Annar_20a

Zablokowany
Annar_20a
Posty: 3
Rejestracja: 1 maja 2013, o 15:44
Wiek: 53
Data operacji: 04 kwie 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: liczne mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy, trzonu, przydatków

Annar_20a

Post autor: Annar_20a »

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,1 ... tml?wv.x=2

annar_20a 30.04.13, 19:40

Witam wszystkie Panie i bardzo wam dziękuję,że tu jesteście :) Jestem 4 tygodnie po operacji macicy,trzonu i przydatków.Mam dziwny wałek na brzuchu , wzdłuż cięcia (cięcie poziome)- niby to opuchlizna niby niepotrzebny kawałek skóry z tłuszczem???.Trudno mi to opisać??? Czy to normalne?To tak dziwnie sterczy wzdłuż całego cięcia?? dzięki Tobie Olikk - dziś jak poczułam się trochę silniejsza dowiedziałam się wielu rzeczy na tematy związane z operacją więc może i o tym coś wiesz??Bardzo proszę :) :) Operujący mnie lekarz jest świetnym fachowcem i wspaniałym człowiekiem ale niestety MILCZKIEM.Wychodząc ze szpitala na trzecią dobę nie wiedziałam nic.Miałam duży brzuch i nie wiedziałam czemu taki jest??Wszystko mnie bolało i nie wiedziałam jakie wziąć leki przeciwbólowe ???Miałam oczywiście wszystkie dolegliwości ,o których pisałyście tzn:zaparcia,brak smaku,poty itd........byłam załamana bo nie mogłam nic wokół siebie zrobić tak jak zawsze.!! Może trochę za późno Was znalazłam bo oczywiście podnosiłam kilka razy moje śliczne wnusie (7 kg), nie nosiłam długo bo sama zdawałam sobie sprawę ,że nie wolno ale nie wiedziałam,że aż do tego stopnia :( .Teraz już nie będę taka gapa i jak pójdę na badanie kontrolne to zaraz poproszę o skierowanie do sanatorium!!!Pozdrawiam wszystkie syrenki
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Annar_20a

Post autor: olikkk »

Annar witam Cię bardzo cieplutko na naszym forum :-*
Cieszę się, że znalazłaś u nas troszkę przydatnych informacji, choć szkoda, że dopiero po operacji, ale lepiej późno niż wcale :kolobok_girl_wink:
Podejrzewam, że problem o którym wspominasz to nasza typowa "oponka" ;))
Troszkę o niej pisałyśmy tutaj viewtopic.php?f=9&t=66
Mamy ją wszystkie i musimy się z nią zaprzyjaźnić na jakiś czas, dopóki nie uzna, że może nas opuścić ;)
Czasem tak się do nas przywiązuje, że zostaje na dłużej, ale jak się uzbroimy w cierpliwość, to z czasem sobie odejdzie ;)
Co do wnusia, to zdecydowanie nie wolno Ci go brać na ręce :-t ale o tym już też doczytałaś jak widzę :)
Warto, żebyś się dobrze zapoznała z tym wątkiem, viewforum.php?f=11
wtedy nie popełnisz więcej błędów ;)
Pozdrawiam Cię bardzo cieplutko i zapraszam serdecznie do nas na dłużej :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Annar_20a
Posty: 3
Rejestracja: 1 maja 2013, o 15:44
Wiek: 53
Data operacji: 04 kwie 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: liczne mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy, trzonu, przydatków

Re: Annar_20a

Post autor: Annar_20a »

To ja nowa syrenka.Bardzo dziękuję kochana Olikkko za odpowiedź.Dziewczynom też podziękuję za słowa otuchy i wyjaśnienie tego terminu "oponka" ;) ;) . Jak muszę się z nią zaprzyjaźnić i Ty to mówisz to już ją lubię :)) Chętnie zadomowię się w Syrenkowie.Dziękuję za zaproszenie i przeniesienie posta na nowe forum.Teraz nie mam nic lepszego do roboty więc będę je poznawać.Może i ja będę mogła komuś kiedyś pomóc.Ale póki co to przeglądam wszystkie wpisy i uczę się na nowo żyć.Ale..6 maja idę na wizytę kontrolną- PIERWSZĄ-nie wiem jak będzie wyglądać? Nie wiem na co mam zwrócić uwagę i jak się przygotować???Czy i tym razem mogę poprosić o pomoc? Czy powinnam się czegoś bać??Przepraszam,że pytam o takie bzdury, ale tak żałuję, że nie znalazłam was wcześniej i nie przygotowałam się do operacji,że teraz próbuję nadrobić.Dziękuję za zrozumienie,pozdrawiam.
Annar_20a
Posty: 3
Rejestracja: 1 maja 2013, o 15:44
Wiek: 53
Data operacji: 04 kwie 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: liczne mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy, trzonu, przydatków

Re: Annar_20a

Post autor: Annar_20a »

Wielkie dzięki.Teraz wiem, że nie jestem sama :-* Będę cierpliwa.Pozdrawiam Cię,ściskam mocno O:-) , życzę zdrówka.
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Annar_20a

Post autor: olikkk »

Annar o pierwszej wizycie lepiej Ci powiedzą nasze Syrenki, które w ostatnich tygodniach i miesiącach takową zaliczyły, bo od mojej minęło ponad 3 lata, więc zbyt wiele nie pamiętam ;)
Lekarz Cię zbada i powinien Ci odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, które najlepiej zapisz sobie na karteczce :)
Jak wiemy z doświadczenia świetnie się sprawdza, bo zwykle w obecności lekarza zapominamy wszystko, o co chciałyśmy zapytać :-ss
Jeśli masz objawy menopauzy, to koniecznie porozmawiaj na temat terapii hormonalnej, bo to dla nas prawdziwe wybawienie :)
Z pewnością będziesz miała ze sobą wyniki badań histopatologicznych i o nich też będziecie rozmawiać, ale zakładam , że będą w porządku, czego oczywiście życzę Ci z całego serca :-*
Jak widzę jesteśmy rówieśniczkami, kochającymi babciami, powód operacji i jej zakres był taki sam, więc wiele nas łączy ;)
Cieszę się, że do nas dołączyłaś i zdecydowałaś zostać z nami na dłużej :)
Mam nadzieję, że będzie Ci z nami dobrze i będziesz nas odwiedzać również w wątku, który odwiedzamy codzienne
viewtopic.php?f=2&t=193 i do którego serdecznie Cię zapraszam :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Annar_20a

Post autor: olikkk »

Annar poniedziałek już blisko, więc trzymam kciuki za pierwszą wizytę kontrolną po operacji :-bd
Jak się miewasz miesiąc po powrocie ze szpitala ? Mam nadzieję, że dobrze , czego Ci z :kolobok_heart: życzę :-*
Karteczka z pytaniami już przygotowana ? czy już wszystkiego dowiedziałaś się od nas ;)
Cieplutko Cię pozdrawiam :x
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Zablokowany

Wróć do „Trafiłam do Was po operacji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość