Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Zablokowany
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Post autor: olikkk »

Wątek jest kontynuacją założonego wcześniej, który można prześledzić tutaj

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,1 ... odowa.html
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
chinka
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2013, o 09:52
Wiek: 31
Data operacji: 26 sie 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: krwotok przy cesarskim cięciu, łożysko przodujące przyrośnięte
Zakres operacji: usunięta macica bez przydatków
Terapia hormonalna: nie mam żadnej

Re: Histerektomia okołoporodowa

Post autor: chinka »

Witam ciepło choć za oknem plucha :)
Z kim tudzież na którym forum mogłabym porozmawiać odnośnie zmian jakie mogą zajść w moim organizmie?
Czy prawdą jest ze moje jajniki przestaną szybciej pracować?
Czy prawdą jest ze przez zachwianie gospodarki hormonalnej mimo pozostawionych jajników mogę przybierać na wadze?
no i co ze sprawami intymnymi?
Moje pytania mogą wydać się dziwne, ale lekarze nie odpowiedzieli na nie a ja mam małe dzieci, jestem w miarę młoda i męża tez mam w miarę młodego i troszeczkę się w tym gubię. na ogół jest dobrze ale mam różne dni.

Pozdrawiam :-*
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Post autor: olikkk »

Chinko witam Cię cieplutko na naszym forum :)
Myślę, że tu właśnie możesz zadać te pytania i znajdziesz na nie odpowiedź naszych Syrenek w różnym wieku i z różnymi doświadczeniami :)
Ja akurat reprezentuję już inne pokolenie, oraz inny zakres operacji, która miała miejsce dużo później niż u Ciebie.
Mogę więc z mojego doświadczenia powiedzieć, że musiałam zastosować HTZ i stosują ją z powodzeniem do dziś.
Czuję się bardzo dobrze, na wadze nie widzę zmian od operacji, sprawy intymne pozostały w normie, a nawet mogę powiedzieć, że jest lepiej ;)
Na ten temat pisałyśmy w dwóch wątkach, których lekturę Ci polecam ;)


viewtopic.php?f=11&t=60

viewtopic.php?f=12&t=86

Więcej z pewnością napiszą inne panie, może też te z młodszego pokolenia ;)
Ja trzymam kciuki, żebyś pomimo operacji miała się dobrze jak najdłużej, czego Ci życzę z całego serducha :x
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
chinka
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2013, o 09:52
Wiek: 31
Data operacji: 26 sie 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: krwotok przy cesarskim cięciu, łożysko przodujące przyrośnięte
Zakres operacji: usunięta macica bez przydatków
Terapia hormonalna: nie mam żadnej

Re: Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Post autor: chinka »

Dziękuj bardzo za miłe powiatanie i odpowiedzenie na pytania. Znaczy to dla mnie dużo:*
Pozdrawiam i miłego dnia życzę
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Post autor: olikkk »

Chyba przyciągnęłam Cię myślami :) Często tak mam ;)
Chciałam zapytać jak się czujesz i co u Ciebie słychać :)
Czy jajniki pracują dobrze ?

Pytałaś, czy szybciej przestaną pracować .... to trudno powiedzieć, bo u każdej z nas jest nieco inaczej.
Są panie, które nie mają wcale z nimi problemu, nawet jak zostaje jeden to sobie doskonale radzi i pracuje za dwóch ;)
Tak ma przez wiele lat koleżanka w moim wieku i ma się bardzo dobrze :)
Są przypadki, że jajniki sobie nie radzą i trzeba się wspomagać hormonami, albo nawet pojawiają się na nich torbiele,
ale to już tak Ci tylko wspominam na wypadek, gdybyś zauważyła, że coś się dzieje nie tak.
Wtedy koniecznie do lekarza, im szybciej tym lepiej, bo zaleci odpowiednie leki i problem można szybo rozwiązać,
czego dowody liczne mamy na tym forum :) Oczywiście tego Ci nie życzę, a ponieważ jesteś młodziutka, to mam nadzieję,
że organizm sobie poradzi ze zmianami i będzie dobrze, czego Ci z całego serducha życzę :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
chinka
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2013, o 09:52
Wiek: 31
Data operacji: 26 sie 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: krwotok przy cesarskim cięciu, łożysko przodujące przyrośnięte
Zakres operacji: usunięta macica bez przydatków
Terapia hormonalna: nie mam żadnej

Re: Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Post autor: chinka »

Witam:)
Moje jajniki podobno pracują dobrze a przynajmniej tak było 4 tygodnie temu.Zauważam jednak zmiany nastrojów jak w ciąży albo i gorzej i zmiany na wadze. Po operacji byłam grubsza niż w ciąży wpompowano we mnie tyle krwi i płynów, miałam nie proporcjonalne ręce, bo pani położna przyspieszyła kroplówkę.W domu jakoś w końcu ta woda ze mnie zeszła. Zauważyłam jednak, ze tyję w przeciągu 4 tygodni przybrałam ok 3-4 kg a nie siedzę w lodówce bo z dójką małych dzieci trochę ciężko.nie wiem tylko co robić??Lekarz kazał mi przyjść na wizytę dopiero w grudniu.Odnoszę zresztą wrażenie że wszyscy którzy znali mój przypadek po postawieniu mnie na nogi nie chcą mnie oglądać.
I zaś jestem przerażona mam 162 cm wzrostu a waże 89 kg nie mówię że ogólnie byłam piórkiem ale teraz przeraża mnie że mogę się rozrosnąć wszerz.
Najgorsze że nie wiem czym wzrost wagi jest spowodowany?podobno gospodarka hormonalna moze się normować 6 miesięcy??czy to prawda??w ogóle co mam robić?
Tyle problemów a tu padają od niektórych debilne stwierdzenia że już jest dobrze, ze wszystko w porządku. Jakgdyby maciaca odrastała.
Awatar użytkownika
cass80
Posty: 142
Rejestracja: 6 mar 2013, o 14:48
Wiek: 33
Data operacji: 27 mar 2013
Metoda operacji: cięcie pionowe
Powód operacji: rak szyjki macicy Ia1 G2
Zakres operacji: Usunięcie macicy, transpozycja jajników
Wynik HP: OK (Brak komórek rakowych w pobranym materiale)

Re: Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Post autor: cass80 »

Witaj, chinko. Z tymi jajnikami jestem w podobnej sytuacji. Jestem już ponad 6 miesięcy po operacji i faktycznie troszkę mi się też przytyło i ciężko mi to zrzucić. Ale nie jakoś znacznie....Nie wiem czy to wina jajników, ja mam je dodatkowo przetransportowane pod żebra, więc mają jeszcze gorzej, że tak powiem, ale jak na razie dają radę :-) Nadal czuję cykle....mam te dni "przed okresem" kiedy czuję się nabrzmiała i napompowana wodą, mam apetyt za troje, szczególnie na słodkie, a potem przychodzą te dni kiedy praktycznie wmuszam w siebie jedzenie i nie ciągnie mnie do słodkiego (wtedy też następuje spadek wagi) Tak miałam zawsze przed operacją, więc to mnie raduje. \:D/
Jeśli chodzi o seks to u mnie się nic a nic nie zmieniło, nie mam żadnych problemów z nawilżeniem, sama jestem zdziwiona skąd tyle tego śluzu mi się bierze :p jest naprawdę tak samo jak było przed!!
Jeśli chodzi o długość życia jajników to niestety.....będą pracować krócej.....wcześniej dostawały ukrwienie z macicy a teraz tego nie mają....mi już pani profesor powiedziała, że w najlepszym przypadku tuż po 40 tce będę przechodzić menopauzę, ale tak jak pisałam już wcześniej moje jajniki mają jeszcze gorsze środowisko więc Twoje może dłużej pochodzą, czego Ci życzę :-)
Musze zmykać niestety, jak będziesz miała jakieś pytania to śmiało pytaj
Pozdrawiam Cię serdecznie
Awatar użytkownika
cass80
Posty: 142
Rejestracja: 6 mar 2013, o 14:48
Wiek: 33
Data operacji: 27 mar 2013
Metoda operacji: cięcie pionowe
Powód operacji: rak szyjki macicy Ia1 G2
Zakres operacji: Usunięcie macicy, transpozycja jajników
Wynik HP: OK (Brak komórek rakowych w pobranym materiale)

Re: Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Post autor: cass80 »

bulbinko, troszkę źle mnie zrozumiałaś (czy też panią profesor), ona podała mi czas od usunięcia macicy, mój wiek to sprawa drugorzędna w tym wypadku...pewnie gdybym miała lat 42 to powiedziałaby mi, że spokojnie do 50 moje jajniki popracują....chodzi o to, że bez macicy okres pracy jajników jest skrócony bez względu na wiek....nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam, mam nadzieję, że tak.....pozdrawiam :)
chinka
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2013, o 09:52
Wiek: 31
Data operacji: 26 sie 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: krwotok przy cesarskim cięciu, łożysko przodujące przyrośnięte
Zakres operacji: usunięta macica bez przydatków
Terapia hormonalna: nie mam żadnej

Re: Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Post autor: chinka »

Witam! I za odpowiedzi i wsparcie pięknie dziękuję!
Eh tyle rzeczy z którymi trzeba się pogodzić! Ale kto jak nie ja da radę;)
A odnośnie stwierdzeń chodziło mi o teściową.
Pozdrawiam :*
wiki270
Posty: 9
Rejestracja: 22 maja 2013, o 10:44
Wiek: 28
Data operacji: 01 lut 2012
Metoda operacji: cięcie pionowe

Re: Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Post autor: wiki270 »

Witaj Chinko :)
Mnie też zostawiono jajniki.Po operacji właściwie kilka dni po powrocie do domu zaczęłam odczuwać napady ciepła zimna zmienne nastroje myślałam ,że to menopauza się zaczyna byłam przerażona.Od razu zaczęłam szukać pomocy w naszym forumkowie.Niezawodne Syrenki odpowiedziały mi ,że to tak normalnie po operacji się dzieje organizm musi się przyzwyczaić.Także o menopauzie możesz narazie zapomnieć.Jeśli chodzi o kilogramy mnie to akurat trochę ubyło, ale tak jak zauważyła vika45 może z tarczyca jest coś nie halo?Musisz to sprawdzić. :) a sprawy intymne ....zajrzyj do wątku o naszych pierwszych razach po operacji :)mnie pani doktor zapisała takie globulki cicadrina używałam ich po operacji czułam, że tak potrzebuje ale teraz juz oki nie muszę(no może czasem raz na 3-4 tyg)!Głowa do góry uśmiech na buzkę ciesz się życiem i rodzinką !!!Wszystkiego dobrego Tobie życzę :) zdrówka :) :) :)
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Post autor: olikkk »

Trochetrudna :-* Wiem, że dla Chinki jesteś teraz najbardziej kompetentną i potrzebną duszyczką :x
Obu Wam i Wiki i wszystkim tu obecnym życzę wszystkiego co najlepsze :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Zablokowany

Wróć do „Usunięcie macicy z powodu komplikacji okołoporodowych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość