JAN PAWEŁ II - słowo, obraz, anegdota - WSPOMINAMY

"Bez wiary potykamy się o źdźbło słomy, z wiarą przenosimy góry." /Soren Kierkegaard/

Moderatorzy: duszek_koordynator, tesia, Moderatorzy

Awatar użytkownika
migaweczka
Duszek
Posty: 1778
Rejestracja: sobota, 12 maja 2007, 16:24

JAN PAWEŁ II - słowo, obraz, anegdota - WSPOMINAMY

Nieprzeczytany post autor: migaweczka »

Kochani, czy znacie jakieś anegdoty związane z Janem Pawłem ? Macie piękne obrazy, zdjęcia czy inne pamiątki z Nim związane ?


Przeprosiny
Metropolita krakowski Karol Wojtyła przyjechał na pogrzeb sufragana częstochowskiego, biskupa Stanisława Czajki, niemal w ostatniej chwili. Witając się ze zgromadzonymi na uroczystości biskupami, jakoś pominął biskupa z Siedlec. Rychło jednak się spostrzegł, wrócił, podszedł do pominiętego i powiedział:
- Świnia jestem, nie przywitałem Księdza Biskupa!


Źródło: http://papiez.polska.pl/anegdoty/

Obrazek
Źródło: http://www.bialystok.opoka.org.pl/
Awatar użytkownika
teofizyk
Posty: 129
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2008, 09:44

Re: JAN PAWEŁ II - słowo, obraz, anegdota - WSPOMINAMY

Nieprzeczytany post autor: teofizyk »

Ja mam piekna pamiatke. Chetnie sie nia podziele, chociaz nie jest to wesola anegdotka... Jan Pawel II nie byl tylko postacia anegdotyczna, z ktorej mozna sie posmiac wesolo :)

Mimo wielu, wielu innych rzeczy wartosciowych, chcialbym przypomniec w tej chwili tylko o jednej. Pamietacie jego pontyfikat? Ciezki byl i trudny z roznych wzgledow. A on wytrwal do konca, mimo choroby... Tak to widzimy z perspektywy czasu. Czy on sobie z tego zdawal sprawe?

Juz w 1979 pisal:
"(...) po kanonicznie dokonanym wyborze postawiono mi pytanie: „Czy przyjmujesz?”. Odpowiedziałem wówczas: „W posłuszeństwie wiary wobec Chrystusa, mojego Pana, zawierzając Matce Chrystusa i Kościoła — świadom wielkich trudności — przyjmuję”. I dzisiaj tę moją odpowiedź jawnie powtarzam, aby była wiadoma wszystkim bez wyjątku (...)" <Encyklika "Redemptor Hominis", 1979>

Na samym wstepie - przyjal mimo swiadomosci trudow, obwiescil to publicznie i - wytrwal do konca :)

I taka jest ta moja - pamiatka :)
Awatar użytkownika
teofizyk
Posty: 129
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2008, 09:44

Re: JAN PAWEŁ II - słowo, obraz, anegdota - WSPOMINAMY

Nieprzeczytany post autor: teofizyk »

Wszedzie mozna znalezc pamiatki po Naszym Papiezu... :)
Pic1 1122a.JPG
Tablica ta jest na tym kosciele:
Pic1 1100a.JPG
Ktory znajduje sie przy placu Jana Pawla II !
Pic1 1123ac.JPG
Niestety koniecznosc pomniejszenia zdjecia nie wplynela zbyt pozytywnie na czytelnosc :D
Oczywiscie to wszystko - w Nowym Orleanie (Louisiana).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
kalina
Moderator
Posty: 102
Rejestracja: wtorek, 22 stycznia 2008, 12:33

Re: JAN PAWEŁ II - słowo, obraz, anegdota - WSPOMINAMY

Nieprzeczytany post autor: kalina »

Cóż nasz Papież był niesamowity:)
Mam jego piekną figurę woskową na zdjęciu:) z Kościoła Salezjańskiego na Dębnikach w Krakowie:) Nasz Ojciec Święty wygląda jak żywy, nie wiem tylko jak się zamieszcza zdjęcia:) Pozdrawiam wszystkich:) a anegdotek jest mnóstwo :) tak myślę:) warto wspominać takich ludzi:)
Pozdrawiam serdecznie Kalina
Miłości, nadziei naładuj w kieszenie i chleb... ja tańczę a niebo, niebo gra...
Awatar użytkownika
migaweczka
Duszek
Posty: 1778
Rejestracja: sobota, 12 maja 2007, 16:24

Re: JAN PAWEŁ II - słowo, obraz, anegdota - WSPOMINAMY

Nieprzeczytany post autor: migaweczka »

kalina pisze:nie wiem tylko jak się zamieszcza zdjęcia:)
Wystarczy spojrzeć do Uwag do forum
Tam wpisałam wszystko, co jest przydatne, np. ten tekst:
DODAWANIE ZAŁĄCZNIKÓW.

Jeśli chcesz dodać załacznik, np. zdjęcie ze swojego komputera, klikasz poniżej okienka postu zakładkę "Dodaj załącznik" --> "wybierz". Wyszukujesz na dysku wybrany plik (niezbyt duży) --> "dodaj plik" --> "wyślij" i post pojawia się w temacie. Jeśli chcesz sprawdzić najpierw czy się nie pomyliłeś, kliknij "Podgląd". Zobaczysz jak będzie wyglądał post i będziesz mógł poprawić błędy. Po zrobieniu poprawek też klikasz "wyślij".


Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ