mi ją wykonać. podala mi nazwisko ginekologa ze Zgorzelca (ordynatora odziału ginek.) i powiedziala że niestety musi to przejsc przez gabinet prywatny i jak ordynator zadecyduje że kwalifikuję się do zabiegu na ginekologii to ją wykona a gdy stwierdzi się że nie nadaję się to zostaje mi urolog. mam się zastanowić i dać jej odpowiedz a narazie dalej "wysuszające" leki. poczytałam trochę o tym lekarzu na forum i napewno do niego się nie zgloszę! czy wiecie może gdzie w okolicach Legnicy można bez stresu zrobić taki zabieg?
Pozdrawiam wszystkie forumowiczki i proszę o wyrozumialośc za moją pisaninę
Awatar użytkownika
1grazia42
Posty: 115
Rejestracja: 10 lut 2013, o 19:11
Wiek: 43

Re: Wysiłkowe nietrzymanie moczu - mapa41

Post autor: 1grazia42 »

1grazia42 04.02.13, 12:03

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,1 ... tml?wv.x=2

Monia nie mieszkam blisko ciebie więc nie mogę ci podpowiedziec , ale w moim przypadku ,właśnie minął tydzień od takiej operacji ,miałam problem z wysilkowym nietrzymaniem moczu,wiem jakie to trudne i uciążliwe borykałam się z tym 5 lat to był istny problem,u mnie zajmował się tym urolog i operację miałam też na takim oddziale,postaraj sie o skierowanie do takiego specjalisty,wcale nie trzeba prywatnie,ja miałam wszystko z NFZ i nie zapłaciłam ani zlotowki za nic.Wiem że tabletki są bardzo drogie też przez to przechodziłam,ja miałam badanie tylko cystoskopie i po tym badaniu zostałam zakwalifikowana do tego leczenia.Jeśli będziesz miała jakies pytania to smiało,możesz tez przeczytać na moim profilu jak to wyglądało.życzę powodzenia,walcz o swoje.
Zablokowany

Wróć do „Rodzaje zabiegów i operacji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość