You are hereNasze zdrowie - porady / Na upały - porady Pielęgniarki Agnieszki

Na upały - porady Pielęgniarki Agnieszki


By adminduszek - Posted on 20 wrzesień 2009

PORADY PIELĘGNIARKI AGNIESZKI

Uwaga, upały!

Zaczyna się okres gorącego lata, dlatego chciałam  dać Wam kilka rad, jak uniknąć przykrych konsekwencji, związanych z przegrzaniem organizmu.

Po pierwsze, należy pić dużo wody, ok. dwóch litrów (nie mniej). Najlepiej, by woda była  lekko  słona  (dobrze jest do butelki 1,5 litra wody dodać szczyptę soli, gdyż sól zatrzymuje  wodę  w  organiźmie).

Wodę należy spożywać w cieniu, aby nie tracić jej niepotrzebnie, pocąc się w czasie pracy (picie – to też praca organizmu).

Woda nie może być za zimna, ale można dodać do niej kostkę lodu.

Butelkowana woda jest ważna po otwarciu przez 12 godzin i pamiętajmy, żeby nie zostawiać butelki otwartej (może do niej wpaść np. osa ).

Jeśli już jesteśmy w temacie wody, to uważajmy, z jakich zbiorników wodnych korzystamy w czasie wakacyjnych kąpieli. Gorąco namawiam do korzystania z basenów z ratownikiem ( jest bezpieczniej). Do wody nie należy wchodzić, będąc rozgrzanym, robimy to stopniowo, dzięki temu nasz organizm przyzwyczai się do niższej temperatury i unikniemy wstrząsu termicznego. Unikajmy nieznanych akwenów wodnych ze względu na nasze bezpieczeństwo, chwila przyjemności może kosztować utratę życia.

Na głowę koniecznie zakładamy czapki, chustki lub też inne nakrycia głowy, które osłaniają nasz cenny mózg. Nie nakładajmy samych „daszków”, bo czubek głowy mamy wówczas odsłonięty.

Nakrycie głowy można zamoczyć w letniej wodzie i założyć mokre na głowę (ochładza).

Co do pozostałej części garderoby, nie ma większych zaleceń, poza tym, żeby była ona przewiewna i nie za bardzo przylegająca do ciała (można się odparzyć).

Wychodząc z domu, nie zapominajmy o kremach przeciwsłonecznych z odpowiednim filtrem UV, im jaśniejsza skóra, tym wyższe UV. Szczególnie osłaniajmy twarz, ramiona i plecy.

Na nogi zakładamy sandały lub klapki (plastikowe obuwie, tylko jak wchodzimy do wody ) na gołe nogi – bez skarpet – nogi też oddychają.

Życzę wszystkim udanego i bezpiecznego letniego odpoczynku.

Agnieszka

Nowi użytkownicy

  • Elżbieta Kwiatkowska
  • maciejka
  • Artur
  • messi0019
  • slawa21

Subskrybuj

Subskrybuje zawartość

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 1 gość.

Szukaj

www.duszki.pl newsletter

Stay informed on our latest news!

Subskrybuje zawartość