Najczęstsze dolegliwości po operacji

asia
Posty: 50
Rejestracja: 9 lip 2013, o 16:27
Wiek: 60
Data operacji: 0- 0-2013
Metoda operacji: przez pochwę
Powód operacji: Obniżenie narządu rodnego.
Zakres operacji: histerektomia
Wynik HP: dobry

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: asia »

Witaj Nemecka,ja jestem już 8 tygodni po operacji i jeszcze pobolewa mnie w dole brzucha.Masz rację potrzebujemy czasu.Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Maj 2013r przezpochwowe usunięcie macicy.Jestem z woj śląskiego.
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: olikkk »

Ciosku ja też bym obstawiała stres :( To draństwo potrafi narozrabiać gdzie nie trzeba :(
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Hania_nowa
Posty: 15
Rejestracja: 31 sie 2013, o 23:42
Wiek: 56
Data operacji: 26 sie 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: mięśniaki
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Gynodian Depot

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: Hania_nowa »

Witaj Olikkk i dziewczyny. Super forum na razie sobie czytam, bo jestem tydzień po operacji usunięcia macicy z przydatkami.Brzuch mam jak balon, ale już wiem ,że mam kupić koper włoski i espumisan w saszetkach. Ogólnie jestem pozytywnie nastawiona po przeczytaniu Waszych wypowiedzi. Ćwiczę jak kazała Pani rehabilitantka w szpialu, jem lekkostrawne potrawy, piję dużo wody, wiem, że trzeba czasu zeby się poukładało. Nie spodziewałam się ,że po takiej operacji będzie taki problem z jelitami? Przecież ich nie dotykali( chyba) .Bardziej bałam się rany pooperacyjnej , ale ta na zewnątrz to pikuś w porównaniu z tym co w środku.Najważniejsze ,że już po.........
Awatar użytkownika
Beaplus
Posty: 223
Rejestracja: 13 lut 2013, o 09:23
Wiek: 44
Data operacji: 08 mar 2011
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy, usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: Beaplus »

Witaj Haniu. Miło, że do nas dołączyłaś. :ymhug: :ymhug:
Masz rację najważniejsze, że już jesteś po operacji, teraz powolutku, ale będzie już coraz lepiej.
Jak czytałaś nasze forum te pewnie już wiesz, że musisz teraz bardzo na siebie uważać i przede wszystkim nie dźwigać. Organizm będzie powoli dochodził do siebie i jeszcze przez jakiś czas będziesz odczuwać pewne dolegliwości , ale z każdym dniem będzie lepiej. Tak jak już Karma napisała jeżeli masz tylko jakieś wątpliwości to pytaj o wszystko. :-* :-*
ObrazekPlusik
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: olikkk »

Haniu witam Cię bardzo cieplutko w naszym towarzystwie :kolobok_give_rose:
Cieszę się bardzo, że jesteś z nami :) choć niekoniecznie, że musiałaś zostać kolejną Syrenką :( ale jak mus to mus, więc trzeba się z tym pogodzić i żyć dalej jak każda z nas :)
Oj tak wiem coś o dolegliwościach jelitowych, a szczególnie o zaparciach :( O tym chyba każda z nas wolałby zapomnieć .... ;) ale da się przeżyć i to, więc cierpliwości, aż wszystko się w środku ułoży i będzie dobrze :)
Tego Ci z całego serca życzę i zapraszam do nas, nie tylko z powodu dolegliwości, ale też żeby z nami zwyczajnie spędzić czas wolny, którego teraz będziesz miała pod dostatkiem ;) W tym celu czekamy na Ciebie w pogaduszkowym wątku
viewtopic.php?f=2&t=234
gdzie zawsze znajdzie się ktoś, kto Cię przytuli i porozmawia :)
Pozdrawiam Cię cieplutko :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
aneta
Posty: 134
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:03
Wiek: 38
Data operacji: 07 sie 2013
Metoda operacji: laparoskopia
Powód operacji: nieprawidłowy wynik hist-pat z materiału pobranego z macicy i szyjki macicy, mięśniaki
Zakres operacji: macica z jajowodami
Wynik HP: atypowy przerost endometrium ASCUS
Terapia hormonalna: nie stosuję

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: aneta »

Cześć Haniu,
ja jestem dokładnie miesiąc po operacji i do trzech tygodni z jelitami była masakra. Tak jak piszesz problemy z ranami w porównaniu z jelitami to pikuś był :( posłuchałam naszych Syrenek i wspomagałam się espumisanem, śliwakami suszonym z jogurtem naturalnym (obowiązkowo rano jadłam), piłam też wodę przegotowaną na czczo, szklankę. Pomogło, szczególnie suszone śliwki. Aha, i jeszcze przez tydzień czopki glicerynowe. Dobrze mi też robiło chodzenie, a nie leżenie, wtedy jelita lepiej pracowały.
Hania_nowa
Posty: 15
Rejestracja: 31 sie 2013, o 23:42
Wiek: 56
Data operacji: 26 sie 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: mięśniaki
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Gynodian Depot

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: Hania_nowa »

witaj Aneta , już jest lepiej jem małe porcje, częściej,no i czopki, ale nie zawsze . Mam przyjaciółkę która mnie wyprowadza razem ze swoim pieskiem. Nie ma zmiłuj, muszę iść z nią do lasu. Martwi mnie bardziej mój wystający brzuch ( mam 170 cm i ważę 62,5Kg) wcześniej miałam trochę brzuszka, ale nie tyle? Ranę mam zszytą dziwnie, pod spodem gładko a nad nią wisi skóra. Nie mam pojęcia czy to prawidłowo, czy nie. A nad blizną robi sie mały i twardy wałeczek.
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: olikkk »

O Haniu widzę, że masz osobistego anioła stróża, który dba o to, żebyś nie miała zrostów ;)
Bardzo ładnie, tylko żebyś nie przesadziła, bo szybciutko bardzo wyszłaś na świat, ale jak masz obstawę to nic Ci nie grozi ;)
A Twój wałeczek to z pewnością nasza sławetna oponka ;))
Każda z nas podejrzliwie spoglądała na to "coś" co nad raną się pojawiło, ale tak to właśnie wygląda na początku ;)
Trochę na ten temat sobie pisałyśmy w tym wątku

viewtopic.php?f=9&t=66&hilit=oponka+na+brzuchu

więc możesz sobie tam zerknąć :)
Jesteś szczupła, więc szybko powinnaś się jej pozbyć :)
Pozdrawiam Cię serdecznie :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Hania_nowa
Posty: 15
Rejestracja: 31 sie 2013, o 23:42
Wiek: 56
Data operacji: 26 sie 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: mięśniaki
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Gynodian Depot

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: Hania_nowa »

Po prostu jesteście wszystkie super !!!!!!!!! trochę poczytałam stare wątki no i już się przestałam stresować. Ja chyba za dużo chcę 1,5 tygodnia od operacji. Czas,czas,czas.......... I tak super,że nie muszę brać środków przeciwbólowych.
asia
Posty: 50
Rejestracja: 9 lip 2013, o 16:27
Wiek: 60
Data operacji: 0- 0-2013
Metoda operacji: przez pochwę
Powód operacji: Obniżenie narządu rodnego.
Zakres operacji: histerektomia
Wynik HP: dobry

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: asia »

Witaj Haniu :ymhug: Nie podpowiem Ci,jak pozbyć się oponki,bo moja operacja odbyła się przez pochwę.Nie wiem,czy nie za szybko wybrałaś się do lasu na spacer,uważaj na siebie,bo w środku było wszystko naruszone i potrzeba czasu na wygojenie.Zazdroszczę Ci,że jesteś tak szczupła.Ja przy wzroście 165 ważę 80 kg.W krótkim czasie przeszłam dwie operacje i chyba to leniuchowanie sprawiło,że 5 kg przytyłam. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Maj 2013r przezpochwowe usunięcie macicy.Jestem z woj śląskiego.
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: olikkk »

Haniu jak się miewasz po kilku kolejnych dniach rekonwalescencji ?
Pozdrawiam Cię cieplutko :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Hania_nowa
Posty: 15
Rejestracja: 31 sie 2013, o 23:42
Wiek: 56
Data operacji: 26 sie 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: mięśniaki
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Gynodian Depot

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: Hania_nowa »

Czuję się bardzo dobrze, wszystko robię oprócz dźwigania (tzn. na stojąco prasuję, gotuję obiadki ). Dziewczyny piszą, że za wcześnie wyszłam na spacer, ale w szpitalu rehabilitantka kazała nam chodzić dobę po operacji. Dzisiaj idę do teatru- jestem z Zielonej Góry i dzisiaj u nas zaczyna się Winobranie (fajna impreza, cały tydzień koncerty, teatr, targi staroci). W następnym, tygodniu jadę na kontrolę do mojego profesora Sajdaka, polecam go bardzo i nawet nie myślę o wyniku histopatologicznym no bo jaki ma być? wiadomo dobry . W ogóle nie mogę narzekać na NFZ pielęgniarki w klinice w Poznaniu na Polnej bardzo miłe, jak któraś pacjentka nadusiła na dzwonek w następnej sekundzie była pielęgniarka UŚMIECHNIĘTA .Nie przesadzam z aktywnością, ale spaceruję ,jem mało ,a często. Czuję te jelita ,nie jest źle. Po operacji miałam 6,70 mmol/L hemoglobiny stąd osłabienie ,ale ja wcześniej się trochę ruszałam (basen,rower) to chyba dlatego nawet nie jestem specjalnie zmęczona. Będzie dobrze. Pozdrawiam serdecznie wszystkie Syrenki.
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: olikkk »

Haniu no to super :-bd Widocznie Hanie tak mają ;) Inna nasza Hania ( ukrywająca się pod innym nickiem ;) ) zupełnie tak jak Ty szybciutko wracała do formy :)
To życzę Ci dziś miłych wrażeń i udanego całego weekendu :)
A szpitala i opieki medycznej gratuluję Ci i cieszę się, że Ty również trafiłaś w dobre ręce :)
Wszystkiego dobrego Ci życzę :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Hania_nowa
Posty: 15
Rejestracja: 31 sie 2013, o 23:42
Wiek: 56
Data operacji: 26 sie 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: mięśniaki
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Gynodian Depot

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: Hania_nowa »

ciosku, co to za prasowanie, dwie koszulki i jedne spodnie. Ja mam dorosłe dzieci i nie mieszkają z nami ,więc nie mam dużo pracy, mój mężuś chodzi koło mnie jak bym była ze szkła. Nie pozwala mi nic robić. Na pewno nie dźwigam i nie sprzątam,ale przecież nie będę leżeć ,chodzę sobie z koleżanką po lesie i widzę ,że jest coraz lepiej, czuję się bardzo dobrze. Idę w środę do pracy ( na 2 godz.muszę). Nie pracuję fizycznie ,mam swoją firmę i muszę zobaczyć czy się nie rozpada. Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: olikkk »

Haniu przypominasz mi kilka Syrenek (jeszcze ze starego forum ... http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,1 ... wv.x=2&v=2 ) które w ekspresowym tempie wracały do zdrowia i pełnej sprawności po operacji ;) One też miały swoją firmę, bądź bardzo odpowiedzialne stanowiska no i do tego praca była ich żywiołem, w którym się czuły jak ryba w wodzie ;) No i tak się zastanawiam, czy to aby nie działa wyjątkowo mobilizująco na pacjentkę :-\
Ale zastanawiam się cały czas, jaki ten szybki powrót do pracy miała wpływ na ich dalsza kondycję zdrowotną :-? Tego niestety nie wiem, bo zniknęły z forum raz na zawsze :kolobok_girl_witch: i tyle ich widziałyśmy ;) Po cichu sobie tłumaczę, że mają się dobrze, bo gdyby tak nie było, to pewnie by sobie o nas przypomniały ;)
Choć wiem też są wyjątki, że ktoś ma własną firmę, lubi swoją pracę, a z tym powrotem do sprawności nie było tak łatwo ... :-? ..... ;)
Tobie życzę oczywiście szybkiego powrotu do zdrowia i dobrej kondycji fizycznej zarówno Tobie jak i Twojej firmie :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Hania_nowa
Posty: 15
Rejestracja: 31 sie 2013, o 23:42
Wiek: 56
Data operacji: 26 sie 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: mięśniaki
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Gynodian Depot

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: Hania_nowa »

Do pracy mam blisko ,zresztą jadę samochodem. Pracowników mamy dobrych i sprawdzonych. Nie przesadzam z pracą, swoje się napracowałam ( od 8-20 parę lat ) Jesteśmy z mężem "na swoim" 23 lata (40 pracowników) teraz zmniejszyliśmy firmę (nikogo nie zwolniliśmy pracują dalej pod inną nazwą na takich samych warunkach). Trochę świadomie wyhamowaliśmy, mamy mniej, ale nie chcemy inaczej . Rozpisałam się nie na temat... mam pytanko , jeżeli do tej pory po operacji (2tyg) nie mam żadnych objawów menopauzy, ani uderzeń gorąca , ani trzęsawek itp. mam przecież usunięte wszystko łącznie z jajnikami, to czy powinnam stosować HTZ czy już dać sobie spokój. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
xxxgosienka43xxx
Posty: 324
Rejestracja: 11 lut 2013, o 15:09
Wiek: 48
Data operacji: 08 mar 2012
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: usunięcie macicy ( z powodu mięśniaków ) bez przydatków
Wynik HP: Ok

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: xxxgosienka43xxx »

cios pisze:Niestety to nawet nie jest trądzik różowaty.....Absolutnie wykluczony przez dermatologa...A problemy zaczęły się grubo przed zainstalowaniem klimatyzacji. dzięki jednak za chęc pomocy i wysłuchania mnie, bo w domu wciąż tylko pytaja dlaczego jesteś taka czerwona????????????? Bo burak jestem i już

Ja Ci zaraz tu dam burak ! U nas na forum w lokalnej gazecie był kiedyś taki temat :" Po czym poznajesz buraka ? I jeden wpis utkwił mi w głowie : Buraka poznaję po tym,że ma tabliczkę z imieniem włożoną za przednią szybę samochodu a pierwsze zęby, które ma widoczne to ...piątki .....ha ha ha . Pozdrawiam.
Obrazek 47 lat, 8 marca 2012 usunięta macica bez przydatków h-p (ok) , zachodniopomorskie - do morza mam 10 km Obrazek
Awatar użytkownika
Gosiakful
Posty: 63
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 10:38
Wiek: 47
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: torbiel endometrialna jajnika
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: tak

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: Gosiakful »

Witaj, Haniu :ymhug:
No ja myślałam, że szybko wróciłam do pracy (po miesiącu).
Ale Ty??? Mistrzostwo świata!!!
Jednak uważaj bardzo na siebie, jak radzą dziewczyny, bo to naprawdę ważne... :x
Jeżeli chodzi o hormony, to myślę, że najważniejsze jest, jaki był Twój "status hormonalny" ;) - jak to mówią lekarze - przed operacją.
Jeżeli byłaś już po menopauzie i nic wcześniej nie brałaś, to hormonów raczej się nie wprowadza. Jajniki i tak już nie pracowały, więc tylko można niepotrzebnie namieszać.
A jeżeli jeszcze miesiączkowałaś, to wszystko zależy od Twojego samopoczucia.
No ale jak Ciosek wspomniała, co lekarz to inna opinia. W razie potrzeby trzeba rozmawiać ze swoim ginem.
Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie :x
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: olikkk »

Podpisuję się Haniu pod tym co mówią dziewczyny :)
Całkiem możliwe, że Twój organizm już jest na takim etapie, że brak jajników nie narobił większego zamieszania i hormony nie będą potrzebne :)
Poobserwujesz się do czasu najbliższej wizyty u ginekologa i razem podejmiecie decyzję, czy terapia jest potrzebna, czy poradzisz sobie bez niej :)
Trzymaj się i mimo wszystko jednak uważaj na siebie :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Najczęstsze dolegliwości po operacji

Post autor: olikkk »

Haniu mija kolejny tydzień od operacji i jak Twoje samopoczucie ?
Spacerki pewnie coraz przyjemniejsze :)
Pozdrawiam cieplutko :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Zablokowany

Wróć do „Najczęstsze dolegliwości po operacji i jak sobie z nimi radzić”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość