You are hereBajki terapeutyczne / Jaki jest dom Ptysiaczka?

Jaki jest dom Ptysiaczka?


By adminduszek - Posted on 06 wrzesień 2009

JAKI JEST DOM PTYSIACZKA?

Dom jest drewniany, ma kominek, w którym w zimie figlarnie trzaska ciepły ogień, a nad nim wisi portret całej rodziny Ptysiaczka. Przy kominku stoi bujany fotel, a na nim jest czerwona, ręcznie robiona narzuta. Często nasz stworek buja się na nim beztrosko, patrzy na ogień w kominku i promiennie uśmiechnięty nuci ulubione piosenki lub słodko pogwizduje. W salonie znajduje się kanapa, stół i czarne, wysokie krzesła, a w oknach na parapecie stoją różnokolorowe kwiaty, o które dba mama Ptysiaczka.

Kuchnia jest przestronna, ma duże okno, stół, krzesła. Prawdziwym świętem w kuchni Ptysiaczka są czekoladowe babeczki, które stworek piecze razem z mamą zimą lub na jesień.

Latem Ptysiaczek spędza czas na ogromnej werandzie przed domem, która wręcz tonie w fioletowych kwiatach, pije z mamą lemoniadę i czyta książki, albo bawi się z przyjaciółmi.

W pokoju różowego stworka znajduje się zrobione ze sztucznych kwiatów ogromne serduszko, do którego przypina on imiona swoich przyjaciół, a tym samym chroni ich i pomaga w pokonywaniu przeciwności losu. Codziennie odkurza serduszko i pilnuje, by mama o nie dbała.

Ptysiaczek ma również biurko, przy którym odpisuje na listy swych zmartwionych przyjaciół. Tutaj powstają słowa pociechy, nadziei, miłości, szczęścia, dobroci. A życzliwy atrament, którym pisze, nigdy nie wysycha.

Niedaleko jego domu rośnie drzewko z wygiętym konarem, na którym wisi huśtawka, zrobiona przez jego tatę z niebieskiego, grubego sznurka i starej opony. Po drugiej stronie chatki Ptysiaczka znajduje się ogródek ze ślicznymi kwiatami i niewielkim bzem.

I tak, jak powyżej opisano, wygląda skromny, ciepły i życzliwy dom Ptysiaczka, do którego ciepły stworek zaprasza wszystkie zmartwione, cierpiące dzieci. I choć nie obiecuje, że rozwiąże wszystkie problemy jego małych przyjaciół, to daje swoje słowo, że żadnego z nich nie zostawi w potrzebie, wspomoże dobrym słowem, odpisze na list i sercem będzie zawsze przy swoich kochanych maluchach.

SYLWIA JAWORSKA

 

Nowi użytkownicy

  • Elżbieta Kwiatkowska
  • maciejka
  • Artur
  • messi0019
  • slawa21

Subskrybuj

Subskrybuje zawartość

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 0 gości.

Szukaj

www.duszki.pl newsletter

Stay informed on our latest news!

Subskrybuje zawartość