Dla jasności sprawy

Informacje na temat forum - proszę pisać na mail: syrenka@duszki.pl
W tej chwili forum nie ma opiekuna i moderatora. Pełni rolę archiwum wpisów z lat 2013/14.

W przypadku chęci zablokowania konta, dokonania wpisu, wszelkich innych zmian - kontakt podanym mailem.
Zablokowany
admin_duszek_zbyszek
Administrator
Posty: 159
Rejestracja: 1 gru 2012, o 14:04
Wiek: 46

Dla jasności sprawy

Post autor: admin_duszek_zbyszek »

Sieradz, 12.06.2014 r.

Dzień dobry!

Jedna z Pań podsyła posty: popatrz, a my zrobiłyśmy tobie/wam na złość, poszłyśmy sobie stąd. Tak porażającą bezmyślność trudno sobie nawet wyobrazić, a dodatkowo podejrzewam, ze ta Pani myśli tak naprawdę. Wyjaśnię więc to błędne mniemanie. Zresztą Pani ta jest jedyną naruszającą regulamin forum - o czym niżej.

Uprzejmie wyjaśniam następujące sprawy:

1. Odpowiadając na posty Pani cieszącej się, że zrobiła na złość Duszkom: istnieje porzekadło o dzieciach: "na złość mamie odmrożę sobie uszy". Jeśli oferujemy jako organizacja Duszki pomoc charytatywną, to można z tego korzystać lub nie. Podobnie dla Duszków nie jest ani korzyścią, ani stratą - że z tego co oferujemy ktoś skorzysta lub nie. My staramy się jedynie inicjować pewne działania i samodzielność. Wolną wolę i wybieranie własnej drogi szanujemy - więcej: cieszymy się z tego. Współpracujemy charytatywnie z kilkoma osobami prywatnymi, a także organizacjami - każdy może się zgłosić do nas z pytaniem, potrzebą i pomysłem (i jak dotąd zawsze współpraca układała się dobrze).

2. Forum Syrenek (a dokładniej jedna z Pań, tu nie ma odpowiedzialności zbiorowej) naruszyło własny, główny punkt regulaminu widoczny na stronie głównej: "Życzliwość i poszanowanie godności drugiego człowieka - to u nas najważniejsze :)" Już nawet nie liczę bardzo ważnych wymogów strony Duszki. Ten punkt zamiast być wprowadzonym realnie w życie - został świadomie zlekceważony przez Panią Moderator (i to jest zasadniczy problem współpracy).
W postach forum pojawiły się określenia naruszające godność innych osób (moim i nie tylko moim zdaniem obrażające), w tym w szczególności osób, które nie miały możliwości odpowiedzi na forum. Poniżanie, obrażanie - jest na stronie Duszki absolutnie niedopuszczalne.
Główne zaobserwowane wypowiedzi dotyczyły Mężów - Drogie Panie: sprawy małżeńskie to kwestie intymne, nie ma potrzeby wywlekania tego na publiczne forum. Tylko u psychologa, lekarza czy księdza - oraz w sądzie - można o tym mówić, a nie informować świat, że mąż jest taki lub owaki, siorbie lub mlaska. Nawet brak miłości nie uzasadnia przedstawiania małżonka w złym świetle, a nadal wymaga szacunku jak do każdej osoby.

3. To nie Panie odeszły, ale to ja postawiłem Głównego Moderatora przed jednoznacznym wyborem: musi Pani zacząć wypełniać wymogi regulaminu (waszego własnego regulaminu!). Pani Moderator zamiast wziąć się do pracy zdecydowała w imieniu wszystkich Pań, że wolicie odejść. Jakoby naruszono waszą wolność i swobodę wypowiedzi. Wasza sprawa - tylko czy rzeczywiście wiedziałyście kto i na podstawie jakiej sprawy za Was decydował? Ale też nikt nikogo nie wyrzucał! - a na pewno Duszki nie wyrzucały Syrenek.

4. Hasło mojego mieszania się w sprawy Pań jest zwykłym nadużyciem. Pilnuję regulaminu i to o ile jest sytuacja, gdy Główny Moderator pozostaje głuchy i bezczynny. Unikałem mojego kontaktu z Paniami w takim sensie - że wszelkie moje oferty pomocy lub inne sugestie były odrzucane (Pani Główny Moderator nie życzyła sobie tego, nie wiem jak pozostałe Panie) - nigdy się nie narzucałem. Zamiast tego miałem w okresie działania forum kilkanaście/kilkadziesiąt maili w sprawie Waszych sporów, "pączkowania" do innych nowych forów, oskarżeń o kółka wzajemnej adoracji, podejrzliwości, nieufności (nie dotyczy wszystkich, ale części na pewno). Mogłem tylko nawoływać do jedności.

5. Jest pewna przykrość, że zauważam odrobinę niespójności w deklaracjach i działaniach. Piękne okazyjne życzenia, ale na odchodne brak nawet "dziękuję i do widzenia". Do tej pory tylko jedna z Pań odważyła się na to.

Forum na dziś pozostaje w stanie zamrożenia (w taki stan wprowadziła je Pani Moderator). Ale każda z Pań może zechcieć wrócić do podjętych tematów - trzeba się zgłosić, bo dotychczasowe wypowiedzi nadal pozostają Waszą własnością. Jednocześnie ja nie będę tam ingerował, o ile nie będzie to na wyraźną prośbę którejś z uczestniczek - i jeszcze ważniejsze: absolutnie nie mam czasu na realizowanie dozoru forum, prywatne prośby kasowania jakiś wpisów itp. Będę tylko dezaktywował Panie, raz na jakiś czas - o ile otrzymam zgłoszenie. Aktualne forum podtrzymam zgodnie z zasadami ok. 1 roku, to znaczy że ok. 1 czerwca 2015 zostanie ono ostatecznie wyłączone.
Jeśli będą inne pomysły - proszę o kontakt na podanego maila.

UWAGA: nic nie wiem o zmianach uniemożliwiających logowanie, wysyłanie PW, ja tu nie robię żadnych istotnych zmian. Jak napisałem: mogę na życzenie forumowiczki odblokować wątek - ponieważ zostały zablokowane przez Panią Moderatora (nie wiem czy za zgodą wszystkich zainteresowanych Pań).

UWAGA UWAGA UWAGA: proszę podczas wysyłania prośby o usunięcie konta WYRAŹNIE napisać - czy z usunięciem postów czy nie. Mnie to obojętne, ale muszę wiedzieć jaką opcję kliknąć. Ponadto proszę wysyłać takie zapotrzebowanie WYŁĄCZNIE na adres syrenka@duszki.pl (tak jak zaznaczyłem w głównej części tego działu - ja teraz nie zaglądam i nie zamierzam zaglądać do np. PW). - jedna z Pań miała tu o to pretensje - ale tylko narobiła mi dodatkowej pracy, bo przeglądałem pocztę, spam i inne - zanim znalazłem to na PW. Ze względu na braki czasu kasowanie będę robił raz na 2-3 dni.

Pozdrawiam
Duszek Zbyszek
---
Administrator: Duszek Zbyszek http://www.duszki.pl oraz http://www.zjk.pl
Zablokowany

Wróć do „Informacje dla Syrenek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość