Świadectwo Brata Stanisława


By Duszek_Renata - Posted on 26 wrzesień 2009

"W swoim powołaniu każdego dnia podążać z Chrystusem"
Jestem kapłanem zakonnym, pracującym na Wschodzie, w Kijowie, na Ukrainie. Od razu czytając to zaproszenie do świadectwa uświadamiam sobie, że moja decyzja wyjazdu na Ukrainę to dar od Jezusa. On mnie uczynił szczęśliwym. Znalazłem w służeniu Ukraińcom radość. Jest trudno, ale obecność Jezusa i moc Ducha Świętego dają mi wielki entuzjazm. Wiem, że znakiem mojej wiary jest po prostu wierność. Wiem z własnego doświadczenia, ze krzyż może stać się darem i pragnieniem. Pod warunkiem, że w sercu mam miłość.
Noszę habit zakonny, który ma kształt krzyża. Uczono mnie od nowicjatu, że jest to pewien symbol rzeczywistości duchowej, którą przeżywam. Tak też to odkrywam dzisiaj.
Muszę zaznaczyć, że kroczenie za Jezusem jest dla mnie wielką radością. To kolejny owoc, którego doświadczam w swoim życiu. 
Przyznaję, że istotna w mojej drodze duchowej jest Eucharystia i przeżywanie Słowa Bożego. Jakby na tych filarach opieram moje życie duchowe. Codziennie karmię się Ciałem Jezusa. Bez Niego opadłbym z sił. Jednocześnie doświadczam, że w moich ciemnościach Słowo Boże jest dla mnie światłem.
Mogę po prostu powiedzieć, że Jezus dla mnie to wszystko i że jestem bardzo szczęśliwy.
 
                                                                                        Br. Stanisław, kapucyn

Nowi użytkownicy

  • Elżbieta Kwiatkowska
  • maciejka
  • Artur
  • messi0019
  • slawa21

Subskrybuj

Subskrybuje zawartość

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 0 gości.

Szukaj

www.duszki.pl newsletter

Stay informed on our latest news!

Subskrybuje zawartość