Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Post autor: olikkk »

xxxgosienka43xxx pisze: jestem pełna wiary , że będzie dobrze , bo nie ma innej opcji! Pozdrawiam.
I tak trzymać :-bd :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Awatar użytkownika
donna_dani
Posty: 18
Rejestracja: 25 lut 2013, o 14:28
Wiek: 46
Data operacji: 11 gru 2012
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: grudzień małe mięśniaki i endometrioza wewnętrzna macicy
czerwiec torbiel na lewym jajniku zrośnięte jelita z jajnikiem i pęcherzem
Zakres operacji: usunięcie macicy grudzień 2013 r.
usunięcie jajników z torbielą czerwiec 2013 r.
Wynik HP: grudzień 2013 wyniki ok
czerwiec 2013 czekam
Terapia hormonalna: na tą chwile nie

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Post autor: donna_dani »

witam Was moje Syrenki:*
jestem od wczoraj w domku...operacja jak widać się udało skoro do Was piszę...Odbyła się w czwartek 20-06-2013r.W środku nie było za pięknie jelita wraz z pęcherzem i torbielą się pozrastały i tworzyły wspólny ,,twór''Zostały brutalnie rozdzielone i mam nadzieję ,że nie zatęsknią do siebie.Była zajęta cala lewa strona ,prawy jajnik wydawał się spoko ,ale usuneli by mnie nie narażać na następne operacje.Nie miałam zakładanego cewnika,tylko od-cewnikowali mnie na czas operacji i po niej tak ,że nic nie czułam(problem z pęcherzem po ostatniej operacji z powodu cewnika)Niestety nie potrafiłam po 5 godz zrobić siusiu na podsuwacz i na chwilkę musiałam mieć założony cewnik by opróżnić pęcherz KOBIETKI!!! to było 3 minuty bólu moja Lekarka sama mnie cewnikowała i byłą przerażona moją reakcją.Wieczorkiem już zaprowadzono mnie na kibelek było SUPER!!! siusiu heh samemu zrobione oczywiście z obstawą za drzwiami pielęgniarki i lekarki.W piątek już sama chodziłam do WC i sama się myłam .Zadziwiali to personel szpitalny że taka mocna jestem miałam jeszcze taką koleżankę obok siebie w tym samym dniu byłyśmy operowane jedna po drugiej tylko jej osunięto torbiel i lewy jajnik też już walczyła sama od piątku.W SOBOTĘ RANO ORDYNATOR ZAWIADOMIŁ NAS NA PORANNEJ WIZYCIE ,ŻE JAK BĘDZIEMY NADAL TAKIE SPRAWNE I GRZECZNE TO W PONIEDZIAŁEK IDZIEMY DO DOMKU..Ta informacja dodała nam skrzydeł wychodziłyśmy sobie na krótkie spacerki by eis wzmocnić i w poniedziałek wróciłyśmy do domku.Mój problem to bóle krzyża (chyba szpitalne łózko zostawiło pamiatke),spuchnięty przy ranie troszkę brzuch i problem z jelitami ale to już opanowane ziółkami i czopikiem glicerynowym.Brzusio jakby lepsze a na bóle pleców ketonal biorę z osłoną oczywiście co by sobie czustki i wątroby nie ,,rozwalić''.OJ ale się rozpisałam bardzo bardzo serdecznie Was pozdrawiam i zapytuję kiedy będę musiała brać te hormony hehehehe bo jak na ta chwile czuję się świetnie:)Kofam Was Danuśka
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Post autor: olikkk »

Danuśka witaj w domciu :-*

Fajnie, że już jesteś z nami i w dobrej formie :) Trzymaj tak dalej, a będzie dobrze i może te hormonki wcale nie będą Ci potrzebne, podobnie jak u Magoni :D
Buziole dla Ciebie :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Awatar użytkownika
mycha74
Posty: 113
Rejestracja: 20 lut 2013, o 23:09
Wiek: 39
Data operacji: 27 lut 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: nawrót CIN III/ CIS po konizacji szyjki macicy- znieczulenie dolędźwiowe
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: OK

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Post autor: mycha74 »

Niestety dołączam do grona Syrenek, u których pojawiło się to paskudztwo :( Nie będę ukrywać,że mi ciężko bo za 2 dni miną dopiero 4 m-ce od mojej operacji, po której bardzo długo dochodziłam do siebie, jak może pamiętacie z moich opisów, a tu już pojawiła się torbiel na jajniku. Od jakiegoś czasu bolał mnie dół brzucha, promieniował do dołu pleców,czułam ucisk w dole i taki dyskomfort,że postanowiłam zgłosić się do lekarza. Niestety mój jest niedostępny do końca lipca dlatego dziś udałam się do innego. Miałam takie przeczucia,że to torbiel, bardzo się jej bałam już przed, pisałam Wam o tym,naoglądałam się kobiet w szpitalu z torbielami, naczytałam w internecie i tak jakoś o tym myślałam odganiając myśli od siebie ale jednak nie udało mi się :( Lekarz zbadał mnie, zrobił USG i stwierdził,że ma 4 cm. Dostałam skierowanie na CA125 i Orgametril, którego jakoś się obawiam :( bo to podobno lek starej genracji. Doczytałam,że Roszpunka też go kiedyś brała, boję się objawów ubocznych zwłaszcza puchnięcia,bo zawsze miałam kłopoty z przemianą materii i wydyma mnie zaraz po jedzeniu :) a po nich podobno bardzo się puchnie i to wszędzie. Jestem w kropce bo wolałabym porozmawiać z moim lekarzem a nie chcę czekać aż do końca lipca bo boję się co będzie dziać się tym torbielem :( Cały czas o nim myślę, po badaniu w ogóle jakoś wszystko mnie tam boli ach ciężkie te życie kobiet :kolobok_girl_cray:
Gosienko doskonale Cię rozumiem , donna dani cieszę się,że jesteś już po, czujesz się dobrze a wszystko co było w Tobie okropne zostało usunięte raz na zawsze by tak jak piszesz nie trzeba było kiedyś ponwnie... ja bardzo się boję co będzie ze mną i jestem w kropce bo nie wiem czy zacząć brać ten Orgametril czy mój lekarz przepisał by mi coś innego.... Roszpunko może Ty coś doradzisz :) oj jak dobrze,że od wczoraj mam mego laptopa bo mogę do Was pisać na bieżąco i to jeszcze teraz gdy bardzo Was Syrenki potrzebuję :kolobok_girl_wink:
marzenia się nie spełniają - marzenia się spełnia...
Awatar użytkownika
xxxgosienka43xxx
Posty: 324
Rejestracja: 11 lut 2013, o 15:09
Wiek: 48
Data operacji: 08 mar 2012
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: usunięcie macicy ( z powodu mięśniaków ) bez przydatków
Wynik HP: Ok

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Post autor: xxxgosienka43xxx »

A ja byłam dzisiaj w pracy -tej na zlecenie - i zaszłam tam do ginekologa ( bo On tam przyjmuje ) coby mi receptę na jeszcze 2 op. anty wypisał , bo nie wiem kiedy go potem zobaczę -bo przecież sezon urlopowy nadchodzi. No i pokazałam mu wynik Ca 125 ,który u nie wyniósł 15.9 . Lekarz powiedział ,że dobry a ja wolałabym, żeby był 5 albo 7 . No i z nowych wieści to powiedział mi,że rozmawiał o moim przypadku w Szpitalu gdzie On pracuje ale i ja go dobrze znam , z Koordynatorem onkologicznym o On uważa , że trzeba mnie "otworzyć " i mi to laparoskopowo "wygrzebać " jak to ujął . Ale ja jeszcze się bronię bo czekam " na cud" , i jeżeli mi się uda przetrzymać te 3 op. tabletek i dopiero badanie i pytanie co dalej ? ( bo jest też opcja ,że mnie chwyci wcześniej bo mi to pęknie i się rozleje albo się " skręci " jak to lekarz ujął i sama do nich przylecę bo z bólu nie wytrzymam). No ale jak przez te 3 m-ce nic się nie wydarzy to mam jednak zrobić sobie to badanie Ca125 he4 . No i z zaleceń na najbliższy czas to ostrożnie się ze sobą obchodzić , nie skakać , nie forsować się no i ....z mężem w łóżku nie szaleć - ha ha ha =)) . To może jakoś uda mi się przetrzymać . Ale On w taki cud na jaki ja liczę nie wierzy , ale mnie rozumie ,żebym mogła potem powiedzieć ,że robiłam co mogłam ,żeby było dobrze . No i poczytałam sobie swoją kartę i jest tam napisane, że torbiel ma 6.5/8.5 cm gładkościenna . :kolobok_cray2: No i zadanie od jutra : koniecznie wziąć się za siebie ! cobym była płaska :-ss jak znowu przyjdzie mi się tam położyć .
Obrazek 47 lat, 8 marca 2012 usunięta macica bez przydatków h-p (ok) , zachodniopomorskie - do morza mam 10 km Obrazek
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Post autor: olikkk »

Myszko jak widzisz nie jesteś sama w niedoli :( Będziecie się wspierać na wzajem z Gosiąx a my Wam pomożemy :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Awatar użytkownika
cass80
Posty: 142
Rejestracja: 6 mar 2013, o 14:48
Wiek: 33
Data operacji: 27 mar 2013
Metoda operacji: cięcie pionowe
Powód operacji: rak szyjki macicy Ia1 G2
Zakres operacji: Usunięcie macicy, transpozycja jajników
Wynik HP: OK (Brak komórek rakowych w pobranym materiale)

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Post autor: cass80 »

Mycho kochana, bardzo mi przykro z powodu tej torbieli.....wiem co czujesz bo też codziennie o tym myślę i boję się jak ognia tego ustrojstwa!! Ja dziś poleciałam znowu do lekarza bo co chwilę mnie coś kłuje tu i tam i sobie wkręcam!! Sama nie wiem co bym zrobiła na Twoim miejscu, ale na pewno nie czekałabym miesiąca aż wróci mój lekarz.....na pewno musisz już zacząć coś brać na tą torbiel. Jak nie chcesz tego leku to może dasz radę iść do innego lekarza, który przepisałby Ci coś innego.....w każdym razie trzeba działać a nie czekać cały miesiąc.....
Pozdrawiam Cię cieplutko i zaciskam za Was dziewczyny palce z całych sił !!!!
Awatar użytkownika
mycha74
Posty: 113
Rejestracja: 20 lut 2013, o 23:09
Wiek: 39
Data operacji: 27 lut 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: nawrót CIN III/ CIS po konizacji szyjki macicy- znieczulenie dolędźwiowe
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: OK

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Post autor: mycha74 »

Witaj Magoniu i pozostałe dziewczynki ;;) Dzisiejszy dzień minął mi na robieniu badań i szukaniu lekarza, który przyjąłby mnie na już i doradził coś w sprawie leku. Miałam ogromne szczęście ^:)^ bo zwolniło się miejsce u bardzo miłej pani doktor, która była również przy mojej operacji z moim lekarzem i doskonale mnie pamiętała. Jeszcze raz zbadała mnie, zrobiła powtórne usg a to paskudztwo nawet pokazała mi na monitorze. Och duże to było :( , potwierdziło się,że ma 4 cm ale jest równej powierzchni,jednokomorowe i na oko pani doktor nie wygląda źle i ja też mam tak myśleć i wierzyć,że zniknie. Ból w dole brzucha, dyskomfort i ucisk to jego sprawa bo to dość duża bańka, która uciska :( Na szczęście wynik CA 125 jest ok 4,13 \:D/ . Bardzo się cieszę bo już zaczynałam nawet myśleć,że to może być coś gorszego, pozostałość po stanie przedrakowym z szyjki macicy....Przepisany mam właśnie Duphaston, brałam go w zasadzie całą ciążę na jej podtrzymanie i raczej dobrze go tolerowałam więc myślę,że będzie też tak samo. Jakoś bardziej mu ufam niż Orgametrilowi, jakiś nowocześniejszy mi się wydaje i ma lepsze opinie jak się doczytałam. Zażyłam pierwszą tabletkę, mam ich tak na około 2 tygodnie a 15 lipca mam przyjść na kontrolę i wtedy się okaże co ze mną będzie.....Będę łykać, myśleć pozytywnie tak jak zawsze trzeba i marzę by się wchłonął :-ss Dziś mi trochę lepiej psychicznie niż wczoraj bo super sobie porozmawiałyśmy a to bardzo fajne, wczorajszy lekarz był trochę małomówny i został mi taki niedosyt wiedzy ;) dziś wizyta była fajniejsza :)
Magoniu dzięki za miłe słowa ale taka młoda to ja już nie jestem :kolobok_unknw: pozostałe Syrenki też ściskam bo to super,że ktoś się mną przejmuje i o mnie myśli - za to właśnie Was uwielbiam :x
marzenia się nie spełniają - marzenia się spełnia...
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Post autor: olikkk »

Myszko tak bardzo się cieszę, że nie odpuściłaś i trafiłaś dziś na kolejną konsultację, żeby się upewnić jak sytuacja wygląda :) Jesteś zapewne spokojniejsza i z większą nadzieją zaczniesz leczenie ufając w jej powodzenie :)
Tego Ci życzę z całego serca i trzymam kciuki, żeby to świństewko zniknęło jak najszybciej i bezpowrotnie :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Awatar użytkownika
Beaplus
Posty: 223
Rejestracja: 13 lut 2013, o 09:23
Wiek: 44
Data operacji: 08 mar 2011
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy, usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Post autor: Beaplus »

Mycha, Gosieńko i inne kobietki z torbielami nie przejmujcie się tak bardzo. Ja już trzy razy zaliczyłam torbiele tak zwane czynnościowe, pewnie i u Was takowe są. Za każdym razem po leczeniu tabletkami znikały, niestety jak to mówi mój gin mam bardzo kapryśne jajniki i niestety ciągle muszę się kontrolować. Przez 8 miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne, aby troszkę uspokoić jajniki. W kwietniu na polecenie gina przestałam i zobaczymy jaki będzie skutek. Wczoraj byłam na wizycie i na razie odpukać.......jest ok, mam się pojawić za trzy do sześciu miesięcy na kolejną kontrolę. Mam nadzieję, że i u Was torbiele znikną i nie będzie konieczności ingerencji chirurgicznej. Trzymam kciuki, głowa do góry. :ymhug: :ymhug:
ObrazekPlusik
Awatar użytkownika
Beaplus
Posty: 223
Rejestracja: 13 lut 2013, o 09:23
Wiek: 44
Data operacji: 08 mar 2011
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy, usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Post autor: Beaplus »

Diaro torbiele często dotykają kobiety nawet te bez usunięcia macicy. A nas po operacjach niestety szczególnie, jak mi tłumaczył mój gin usunięcie macicy powoduje, że ukrwienie jajników nie jest już takie jak przed operacją, zostaje coś zaburzone, no nie da się ukryć, że organizmowi czegoś brakuje i jajniki po prostu nie radzą sobie i tak właśnie reagują. To jak układanka, jednego elementu brakuje i niestety nie jest już wszystko tak stabilne. :( :(
Mam nadzieję, że u koleżanki terapia hormonalna zadziała i torbiele się wchłoną. Ja biorąc leki nie tyłam. :ymhug: :ymhug:
ObrazekPlusik
Awatar użytkownika
xxxgosienka43xxx
Posty: 324
Rejestracja: 11 lut 2013, o 15:09
Wiek: 48
Data operacji: 08 mar 2012
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: usunięcie macicy ( z powodu mięśniaków ) bez przydatków
Wynik HP: Ok

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Post autor: xxxgosienka43xxx »

karmagula pisze:Yona więc i za Ciebie ściskam palce , żeby torbielki dały Ci spokój %%- :)
Trzymajcie się Dziewczyny " torbielkowe" ...w sumie ja też "torbielkowa" , tylko w górnych partiach... :)

Taaa......Ja za to na dwa fronty : lewy jajnik i prawa pierś .....Podobno od przybytku głowa nie boli - ale czy na pewno ? ???? !!!!! :-ss
Obrazek 47 lat, 8 marca 2012 usunięta macica bez przydatków h-p (ok) , zachodniopomorskie - do morza mam 10 km Obrazek
Awatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
Posty: 4225
Rejestracja: 1 gru 2012, o 15:55
Wiek: 54
Data operacji: 23 lut 2010
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Post autor: olikkk »

Yono trzymam kciuki za natchnienie i udaną konferencję :-bd , to na już ;) a na przyszłość za szczęśliwe rozstanie się z torbielami, i tego życzę wszystkim borykającym się z torbielami obojętnie czy znajdują się w dolnych, czy w górnych partiach :x Tak na marginesie, u mnie w dolnych partiach nie mają się już gdzie zadomowić ;) , ale w górnych mają się dobrze po obu stronach :kolobok_sad: Trzymajmy się więc razem :ymhug: i nie poddawajmy przeciwnościom losu :-*
Obrazek Obrazek Obrazek
olikkk
Awatar użytkownika
mycha74
Posty: 113
Rejestracja: 20 lut 2013, o 23:09
Wiek: 39
Data operacji: 27 lut 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: nawrót CIN III/ CIS po konizacji szyjki macicy- znieczulenie dolędźwiowe
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: OK

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Post autor: mycha74 »

Torbielkowe ;) dziewczyny , napiszcie proszę,czy zażywając swoje leki na torbiele / ja łykam Duphaston / pogorszył się Wam stan skóry tzn macie wypryski, krosty, zgrubienia ??? zaczęły pojawiać się u mnie już po operacji, głównie na plecach a teraz atakują dekolt i okolice piersi :( szczerze brzydko to wygląda a tu upały, ciałko marzy o chodzeniu w bluzeczkach bez ramion a bąble widać i z przodu i z tyłu :( pewnie jest to związane z gospodarką hormonalną ale mój lek jakby jeszcze ten stan zaostrzał :-ss napiszcie proszę czy też coś takiego miałyście ;;)
marzenia się nie spełniają - marzenia się spełnia...
4wiesia
Posty: 48
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:15
Wiek: 50
Data operacji: 11 paź 2012
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, anemia z niedoboru żelaza
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i jajowodów, znieczulenie ogólne
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie ma potrzeby

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Post autor: 4wiesia »

Widzę, że więcej Syrenek ma taki problem. Ja też zażywałam przez 3 miesiące duphaston. Ale chyba coś w tym jest, bo stan mojej skóry też się pogorszył, jest tak szorstka, z małymi krosteczkami, ale nie wiem, czy to od duphastonu, gdyż ja już wcześniej po operacji zauważyłam, że z moją skórą coś złego się dzieje i nie wiedziałam dlaczego. Muszę zapytać o to moja ginkę. Ale z tym to chyba da się żyć. :-*
Miłej niedzieli!
Awatar użytkownika
mycha74
Posty: 113
Rejestracja: 20 lut 2013, o 23:09
Wiek: 39
Data operacji: 27 lut 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: nawrót CIN III/ CIS po konizacji szyjki macicy- znieczulenie dolędźwiowe
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: OK

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Post autor: mycha74 »

wiem, wiem,że z tymi wypryskami da się żyć tylko po pierwsze swędzi mnie to bardzo :( a po drugie jak dla mnie nieestetycznie jakoś wygląda, przypomina trądzik tylko bez ropnych wyprysków, czasami jeden dwa się zdarzą, reszat raczej podskórna, grudkowata taka.....
no Yona to faktycznie jesteś szczęściarą ;)
marzenia się nie spełniają - marzenia się spełnia...
Awatar użytkownika
mycha74
Posty: 113
Rejestracja: 20 lut 2013, o 23:09
Wiek: 39
Data operacji: 27 lut 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: nawrót CIN III/ CIS po konizacji szyjki macicy- znieczulenie dolędźwiowe
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: OK

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Post autor: mycha74 »

Byłam na kontrolnym Usg bo przestałam brać Duphaston na moją nieszczęsną torbiel a tu się dowiedziałam,że na nim ona jeszcze urosła o ok.2 cm.... :( ale się zesmuciłam :( wciąż byłam pełna nadziei,że tablety pomogą,że się zmniejszy, wchłonie a tu ach..... dostałam teraz Orgametril, którego tak nie chciałam brać bo boję się skutków ubocznych, o których poczytałam i słyszałam ale wyjścia nie ma bo dziadostwo rośnie.... dowiedziałam się,że na 20 osób Duphaston pomaga 19 - ja jestem tą 1, której nie pomógł....co za pech :kolobok_girl_cray2:
marzenia się nie spełniają - marzenia się spełnia...
4wiesia
Posty: 48
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:15
Wiek: 50
Data operacji: 11 paź 2012
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, anemia z niedoboru żelaza
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i jajowodów, znieczulenie ogólne
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie ma potrzeby

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Post autor: 4wiesia »

A możesz napisać w skrócie, jakie skutki uboczne powoduje Orgametril? Czy działa na tarczycę, bo mam z nią problemy? Z torbielami też mam problemy, ale na szczęście wchłaniają się, ale pojawiają się nowe. Cóż miałam i mam zaburzenia hormonalne, może to od tej tarczycy.
Awatar użytkownika
mycha74
Posty: 113
Rejestracja: 20 lut 2013, o 23:09
Wiek: 39
Data operacji: 27 lut 2013
Metoda operacji: cięcie poprzeczne
Powód operacji: nawrót CIN III/ CIS po konizacji szyjki macicy- znieczulenie dolędźwiowe
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: OK

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Post autor: mycha74 »

ja od zawsze mam problemy z zatrzymywaniem wody w organizmie a Orgametril ponoć bardzo ją zatrzymuje i bardzo się puchnie,zwiększenie poziomu cholesterolu, który u mnie i tak jest ponad stan i muszę brać tabletki, poza tym podobno bardzo zmienia się stan skóry - ropne i bolące wypryski a ostatnio mam z tym problem jak pisałam wcześniej, no i najwięcej skarży się na dużą nerwowość a ze mnie już i tak straszny nerwus :-\
4wiesiu o tarczycę się nie dopytywałam i nie doczytywałam :) bo mnie to nie dotyczy...
Orgametril łykam drugi dzień, 3 razy dziennie 1, jak na razie czuję jedynie większy ból jajników i to już mi się nie podoba, boję się o tę moją torbiel bo ma około 7 cm, za dwa dni wyjeżdżam nad morze a lekarz kazał uważać, by nie pękła bo to będzie jak stwierdził straszny ból i szpital na pewno....
marzenia się nie spełniają - marzenia się spełnia...
aneta
Posty: 134
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:03
Wiek: 38
Data operacji: 07 sie 2013
Metoda operacji: laparoskopia
Powód operacji: nieprawidłowy wynik hist-pat z materiału pobranego z macicy i szyjki macicy, mięśniaki
Zakres operacji: macica z jajowodami
Wynik HP: atypowy przerost endometrium ASCUS
Terapia hormonalna: nie stosuję

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Post autor: aneta »

Ja biorę Orgametril na zatrzymanie krwawienia, 1 raz dziennie i po dwóch dniach krwawienie ustało. Ale będę brać do operacji, gdyż jestem już osłabiona i nie chcę dalszej utraty żelaza. Mam chuśtawkę nastrojów, płaczę lub się strasznie wściekam.
Zablokowany

Wróć do „Możliwe problemy po operacji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość